חבר השיפוט של התחרות הישראלית

jury-Alma-Har’el

עלמה הראל

במאית סרטי קולנוע ווידאו-קליפים המוכרת בזכות יכולתה המיוחדת לטשטש את הגבול בין התיעודי לבדיוני. היא משתמשת בקטעי ריקוד ובבחירות מוזיקליות רבות השראה, על מנת להעניק לסרטיה גוון סוריאליסטי, חלומי ומהורהר ולאפשר מחשבה חדשה על שאלות עמוקות. סרטה "חוף בומביי" (2011) זכה בפרס הגדול בפסטיבל טרייבקה.
jury-Adriek-van-Nieuwenhuyzen

אדריק ואן ניואנהאוזן

ראש מחלקת תעשיית הקולנוע ב-IDFA (פסטיבל הקולנוע הדוקומנטרי באמסטרדם), ממונה על פורום הקופרודוקציות של IDFA ועל שוק המכירות Sale for Docs. שותפה לצוות IDFA מאז הקמתו. חברה בוועדת הבחירה של IDFA Bertha Fund.
jury-Meghan-Monsour

מייגן מונסור

מנהלת התכנית של פסטיבל "אמבולנטה" לקולנוע דוקומנטרי, פסטיבל נודד המקדם את הקולנוע הדוקומנטרי במקסיקו וברחבי העולם. ב-2008, מיצב את עצמו אמבולנטה – בזכות מודל הפעולה הייחודי שלו, הפרישה הגיאוגרפית יוצאת הדופן והרוח היצירתית שלו – כפסטיבל המגיע לקהילות המרוחקות ביותר במקסיקו ומחוצה לה.
jury-Dror-Moreh

דרור מורה

מיוצרי הקולנוע המובילים והמנוסים בישראל. בימים אלה משלים שלושה סרטי תעודה באורך מלא. סרטו "שומרי הסף" היה מועמד לאוסקר ב-2012, בין שלל הפרסים בהם זכה נמנים פרס איגוד המבקרים של לוס אנג׳לס ופרס איגוד המבקרים הלאומי בארצות הברית.
jury-David-Adika

דוד עדיקא

נולד בירושלים, חי ויוצר בתל–אביב-יפו. מלמד בבצלאל ובשנקר ועומד בראש המגמה לאמנות פלסטית בביה״ס לאמנויות בתל–אביב. צילומיו, שהוצגו בתערוכות יחיד בארץ ובעולם ונכללים באוספים חשובים, נוגעים בנושאים חברתיים טעונים ומשלבים גם אלמנטים מחייו.

חבר השיפוט של התחרות הבינלאומית

jury-Gary-Kam

גארי קם

מפיק ובמאי של סרטים דוקומנטריים, בהם "כוכב השבלול" עטור הפרסים. בימים אלה מפיק שלושה סרטי תעודה ומביים סרט משל עצמו. מלבד עבודתו כיוצר תיעודי הוא משמש גם מנחה ומדריך ליוצרים אחרים.
jury-Nilotpal-Majumdar

נילוטפל מג׳ומדר

מייסד ומנהל דוקאדג׳ כלכותה, הפורום לקולנוע דוקומנטרי אסיאתי. קולנוען, כותב, צלם קולנוע ועורך. מלמד קולנוע כבר יותר משני עשורים. משמש מדריך מקצועי ויועץ ליוצרי קולנוע אסיאתים.
jury-Tal-Rabiner

טל רבינר

עורכת סרטים דוקומנטריים וסדרות. ביניהם "גוגל בייבי" (זוכה דוקאביב ופרס Emmy), "החיים כשמועה" (זוכה האקדמיה הישראלית לסדרת תעודה), "המוזות של בשביס זינגר", "סימני מתיחה", "הריקוד של אלפונסו", "תרצה אתר – ציפור בחדר" (ציון לשבח בפסטיבל חיפה).
jury-Elinor-Kowarsky

אלינור קוברסקי

יוצרת ומפיקה של סרטי דוקמנטריים עטורי פרסים. שימשה יועצת אמנותית למחלקת התעודה של רשת. לפני כשנתיים הקימה (עם פיליפה קוברסקי) את FILM PLATFORM, מיזם להפצה דיגטלית של סרטים דקומונטריים. משמשת כראש מגמת הפקה יוזמת בביה״ס סם שפיגל.
jury-Barak-Heymann

ברק הימן

במאי ומפיק של סרטים דוקומנטריים, ביניהם "מיסטר גאגא" (פרס חביב הקהל ב-SXSW) "מי יאהב אותי עכשיו?" (פרס חביב הקהל בברלינלה) "הצלמניה" (פרס השופטים של דוקאביב) ועוד סרטים רבים נוספים. יחד עם אחיו תומר הימן הוא הבעלים של "סרטי האחים הימן".

