סרטי הפסטיבל

לפי תגיות נושא

כל סרטי הפסטיבל

Bois d'Arcy

במאי הסרט, בן למהגרים מאלג'יריה, חוזר לעיירה הצרפתית והזעיר -בורגנית בה גדל. על רקע הרחובות הריקים, הישרים והמסודרים ועל רקע היער הסמוך, הוא משחזר בקולו את האווירה הגזענית שצבעה את הרגעים הקטנים של ילדותו.

Charles Bradley: Soul of America

בגיל 63, הזמר צ'רלס בראדלי נכנס עם אלבום הבכורה שלו לרשימת 50 אלבומי השנה של מגזין "רולינג סטון". רגע לפני כן הוא עדיין התגורר עם אמו בשיכונים של ברוקלין, מנסה לשרוד בכבוד בסביבה של נרקומנים ופשיעה.

The End

לאן נעלמו בתי הקולנוע השכונתיים של תל אביב? מסע נוסטלגי בתל אביב-יפו, אל אולמות בתי הקולנוע של פעם.

SHUT UP AND PLAY THE HITS

תיעוד מופע הפרידה המרהיב של LCD Sounsystem במדיסון סקוור גארדן מ-2011 ודיוקן אינטימי של מנהיג הלהקה, ג'יימס מרפי, שהחליט באופן מפתיע לפרוש מעולם המוזיקה בשיאה של ההצלחה.

TPB AFK (פיירט ביי - הסרט)

סיפורם המרתק של שלושה צעירים שוודים שהקימו את אתר שיתוף הקבצים הגדול בעולם, ונאלצו להתמודד עם תביעת ענק שהוגשה נגדם מטעם האולפנים ההוליוודיים בשל הפרת זכויות יוצרים.

האביב של דמטר

הסרט מצייר דיוקן של בית קברות ומלווה את החיים הרוחשים בו לאורך מחזור של שנה אחת: מיובש ודעיכה אל לבלוב ופריחה.

אומה ובלה

הצצה לעולמן של שתי ידידות המתגוררות בברלין. הן שרדו את השואה, נשארו בגרמניה ולעת זקנה עברו לגור יחד. תוך כדי בישול ביתי בלתי פוסק הן מארחות זו לזו חברה, מעלות זיכרונות, מטפחות את החברות ומתמודדות עם שאלות של מורשת, זהות וזיכרון.

אופרה עירומה

מעקב אחר אורח חייו הנהנתני של איש עסקים עשיר המעביר ימיו בדילוג בין ערים אירופיות המציגות את "דון ג'ובאני" של מוצרט. עד להתפרצותה הצפויה של מחלתו הסופנית הוא מקדיש את חייו לתשוקותיו הגדולות - אופרה, מאהבים צעירים, פאר והדר.

אורחים נכבדים

מלון דרכים אמריקאי מסוף שנות ה-60 מועמד להריסה. קולקטיב אמנות משתלט על המקום בשבוע האחרון של חייו ומעלה באוב יחד עם העובדים שנותרו את הזיכרונות המוזרים שהוא מכיל.

אח בדם

רוקי הגיע להודו כתרמילאי אמריקאי. הוא לא היה יכול לשער כמה קשיים הודו תציב בפניו, וכמה אהבה הוא ימצא שם. כשפגש בקבוצת ילדים נשאי HIV החליט להקדיש להם את חייו. האם יותר לו להישאר לצד הילדים שהוא אוהב?

איילים

חקירה אימפרסיוניסטית ומהפנטת של רעיית האיילים המסורתית במרחבי אור הדמדומים הקסומים של לפלנד.

אל תשכחיני

מחלת האלצהיימר של אמו מחזירה את הבמאי לבית הוריו. העבר העשיר פרח מזיכרונה של האם, אך האב והבן משחזרים את דמותה ומשרטטים דיוקן של אקטיביסטית, סוציאליסטית ופמיניסטית, שניהלה חיי נישואין פתוחים והייתה אם מסורה.

אלנה

אלנה, שחקנית ברזילאית מצליחה, משאירה את פטרה אחותה המעריצה בת ה-7 בבית ההורים ועוברת לניו יורק עם חלומות גדולים על הצלחה. שנים לאחר מכן, יוצאת פטרה למסע פיוטי המתחקה אחר עקבותיה של אחותה אלנה.

