הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע דוקומנטרי בתל אביב 3-12.5.12

תחרות בינלאומית
תחרות בינלאומית
 

אושר... הארץ המובטחת

מצויד בתיק גב ומצלמה בלבד, יוצר הסרט יצא למסע רגלי החוצה את צרפת מדרום לצפון בניסיון לשאול את הדמויות הנקרות בדרכו "מהו האושר?" סרט מסע בקצב הליכה.

איוואן ואיוואנה

זוג צעיר מגשים את חלומו לברוח מזוועות המלחמה בקוסובו מהגר לארה"ב, רק כדי להפוך לעוד קורבן של משבר כלכלי, שהופך את החלום האמריקאי לסיוט.

אפילוג

לניל, אם לשלושה בת 50, נותרה עוד שנה בלבד לחיות, אך היא נחושה בדעתה לבלות בנעימים את שארית ימיה ולהוכיח לעצמה ולמשפחתה כי על אף הכל אפשר וצריך להגיע ליום המוות בשלווה ובהשלמה.

בחזרה לכיכר

חמישה סיפורים אנושיים חושפים את מצרים שאחרי המהפכה כזירה של פחד וחוסר וודאות, אך גם של דבקות בלתי אפשרית במחאה.

דוגמנית, ילדה

מבט חושפני על תעשיית הדוגמנות שמחברת בין סיביר לטוקיו, ושולחת ילדות בנות 13 למסע חסר תקווה אחר אור הזרקורים והכסף הגדול.

דטרופיה

במבט קסום אך מלנכולי, הסרט מרחף בתוך הארכיטקטורה האורבנית והתעשייתית הנטושה של דטרויט ועוקב אחר דמויות מקומיות שונות, שעדיין מאמינות בעתידה של עיר שלא מפסיקה להתכווץ.

חלומות על חיים

ב-2006 התגלתה גופתה של ג'ויס וינסנט בדירתה, שלוש שנים לאחר שמצאה את מותה. מי הייתה אותה בחורה צעירה, ומדוע אף אחד לא דיווח על היעלמותה? סיפור על בדידות וניכור בעיר הגדולה

טוניה וילדיה

שנים לאחר פטירתה של אמם, יהודייה קומוניסטית שפעלה בזמן מלחה"ע השנייה, וורקה ומרסל מנסים לפענח את דמותה המסתורית והאופן שבו בחירותיה האידיאולוגיות עיצבו את גורלם.

כוכב השבלול

"כוכב השבלול", זוכה הפרס הגדול בפסטיבל IDFA האחרון, מציע התבוננות כובשת בחייהם המשותפים של יאנג-צ'אן וסון-הו: הוא עיוור-חירש שחולם להיות סופר בשפת הברייל; היא המלאך שבזכותו החלום יוכל להפוך למציאות.

להישאר זקופה

מאז שבילדותה אובחנה כחולת עקמת, יחסה של במאית הסרט אל הגוף נעשה מפורק, לעתים משעשע ולעתים מטריד. באמצעות יומן קולנועי שנון, המשלב אנימציה עם תיעוד, היא מנסה להתאים את המילים הנכונות לסימפטומים, ולתת ביטוי ויזואלי הולם למצבה.

המערב

מסע ויזואלי מרתק בלילה האירופי, היכן שתאורה מלאכותית וטכנולוגיות של בקרה והתבוננות מעצבים צורה חדשה של חיים ליליים.

רוח רעה

בדרום בנגלדש, אי קטנטן הנתון תחת סכנת שקיעה מאכלס 65 נשים המתפרנסות ממתן שירותי מין. בתוך מציאות מסויטת הן נאבקות לשמור על אנושיותן.

הירשמו לניוזלטר להמלצות יומיות

חיפוש סרטים

62.219.17.210