הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע דוקומנטרי בתל אביב 3-12.5.12

שופטים

שופטי התחרות הישראלית

 • קלייר אגילר ארצות הברית
  סגנית נשיא מחלקת תוכניות של ITVS , קרן הטלוויזיה העצמאית האמריקנית, אשר מממנת, מקדמת ומפיצה תוכניות שהופקו באופן עצמאי למדיה הציבורית. בתפקידה ב־ ITVS היא ממונה על כל ההיבטים של יוזמות התוכן, כולל אסטרטגיות תכנון שידורים, מכרזי הפקה, הערכת ועדת עמיתים מקצועית והמלצות למימון.
 • סיון ארבל ישראל
  במאית קולנוע וטלוויזיה, בוגרת ביה"ס לקולנוע סם שפיגל בירושלים, במסגרתו זכה סרט הגמר שביימה, 'מרק עוף', בפרס המכון הישראלי לקולנוע. ביימה את הסרטים הדוקומנטריים: 'יעקב אגור' (ציון לשבח בפסטיבל חיפה), 'יום ולילה' (פרס דוקאביב 2005), 'שורות שורות' וכן ארבעה סרטים במסגרת הסדרה 'גיבורי תרבות' – על מאיר ויזלטיר, אלונה פרנקל, יהודית רביץ וחוה אלברשטיין. ביימה את הדרמות 'גרגיר על הריס', 'היה נהד"ר (פרס הבימוי בפסטיבל ירושלים), והייתה במאית שותפה בסדרות 'בטיפול' ו'מסכים'. לטלוויזיה ביימה כתבות עבור 'עובדה', 'מבט שני', 'חמסה וחמישה', 'יומן תרבות', 'כרטיס לשניים' ואת הסדרות: 'גידי גוב הולך לאכול' ו'העם הנבחר' עם ירון לונדון.
 • דיאנה הולצברג ארצות הברית
  מפיקה ראשית ומפיקה קריאייטיבית בחברת פילמס טרנזיט משנת 2001 . בתוקף תפקידה עוסקת בשיווק ורכישה, פיתוח, מימון, תכנון והפקה של אסטרטגיות פסטיבלים והפצה. כתבה ספר המבוסס על הסרט 'Still Doing It'; כתבה שלושה מאמרים על תעשיית הקולנוע הדוקומנטרי יחד עם יאן רובקאמפ; וסופרת צללים מוכרת של ספר התזונה 'The Warrior Diet'. החלה את הקריירה שלה בעולם כתבי־העת, במגזינים SPIN, Inc ו-Details . באותה תקופה גם הפיקה תוכניות פורצות דרך עבור MTV וערוץ הספורט של רשת Fox.
 • פוג'יוקה אסאקו יפן
  מנהלת פסטיבל יאמאגטה לקולנוע דוקומנטרי (YIDFF). גדלה בניו יורק ובדיסלדורף שבגרמניה. החלה את דרכה בהפצה, ועובדת עם YIDFF משנת 1993. משנת 2006 משמשת כיועצת וחברה בוועדת הבחירה של קרן הרשת האסייתית לדוקו (AND) בפסטיבל הסרטים הבינלאומי פוסן. בנוסף לתפקידים אלה, היא רותמת את כישוריה כמתרגמת בתחום הקולנוע הבינלאומי, ומגשרת בין תרבויות קולנוע וקהלים שונים בעולם.
 • איציק פורטל ישראל
  צלם קולנוע וטלוויזיה. צילם את הפיצ'רים: 'עפולה אקספרס', 'מייד אין איזראל', 'הכוכבים של שלומי', 'אביבה אהובתי', 'נודל'; ואת הסרטים הדוקומנטריים: 'סנג'ין', 'בבא לובה', 'נתן זך', '14 הערות על הר זבל', 'רשימות אהבה', 'כבשה כחולה', 'הכובעים של ירושלים' ועוד. צילם לטלוויזיה את הסדרות: 'בת ים ניו יורק', 'שוטטות', 'טקסי דרייבר' ו'פלפלים צהובים'. זכה במגוון פרסים, בהם פרס האקדמיה לטלוויזיה בקטגוריית סדרות (2011) ודוקומנטרי (2006); פרס וולג'ין (2005); פרס אופיר לצילום (2001); פרס הצילום בפסטיבל דוקאביב (2000); ופרס עדשת הזהב (1990).

