• יום א' 14.05 10:00 סינמטק 5 כניסה חופשית

אירוע מקצועי – פתוח לקהל

במהלך היום הראשון של המעבדה היוצרים יוזמנו להקרין קטעים נבחרים מתוך הראף-קאט בפני פאנל מומחים בינלאומי.


עמותת דוקאביב והקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה שמחות להשיק השנה לראשונה מעבדה ייחודית שתציע ייעוץ מקצועי, חניכה והיכרות אישית עם מנטורים בכירים בינלאומיים מתחומי ההפקה, הבימוי, ההפצה ועולם הפסטיבלים, לפרויקטים דוקומנטריים שנמצאים בעריכה בשלב ראף-קאט.
למעבדה נבחרו ארבעה פרויקטים ישראלים, והיא תתקיים במשך שלושה ימים רצופים במהלך הפסטיבל.

בראש המעבדה תעמוד ז'ואל אלכסיס – עורכת בכירה עטורת שבחים ופרסים של סרטי קולנוע דוקומנטריים ועלילתיים רבים ("גט", "הנסיך הירוק", "שתיקת הארכיון")
המנטורים הנוספים:
פטר יגר – מייסד חברת ההפצה Autlook Filmsales בווינה ו- Jaeger Creative המוקדשת למציאת פתרונות חדשניים למימון והפצת סרטים.
מתיאס ווטר קנול – מנהל שוק הסרטים האירופי (EFM) של פסטיבל ברלין, מפיק קולנוע תיעודי, ולשעבר אחראי על הקופרודוקציות בפסטיבל הקולנוע התיעודי IDFA.
סיאולו גו (Xiaolu Guo) – קולנוענית, מסאית וסופרת סינית-בריטית ("SHE, A CHINESE").

ועדת המיון לבחירת הפרויקטים: ז'ואל אלכסיס, וידי בילו, אילן מוסקוביץ'.

הפרויקטים המשתתפים:

חמישה חדרים של חול

במאית: רנא אבו פריחה
עורכת: עליזה אסקירה
אני מלווה את אמי, בזמן מחלת הסרטן ובדרכה האחרונה, בנסיונה להיקבר כמוסלמית בעומר – העיר היהודית בה גדלנו, ובה היא חיה כבר 20 שנים.

מסיבת פרישה

במאי: אסף ארנרייך
עורכת: טלי גולדרינג
מיד לאחר יציאתה לפנסיה חלתה אמי במחלה מסתורית. אבא לעומתה שקע בעבודתו, הרחק מההתמודדות עם הפרישה הקרבה. תוך כדי מאמץ לתווך ביניהם, אני מתעד בהומור ואהבה את הקשיים והאתגרים הניצבים מול משפחתי בתקופת הסתגלות לחיים חדשים.

משפחה בטרנס

במאי: אופיר טריינין
עורך: רועי בן עמי
סיפורה של משפחה מנהריה, אשר חייה משתנים לחלוטין כאשר אב המשפחה מחליט בגיל 40 להפוך לאשה, והאשה שלצידו מחליטה להישאר לחיות איתה ולגדל כשתי אמהות את ארבעת ילדיהם.

שמע ישראל

במאי: שי פוגלמן
עורכת: אור סיני
בקיץ 2004 הרג יהושע אליצור פלסטיני חף מפשע. הוא הורשע אך ברח. הסרט מתעד את המסע בעקבותיו תוך ניסיון לתאר את נסיבות חייו מילדות בורגנית בגרמניה, דרך גיור והקצנה בהתנחלות איתמר ועד לתא המעצר בברזיל.