האמא, הבן והארכיטקט

על הקשר בין מרחב בנוי לסיפור אנושי. כנסייה ייחודית ומודרניסטית בסיציליה משמשת כבסיס צורני לבירור הנסיבות המסתוריות שהובילו את בנו של הארכיטקט לרצוח את אמו.

אני קיים

מעקב מרתק אחר תהליך השיקום של שלושה נפגעי מוח שנפצעו בתאונה. בין רגעים רבים של ייאוש ותקווה, הסרט לוכד את מאבקם העילאי למען שחזור זהותם האישית.

אש בתוך הדם

תחקיר מקיף ומזעזע המראה כיצד חברות התרופות מן המערב מנעו גישה לטיפולים זולים ממיליוני נשאים של נגיף ה-HIV במדינות עניות. כנגד הלובי הבינלאומי שמאחוריהן, ניצבה קבוצה קטנה ואמיצה שהחזירה מלחמה.

באטלייה של כריס מרקר

הקולנוענית המוערכת אנייס ורדה ("המלקטים ואני") מגיעה לביקור בסטודיו של כריס מרקר, היוצר הוותיק והמפורסם.

בהיעדרו של צל

על רקע נופים וייטנאמיים הנגלים בשחור לבן-מהפנט, אדם שהתעוור בילדותו במלחמת וייטנאם מספר כיצד העיוורון הפך מקור השראה וכוח.

בחורה כמוך

בשנות ה-50 וה-60, מעל מיליון נשים בארה"ב אולצו לשלוח את ילדיהן לאימוץ מאחר שהרו מחוץ לנישואין. על רקע חומרי ארכיון מתהקופה הן מספרות בגוף ראשון על חוויות הדחייה וחוסר האונים, ועל תחושת האובדן שנותרה עמן.

בית הספר כעיר

בגיל 80, ממשיך הארכיטקט ההולנדי הרמן הרצברגר, מן המשפיעים בעולם בתכנון בתי ספר, להיאבק. בניגוד לנטייתם של הורים ושל הרשויות להפריד את בית הספר מן הסביבה - הוא מתעקש כי תנועה חופשית ושקיפות הם תנאים הכרחיים לחינוך בריא.

בית חולים דאנובה

בצילומים מוקפדים להפליא של מחלקות, ניתוחים, סדנאות, חדרי מכונות ומצבים אנושיים, הבמאי המוערך ניקולאוס גיירהאלטר מציע חקירה חזותית פרטנית ומרתקת של אחד מבתי החולים הגדולים והמתקדמים בעולם.

בלעדי גורקי

תעלומת התאבדותו של הצייר המוערך ארשיל גורקי, פליט ארמני שהיה מחלוצי האקספרסיוניזם המופשט בשנות ה-40 בניו יורק, עומדת במרכז סרטה של נכדתו. לצד הצגת עבודתו האמנותית מתעד הסרט גם את משפחתו החיה עד היום בצלו.

הבלתי נראים

על רקע הנופים הכפריים של צרפת, גברים ונשים בשלהי החיים מספרים בפתיחות על ההומוסקסואליות שלהם, על יחס החברה אליהם לאורך השנים, ועל אהבות שהיו או נמצאו מחדש.

בן דוד רחוק

מסע קולנועי פואטי של הבמאי אלן ברלינר אל נבכי זכרונו הנמוג של אדווין הוניג, מי שהיה משורר פורה ומתרגם מפורסם של שירה בספרדית ובפורטוגזית, ועתה מתמודד עם פגעי מחלת האלצהיימר.

הבן היחיד

נער נפאלי שהתחנך בבית יתומים על ברכי התרבות והטכנולוגיה המודרנית, מתבקש על ידי הוריו האיכרים לשוב לכפרם המבודד בהרי ההימלאיה, להינשא לנערה מקומית בהתאם למסורת, ולעזור בעבודת האדמה.

בצלה של השמש

.סיפורם מסמר השיער של שני לבקנים טנזניים הפעילים במאבק הישרדותי אמיץ כנגד הרדיפה שהיא מנת חלקם כתוצאה מהאמונה הרווחת הגורסת כי כריתת איברי גופם של לבקנים היא סגולה לעושר ולמזל.

ברוקלין שלי

בעקבות הג'נטריפיקציה המואצת של ברוקלין, מבקשת הבימאית קלי אנדרסון לחשוף את האינטרסים והמנגנונים הממשלתיים שיוצרים תהליך המוצג כ"טבעי".