שופטי התחרות הבינלאומית

 • אסף אמיר ישראל
  מפיק ובעלים של חברת ההפקה "נורמה הפקות". במסגרת החברה הפיק סרטים וסדרות תיעודיים כדוגמת: 'מועדון בית הקברות', 'הזמן הוורוד', 'העיתונאים', 'האלבומים', ועוד. כמו כן, הפיק סדרות דרמה וסרטים עלילתיים עטורי פרסים שזכו להפצה בינלאומית. בנוסף, פועל לקידום תעשיית הקולנוע והטלוויזיה במסגרת תפקידו כיו"ר איגוד המפיקים. 
 • סרג'י דולאדה אי סרה ספרד
  מנהל MEDIMED - פורום פיצ'ינג ושיווק סרטי תעודה אירופי־ים תיכוני, המתקיים מדי שנה בסיטג'ס (ברצלונה). עוסק בתחום הקולנוע מ-1998, אז מונה למתאם מחלקת יחסים בינלאומיים של חברת Els Films de la Rambla. בשנים 1998-2004 כיהן כסגן נשיא AVFAD Audio-visual , ארגון לקידום יוצרים חדשים בתחום. כיהן כשופט בפסטיבלי קולנוע בינלאומיים בספרד, השתתף ב-CMCA Documentary Awards, והיה חבר בוועדת בחירה לפרויקטים דוקומנטריים במימון משותף של ממשלת אנדלוסיה. משנת 2006 משמש כמרצה בתוכנית המאסטר בקולנוע באוניברסיטת רמון לול בברצלונה.
 • איילת עפרים ישראל
  בוגרת ביה"ס סם שפיגל בהצטיינות, ערכה סרטים עלילתיים ודוקומנטריים רבים, ביניהם: 'הכוכב הכחול', 'פליז קרדיט יעקוב אגור', 'יום ולילה' (פרס ראשון דוקאביב), 'המלכה חנטרישה' (פרס ראשון בפסטיבל
  רחובות), 'לאה גולדברג בחמישה בתים' (פרס העריכה בפורום היוצרים הדוקומנטריים).
 • מורי ורשבסקי ארצות הברית
  יועץ, סופר ויזם, העובד עם קולנוענים עצמאיים ועם מוסדות ללא כוונות רווח בנושאים של תכנון אסטרטגי. פרסם שני ספרים: Shaking the Money Tree, ו-The Fundraising Houseparty. מתגורר בנאפה, קליפורניה.
 • טלי שמש ישראל 
  תסריטאית, במאית, מפיקה; בוגרת ביה"ס סם שפיגל בירושלים. ביימה את הסרטים הדוקומנטריים 'זהב לבן עבודה שחורה' (2004), 'חלומות טלוויזיה' (2000), 'השמנה והיפה' (1997), ואת 'מועדון בית הקברות' (2006) שפתח את פסטיבל דוקאביב, זכה לשבחים ופרסים רבים, בהם פרס מועצת הקולנוע ליוצרת, פרס ראש העיר ת"א ופרס הצילום לצלם שרון דה-מאיו, וכן את הפרס הראשון בפסטיבלי הקולנוע בשאנגחאי, לייפציג ופראג. ביימה עשרות כתבות לתוכניות תחקיר ותעודה, בהן 'עובדה' עם אילנה דיין, והייתה יוצרת ומפיקה של הסדרה הדוקומנטרית 'ההורים שלי' שהוקרנה ביס דוקו. בשנת 2011 ביימה את הסרט 'התעוררות'. 

שופטי תחרות הסטודנטים

 • ליאת בן חביב ישראל
  מפיקה, מנהלת מרכז הצפייה ביד ושם (מאז הקמתו ב-2005). חברה מייסדת של הפורום לשימור הזיכרון האודיו-ויזואלי בישראל. בין השנים 1997-2003 עסקה בתפקידי תוכן והפקה, כתחקירנית, מלהקת ועוזרת במאי, בסדרות טלוויזיה ובסרטים עלילתיים בישראל. בהם: 'בת ים ניו יורק', 'טייק אווי', 'המנגליסטים', 'המשאית', 'החומר ממנו עשויה אהבה', 'הללויה'. מדריכת קולנוע לאוכלוסיות מיוחדות. הפיקה את עבודות הווידיאו-ארט של מיכל רובנר ואורי צייג וכן הפיקה (עם חברת "בלפילמס") את 116 הסרטים הקצרים המוצגים ביד ושם.
 • דיוויד ד'ארסי ארצות הברית
  מבקר ועיתונאי הכותב עבור מגוון הוצאות ופרסומים. הבלוג היומי שלו, Outtakes, מתפרסם באתר artinfo.com הוא משמש כמבקר קבוע עבור תחנת הרדיו של ה-BBC ועבור מגזין Screen International, וכן כותב על אמנות במגזינים Art Newspaper ,Art Auction ,1stdibs + ועוד. כותב ומנחה סדרת רדיו דוקומנטרית המשודרת ברדיו הממשלתי של ארצות הברית, וכן מפיק תוכניות רדיו דוקומנטריות עבור רשות השידור הקנדית. לקח חלק בצוותי שיפוט שונים בפסטיבלים בכל רחבי אירופה וארצות הברית. לאחרונה שימש כמפיק-שותף בסרט הדוקומנטרי 'דיוקנה של ואלי', המוצג במסגרת ההקרנות המיוחדות של פסטיבל דוקאביב.
 • אירית דולב ישראל
  יוצרת, עורכת ובמאית דוקומנטרית. מלמדת את תחום היצירה התיעודית במכללה למנהל. בין היתר יצרה, ערכה וביימה שלוש עונות של תוכנית הטלוויזיה 'נספח תרבות' בהנחייתו של דב אלפון עבור ערוץ 2. ערכה סדרה העוסקת באנטישמיות עבור ערוץ 2, יצרה וביימה את 'הנבחרת', בהנחיית עינת פישביין, עבור יס דוקו, הייתה שותפה לעריכת סדרות תרבות כמו 'ביתרבות' עם יאיר גרבוז ו'כרטיס ל-2' עם אלדד זיו בערוץ 2. יצרה וערכה את 'החשפן התנין ואשת השר' לערוץ 8, ובשנה האחרונה ערכה סדרה בשם 'מלחמת המינים' לערוץ 10.
 

הירשמו לניוזלטר להמלצות יומיות

חיפוש סרטים

62.219.17.210