חבר השיפוט של תחרות עומק שדה

jury-Neta-Alexander

נטע אלכסנדר

נטע אלכסנדר היא מבקרת קולנוע, כתבת התרבות של "הארץ" בארה״ב ודוקטורנטית לקולנוע באוניברסיטת ניו יורק (NYU). היא בעלת תואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה של הקולנוע מאוניברסיטת קולומביה, ותואר ראשון מתכנית "אמירים" באוניברסיטה העברית.
jury-ORON-SHAMIR

אורון שמיר

יליד 1985. מבקר הקולנוע של "עכבר העיר" מאז 2006. מנהל-מייסד ועורך ראשי בבלוג הקולנוע "סריטה", זוכה מענק תמיכה של מפעל הפיס 2015. מרצה, שופט ואוצר קולנוע. ארכיבאי בארכיון הסרטים של אוניברסיטת ת״א. בימים אלה עסוק בכתיבת פיצ׳ר שזכה למענק פיתוח תסריט מטעם הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה.
jury-DR-Ohad-Landsman

ד״ר אוהד לנדסמן

ד״ר אוהד לנדסמן הוא מרצה וחוקר קולנוע תיעודי בחוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב ובמחלקה להיסטוריה ותיאוריה בבצלאל. את עבודת הדוקטורט שלו השלים במחלקה ללימודי קולנוע באוניברסיטת ניו יורק. כתביו התפרסמו בכתבי עת אקדמיים ומגזינים נחשבים. כותב על קולנוע תיעודי בבלוג doctalk.

חבר השיפוט של תחרות הסטודנטים

jury-Sascha-Bleuler

סשה לארה בלוילר

נולדה בציריך ולמדה קולנוע וספרות אנגלית וצרפתית באוניברסיטה של ציריך. שימשה לקטורית של פסטיבל Visions du Reel בניון, פסטיבל דוקאביב ושבוע המבקרים בלוקרנו ועוד. מאז 2015 משמשת מנהלת אומנותית של פסטיבל הסרטים לזכויות אדם בציריך.
jury-Robby-Elmaliah

רובי אלמליח

במאי ומפיק. סרטו האחרון "זית על מא / שמן על מים" זכה בפרס הבימוי בתחרות ון ליר בפסטיבל ירושלים. סרט הביכורים שביים והפיק "חולה ונתן" הוצג בפסטיבלים בעולם וזכה בפרסים בינלאומיים. בין השאר ביים את סדרת האינטרנט "עזה-שדרות" המועמדת לפרס האמי.
jury-Tatiana-Brandrup

טטיאנה ברנדרופ

למדה אנתרופולוגיה בפריז ובימוי קולנוע בניו יורק ובמינכן. מאז 1990 מביימת וכותבת תסריטים לקולנוע עלילתי ותיעודי ומרצה.

חבר השיפוט — פדאורה

jury-Dr-Shmulik-Duvdevani

ד״ר שמוליק דובדבני

מרצה באוניברסיטת תל-אביב, בחוג לתקשורת וקולנוע בסמינר הקיבוצים ובסם שפיגל בירושלים. הוא חוקר של קולנוע ישראלי וקולנוע דוקומנטרי. ספרו, ”גוף ראשון, מצלמה" שראה אור ב-2010, עוסק בקולנוע התיעודי האישי בישראל. בנוסף הוא משמש כמבקר הקולנוע של ynet.
jury-Chiara-Spagnoli

קיארה ספניולי גברדי

מבקרת קולנוע, כתבת תרבות וחדשות חוץ, תסריטאית, יוצרת קולנוע ואמנית. למדה מדעי המדינה, תסריטאות קולנוע ותיאטרון. יצירותיה הוצגו במילנו, רומא, לונדון, פריז, ניו יורק ועוד. מלמדת פנומנולוגיה של אמנות עכשווית במילנו. אצרה את תכנית הסרטים החברתיים בפסטיבל ניו יורק.
jury-Natascha-Drubek

נטשה דרובק

תחקירנית, כותבת ועורכת בתחום הקולנוע והתרבות של מזרח ומרכז אירופה. בעלת תואר דוקטור לספרות רוסית מאוניברסיטת מינכן. מחלוצות ה-Hyperkino ושימור סרטי מחנות הריכוז והגטאות. עורכת הקולנוע ב-ARTmargins.com ועורכת ראשית של Apparatus.