גיבורי-על מהחיים

בחזונו של הבמאי דוד ואלרו, האנשים הקטנים ששומרים על חוש הומור בזמנים הכי קשים הם גיבורי-העל של המציאות. "אשת הברזל", "האישה הרדיואקטיבית" ו"שובר הכנף" מוצאים בין קשיי המציאות מקום גם לתקווה וצחוק.

גיימרים<שם_זמני>

בעזרת מצלמות אינטרנט תיעדה הבמאית שנה מחייהם של חבריה ושותפיה לדירה, שנמנעים מ"real-life", מבלים רוב היום מול מסכים וממעטים ביציאה מהבית. הסרט מעלה שאלות על המציאות העכשווית.

הדוקומנטריסט

מערכת יחסים מיוחדת בין הבמאי לבין אשה החיה לבדה בבקתה מבודדת מתחילה ברצף של קללות וגידופים, ומסתיימת בתלות ובחברות מהולה בחשד. חקירה הומוריסטית אך מעמיקה על היחסים הבעייתיים שבין היוצר התיעודי למושאו. .

הארי דין סטאנטון - בדוי בחלקו

דיוקן אימפרסיוניסטי של השחקן הוותיק הארי דין סטנטון. חבריו - ביניהם וים ונדרס ודיוויד לינץ' - מדברים עליו בהערכה רבה, בעוד שהוא מצדו מעדיף לשתות, לשיר פולק ולשתוק. תוך כדי כך מצטיירת תמונה של זאב בודד עם הרבה חברים.

הודו לשם

זוג צעיר מתקוע יוצא להקים בית יהודי לתרמילאים בהודו.

הולילנד

מסעו של הכומר סולומון, מהגר עבודה גנאי, אב שנטש בן ואימץ קהילה שלמה.

היזהרו מג'ינג'ר בייקר

סיפורו של המתופף האגדי והפרוע ג'ינג'ר בייקר ("קרים"), חלוץ הרוקנרול הנודע לשמצה שניגן עם כל הגדולים, עשה את כל הסמים וחצה את כל היבשות. דיוקן של מתופף ענק וגם אדם די מפחיד.

היי-טק וחיים עלובים

מעקב צמוד וחושפני אחר שניים מעיתונאי הבלוגוספירה בסין. בעודם חוצים את המדינה בחיפוש אחר עוולות חברתיות שאינן מדווחות בתקשורת הממוסדת, עליהם להישמר מעינה הבוחנת של הצנזורה.

המיית היונה

סיפורה של הדיל, מורה ערבייה צעירה וכריזמטית מוואדי עארה, המלמדת תלמידים יהודים בבית ספר יסודי בהוד השרון. מערכת היחסים עם התלמידים והמורים, מסייעת להפגיג דעות קדומות אך יוצרת גם התנגשויות ומתחים.

ואם נניח, לרגע, שיש אלוהים

כבשים, אנשים ואלוהים פוסעים ברחובות העיר. הבמאי, היוצר סרטים תיעודיים מזה 47 שנים, מהרהר הרהורי כפירה ביחס לסרטיו שלו וביחס למצבו של הקולנוע התיעודי העכשווי.

ויולטה מי וידה

דבורה תעשה כל שביכולתה כדי להפוך את בת המצווה של בתה, ויולטה, לאירוע המאושר והנוצץ ביותר. העולם מלא ההומור והדמיון שהן בונות לעצמן מסייע להן להתגבר על האתגרים שמציבה התלישות של ההגירה, קשיי הפרנסה ומחלת העצמות הנדירה של ויולטה.

ונוס וסרינה

האחיות ויליאמס שולטות בטניס הנשים העולמי יותר מעשור. סיפורן המדהים מסופר לראשונה בגוף ראשון. צוות הצילום מתלווה אליהן בבית, באימונים ובתחרויות לאורך שנה מאתגרת של פציעות.

זוהרים בחשכה

שני ידידים הומוסקסואלים בגיל העמידה מחליטים לחיות יחדיו ולתמוך זה בזה בהתמודדותם עם מחלת האיידס ועם מצבם הכלכלי. בניו אורלינס, שעדיין מתאוששת מהוריקן קטרינה, הם משתדלים למצוא נחמה בחברות ובפרטים הקטנים של היומיום.

