הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע דוקומנטרי בתל אביב 3-12.5.12

תחרות ישראלית
התחרות הישראלית
 

Home Movie

על משמעות הבית עבור משפחת מהגרים. הדירה בה נטעו שורש היא הדבר האחרון שמחזיק אותם יחד. כשכולם כבר עזבו, עולה הדילמה: להשכיר אותה או להשאירה כעוגן אחרון? ההחלטה תידחה עד תום השיפוצים.

גברים בלתי נראים

סיפורם של לואי, עבדו ופארס - גייז פלסטינים שסכנת מוות מרחפת מעליהם בשטחים והם מתחבאים בתל אביב, שגם בה הם נרדפים על ידי החוק. לשלושתם סיכוי אחד ויחיד להינצל - לקבל מקלט בארץ זרה.

יום אחד אחרי השלום

רובי דמלין, שאיבדה את בנה בשטחים, יוצאת לדרום אפריקה למסע הבוחן את ועדות האמת והפיוס בחיפוש אחר אפשרות של סליחה ופיוס.

ילדים מסוכנים

ילדים החשופים לאלימות במשפחה בצעירותם מפעילים אותה בבגרותם כלפי נשותיהם וילדיהם. נגע האלימות הגברית עובר מאב לבן ומאיים על כל אחד בחברה הישראלית. האם ניתן לפרוץ אותו באמצעות טיפול?

ימי הזהר

מה האישה הזו מסתירה מבן זוגה? קלטות וידיאו שקברה בארון חושפות את האמת בדיוקן פסיכולוגי אפל.

כביסה מלוכלכת

לאחר שאביה הורשע ונכלא באשמת התעללות מינית בה, מחליטה יעל, במאית הסרט, להגיש נגדו תביעה אזרחית תקדימית. תיעוד מאבקה למען הצדק וההכרה במחיר הכבד שהיא משלמת כקורבן ניצול מיני.

כל הבקרים השמחים

מסע אינטימי אל תוך ההוויה הביסקסואלית של יוצר הסרט, תיעוד הזוגיות שלו עם חן, זמרת רוק והחיפוש הנואש אחר מקום בו יוכל להרגיש שלם מבלי להזדקק להסברים.

לילה לבן

מסע לילי לא חוקי של נשים פלסטיניות אל תוך ישראל. מדי לילה הן צועדות, זוחלות בין גדרות, מסתתרות מפני הצבא וחומקות לירושלים כדי להביא פרנסה לילדיהן בכל מחיר.

הנכה המאושר והבודהיסט המיוסר

לאחר נתק של כעשור, במאי הסרט מנסה לשקם את חבר ילדותו שהפך לנכה פגוע-ראש וכך לנקות את מצפונו. חברות מרגשת ומלאת הומור בין שני גיבורים המבקשים לשנות את חייהם.

סינמה ג'נין

מסעה של קבוצת פלסטינים וגרמנים, חדורי אמונה ומוטיבציה, אם גם מנוגדים לעתים בדעותיהם, בדרך להגשמת חלום – בנייתו מחדש של בית הקולנוע הנטוש בג'נין.

פודרה

שלושה דורות של משפחה במטולה, שתי מלחמות ובן זוג אחד הממתין בתל אביב. פורטרט מטריד של במאי הסרט כחייל מילואים, המנסה להיחלץ מכל מה שמאיים על רצונו החופשי.

רעש

קומדיה דוקומנטרית על התנצחות אינסופית עם הרעש העירוני פולשני החודר לבית אחד בלב תל אביב.

הירשמו לניוזלטר להמלצות יומיות

חיפוש סרטים

62.219.17.210