זיכרון צילומי

בנסיון לצמצם את המרחק הגדל בינו לבין בנו המתבגר חוזר הבמאי אל מחוזות נעוריו. הוא נוסע לצרפת, שם החל בזמנו להתנסות בצילום, ומבקש לבחון עד כמה הדור האנלוגי שלו שונה מהדור הדיגיטלי של ימינו.

זר אינטימי

מונטאז' אודיו-ויזואלי מסחרר, המשלב עושר של חומרי ארכיון וראיונות, ממנו עולה דיוקן שנון וכנה של סבו של הבמאי.

זרים החוצה!

תיעוד של האמנות המחאתית של האמן הגרמני כריסטוף שלינגזיף שבהשראת "האח הגדול" כלא במכולה מרושתת מצלמות 12 זרים המבקשים מקלט באוסטריה והזמין את הקהל מהבית להדיח מדי יום אחד מהם ולמנצח להעניק אישור שהייה.

החבר הערבי שלי

מסעה של בחורה תל אביבית למעמקי השטחים - בחיפוש אחר חברה הפלסטיני האבוד - מתחיל בתל אביב, ממשיך בטרמפים עם מתנחלים ופלסטינים בשטחים, נקלע לקרב יריות ומסתיים לבסוף במשחטת רכב נידחת בקיבייה.

חייל על הגג

שלוש שנות תיעוד של החיים היהודיים בחברון וההתנהלות היומיומית של המשטר הצבאי שמאפשר אותם חושפות מציאות הזויה, המצליחה לחדור אל מעבר לייצוגים התקשורתיים המוכרים של מתנחלי חברון.

חיים של פרה

רק פרות הן גיבורותיו של הסרט הזה - המשלב איפוק, יופי מהמם, ומחויבות גדולה לבעלי חיים. צילום מרהיב שואב את הצופים להתבונן בחייהן האמיתיים: הן מלחכות עשב, מעלות גירה ובוהות - אך גם חוות רגשות - גועות בצער, מתענגות על פרי מזדמן, ונקשרות לפרי בטנן.

החיפוש אחר Emak Bakia

מסע פואטי בעקבות סרטו המפורסם והמסתורי של מאן ריי, Emak Bakia. מה שמתחיל כניסיון לגלות פרטים היסטוריים, הופך במהרה למחווה לרוח הניסיונית של מאן ריי ולאמונתו בקולנוע של מקריות.

החלוצות

"החלוצות" מספר את חייהן הסוערים, מלאי התשוקה והכאב, של נשים שהגיעו הנה לפני מאה שנה כדי ליצור עולם חדש ולהגשים את חלום יצירת האישה החדשה.

חנדה חנדה 4

רונן ואורית יחד כבר שלוש שנים. אצל הבוכרים נשמרת עד היום מסורת קשוחה לפיה מקובל להתחתן לאחר תקופת היכרות קצרה, אך רונן ואורית מורדים במשפחותיהם ומסרבים להתחתן.

הטקס

בגיל 80 יוצא אלוף משנה דוד רוקני, מפקד טקס יום העצמאות של מדינת ישראל זה 30 שנה, לפקד על הטקס שישנה את חייו.

יובל מחכה לזריחה

מבט עמוק ורגיש לתוך סיפור התבגרותו של ילד שמתעקש ללכת על פי משאלות לבו.

כאן לא קליפורניה

סרט המשלב תיעוד עם קטעים מבוימים. סצנת הסקייטרים במזרח גרמניה של שנות ה-80 הייתה אלטרנטיבה בועטת ושמחה לתעמולה של המשטר ולאפרוריות ברחובות. היא גם הייתה מהגשרים הראשונים שחיברו בין צעירים מן המזרח והמערב.

כתמים לבנים

יצחק פקר, עולה ותיק מברית המועצות יוצא עם כלבו האהוב ברוט לוטרינר.

לא עניינו של אף אחד

יחסיו המורכבים של הבמאי עם אביו משמשים נקודת מוצא לחקירה קולנועית מעמיקה, מרגשת ומלאת הומור על משמעותה של הקרבה המשפחתית.

לחפש את ביל

דרמה ותיעוד משולבים בסרט מסע אימפרסיוניסטי החוצה את אמריקה. בוב יוצא להתחקות אחר דמותו המסתורית של ביל, נוכל שהצליח לעשוק אנשים פשוטים מן המעט שהיה להם, והשאיר אחריו יומן בו הוא מתרברב ביכולותיו.

ללא סיבה

מה שמתחיל בביקור של ג'וני דפ אצל ידידו הנערץ ראלף סטדמן, הופך למסע פרוע וסוריאליסטי אל תוך עבודותיו ורעיונותיו הרדיקליים של המאייר והקריקטוריסט ששיתף פעולה עם כותבים כמו ויליאם בורוז והאנטר ס. תומפסון.

ללא שמש

מסה קולנועית הכורכת את התיעודי בבדיוני ​ויוצרת עדות על העולם הזה מנקודת מבטו של עולם אחר. העולם המודרני הופך בסרטו של מרקר לדימוי ולזיכרון של זמן עתידי ובלתי נראה, זמן ללא שמש, שבו כל מה שנותר זה להתבונן בעבר ולהרהר במשמעותו.

לפני המהפכה

היום קצת קשה לדמיין את זה - אבל ערב המהפכה ב-1979 חיו בטהרן אלפי ישראלים שנהנו מחיי מותרות ומקרבה מיוחדת לשלטון השאה. עד שהם הבינו שהשלטון המושחת אליו הם קשורים עומד להתמוטט, היה כמעט מאוחר מדי.

לרקוד לבד

לאחר שנים של נתק, מתאחדת במאית הסרט עם בני משפחתה. באמצעות פורטרט משפחתי טעון ומרגש היא מנסה לברר האם למרות היסטוריה של סבל והתעללות ניתן למצוא גם מקום לחיים משותפים.

מחיר האימוץ

סיפורה של מאשו, ילדה אתיופית שאומצה על ידי הורים דנים, חושף כיצד במציאות בה מתקיים שוק של אימוץ בינלאומי, גם הכוונות הטובות ביותר עלולות להוביל לטרגדיה לכל הצדדים, ובמיוחד לילדים.

מחנה 14 - אגף השליטה הטוטאלית

סיפורו הקשה מנשוא של אדם שנולד כ"אסיר פוליטי" במחנה כפייה בצפון קוריאה, ובגיל 23 הצליח להימלט כדי לגלות את העולם החיצון ולספר לעולם על הזוועות שעדיין מתרחשות בו.

מחר

סרט מטלטל העוקב אחר אורח החיים הקיצוני של חברי קולקטיב האמנות האנרכיסטי "וינה" שמטרתו למחות נגד המשטר ברוסיה ומתעד את הפעולה שהביאה למעצר של שניים מהם על ידי המשטרה.

מחר יהיה יום חדש

תיעוד תהליך העבודה הייחודי של הבמאי השוודי המוערך רוי אנדרסון: הצילומים מתחילים ללא תסריט שלם או תקציב בטוח - בעבודת כפיים של הצוות המנוסה, ללא כל עזרים דיגיטליים, נבנים מן היסוד סטים מורכבים עם אסתטיקה קפדנית.

המלהקת

ההיסטוריה המרתקת והלא ידועה של מקצוע הליהוק בהוליווד, מסופרת בין היתר באמצעות עדויותיהם של מרטין סקורסזה, אל פצ'ינו, רוברט דה-נירו, גלן קלוז, וודי אלן, ג'ון טראבולטה ורבים אחרים.

המעבדה

סרט מסע החושף כיצד הפך הסכסוך עם הפלסטינים מנטל על מדינת ישראל - לנכס כלכלי.

מעבר לקשת

מקהלת בית ספר מסטטן איילנד, ניו יורק, זכתה לפרסום עולמי לאחר שסרטונים של הופעותיה הועלו ליוטיוב. הסרט מחמם הלב והמרגש עוקב אחר הילדים שהוזמנו לבצע את שיר הסיום בטקס האוסקר בעקבות ההצלחה שנחלו ברשת.

מעשה בהרג

סרט מקורי ומטריד המציב בפני גיבוריו, פושעי מלחמה שהשתתפו בהפיכה הצבאית באינדונזיה, בקשה מוזרה: לגלם את עצמם ואת קורבנותיהם בשחזורים דרמטיים של הזוועות שביצעו לפני כ-50 שנה.

מציאות 2.0

שימוש יצירתי באנימציה ונקודת מבט אישית כדי לגעת בנושא עכשווי קשה: הפיכת "יו-טיוב" לאמצעי הפצה המוני של אלימות ואיומים סביב תעשיית הסמים במקסיקו.

המתחזה

סיפורו הלא ייאמן של גבר צרפתי צעיר, המתחזה לנער בן 16 מטקסס שנעלם שלוש שנים קודם לכן. למרות אי התאמתם של הפרטים המזהים, בני המשפחה מצהירים שבנם האבוד חזר. אך ככל שנחשפים הפרטים כן גוברים החשדות ואיתם המסתורין.

נוודי חורף

שני רועים יוצאים למסע הנדודים העונתי וחוצים 600 ק"מ של שדות מושלגים באזור הכפרי של שוויץ. במשך מספר חודשים יהיה עליהם לכוון עדר של 800 כבשים, ולדאוג לכל תנועה ולכל בעיה שתיקרה בדרכם.

נפלא פה

התבגרות מעוכבת, ישראליזציה אינסטנט, אהבה, אכזבה, אלכוהול, סמים וקסנופוביה. שנה עם קבוצת עולים בני 17-21 במרכז הקליטה בכרמיאל.

סולו, פסנתר, ניו יורק

פסנתר ישן עומד לבדו על פינת רחוב בניו יורק. עוברים ושבים מתעכבים לכמה רגעים לצדו - חלקם מנגנים, אחרים בוחנים את צורתו - רגע לפני שהפסנתר פוגש את גורלו הבלתי נמנע.

סופרוומן

חייהן של חמש קופאיות, חברות למשמרת, בסופרמרקט בתל אביב.

סינדרום ונציה

אחת הערים המתוירות ביותר בעולם קורסת תחת הלחץ. עוד בטרם שקיעתה הפיזית תחת המים, אינטרסים כלכליים מאיימים לרוקן את ונציה מתושביה המקוריים ומשירותים חברתיים בסיסיים.

סיפורה של פרדה

כשהביטלס היו בשיאם, רק מעטים שמו לב לפרדה, הנערה שהייתה מזכירתם ומנהלת מועדון המעריצים הנאמנה במשך עשור. חמישים שנה לאחר מכן, היא חושפת לראשונה את נקודת מבטה המיוחדת על סיפורה של הלהקה.

סיפורי צ'לו

מחווה קולנועית לצ'לו: ארבע דמויות שהצ'לו נכנס ללבן לוקחות את הצופים למסע מוזיקלי בעקבות כלי הנגינה שצורתו, ממדיו ומגוון צליליו הם האנושיים ביותר.

סלואו-מו

מדוכא ומתוסכל מחייו, ד"ר ג'ון קיצ'ין נוטש קריירה מצליחה כנוירולוג והופך למי שכולם מכירים כ"סלומו" – טיפוס חייכני שמתגלגל על רולרבליידס ומתיידד עם עוברי אורח.

סרט בר מצווה

הסרט, שעוקב אחר ההכנות לבר המצווה של גיא, אחיה הצעיר והאוטיסט של הבמאית, חושף התמודדות יומיומית מורכבת, מלאת קשיים והומור, ומגלה את נקודת מבטו הייחודית של גיא על העולם.

עולם קטן

השיתוק ברגליו שמרתק אותו לכיסא גלגלים, אינו עוצר בעד אלברט בן ה-19 מלצאת למסע חלומותיו – בכוונתו להגיע עד ניו-זילנד, המקום הרחוק ביותר מביתו בברצלונה, וכל זאת כשהוא מצויד ב-20 יורו בלבד.

עונש גזור

הצצה לחיים הקשוחים בכלא הסקוטי, ולאופן שבו תחרות "התספורת הטובה בכלא" משנה את חייהם של כמה אסירים ומעניקה להם ייעוד חדש לקראת צאתם לחופשי.

עיר בתוך עיר

בבירת ונצואלה, קראקס, גורד שחקים שיועד לעסקים הפך לסקוואט הגבוה בעולם. ועד מרכזי דואג לצרכים הבסיסיים של 700 משפחות, אך יש הטוענים שמאחורי הפרויקט עומדים גורמים פליליים.

פאק פור פורסט

תיעוד פרובוקטיבי ביותר של הארגון הירוק "פאק פור פורסט", המבוסס על שיטת גיוס כספים קיצונית: חברי הארגון יוצרים פורנוגרפיה על בסיס התנדבותי וספונטני, מוכרים אותה באינטרנט, ואת ההכנסות מקדישים למטרות סביבתיות.

פול בולס: שער הכלוב תמיד פתוח

דיוקן קולנועי שאפתני המנסה לפצח את כתיבתו המסעירה ודמותו המסתורית של פול בולס, כוכב עולה בשמי הספרות האמריקאית בסוף שנות ה-40 ("שמיים מגנים מעל"), שהעביר את רוב חייו הבוגרים בטנג'יר.

צ'ופיטולאס

שלושה אחים צעירים יוצאים לליל נדודים ברחובות ההומים והמכושפים של ניו-אורלינס. מבעד לעיניהם התמימות נגלית מציאות הזויה ומרתקת של מוזיקה, ארוטיקה וטיפוסים אזוטריים.

צעירים בלבד

רגע לפני כניסתם לעולם המבוגרים, שלושה תיכוניסטים מעיירה קטנה בדרום קליפורניה מעבירים את זמנם בין הסקייטבורד והפאנק-רוק, הנשיקות הקטנות, ההתאהבויות הגדולות, והציפיות של הכנסייה המקומית.

קינגס פוינט

מתחם המגורים הטיפוסי "קינגס פוינט" בפלורידה מבטיח לתושביו, בני הגיל השלישי, חיים של פנאי ופעילויות קהילתיות. מעקב אחר חמש דמויות המתגוררות במקום מעלה שאלות על המציאות מאחורי החלום.

הרוחות של פירמידה

דיוקן צלילי, חזותי ואישי של עיירת הכורים הסובייטית פירמידה, שננטשה לאחר נפילת המשטר. על רקע צילומים מהפנטים של המכרות הקפואים, המפעלים הנטושים והדירות הריקות, תושב לשעבר מספר על החיים האידיליים שהיו ואינם.

רוקדים ביפו

פייר דוליין מגיע ליפו עם האמונה ביכולתו של הריקוד הסלוני לגשר על פערים. הוא מיישם את אמונתו בתוכנית המפגישה ילדים וילדות, ערבים ויהודים, לריקוד משותף.

ריהוט אירי עממי

באמצעות טכניקת סטופ-מושן מרשימה, יוצאים רהיטים כפריים זנוחים למסע קולנועי קסום. במהלכו הם יגיעו לנגר שיפיח בהם חיים חדשים.

ריטה יהאן-פורוז

בערב יום הולדתה ה-49, כשברקע המתיחות הגדולה בין טהרן לירושלים, ריטה מקליטה אלבום בפרסית. מסע התבגרות של הזמרת שעלתה מאיראן בגיל שמונה והפכה לסמל הישראליות.

רקדנית, עמוד וסרט

נטע לי לוי, בעלת הסטודיו הראשון בישראל לריקוד על עמוד, מאתגרת את העולם שממנו צמחה וגם את העולם שהיא חלק ממנו כיום.

שוברת קיר

סיפור חייה של ויקי שירן הוא סיפור עלייתו, ויש אומרים גם נפילתו, של המאבק החברתי לצדק ושוויון, מאבק שעיצב את החברה הישראלית בשלושים השנים האחרונות ושעדיין לא תם.

שוגר מן

רודריגז, מוזיקאי אמריקאי שהוציא שני אלבומים כושלים בתחילת שנות ה-70 הפך ללא ידיעתו לכוכב ענק בדרום אפריקה. שני מעריצים מחליטים לברר מה עלה בגורלו, ומגלים סיפור אמיתי המתעלה על כל בדיון.

שכונה

סיפורן של ארבע נשים שחיות בשכונה צנועה המשתנה לנגד עיניהן. ספסל קטן על המדרכה ליד ביתן הוא מקום המפגש שלהן - זהו הסלון הפתוח בו הן מרשות לעצמן להיפתח, לשחרר תסכולים, לארח חברות, להצחיק ולתמוך זו בזו.

השכנה

שכנתו של הבמאי מזכירה לו את אמו שזה עתה נפטרה ממחלה, והוא מצלם אותה באובססיביות מחלונו. בעודו מהסס אם לפנות אליה, הוא נזכר באישה שגידלה אותו, זו שהפרידה ממנה קשה עליו.

שפרד ודארק

המחזאי והשחקן סם שפרד וחברו ג'וני דארק מתאחדים במטרה לערוך ספר שיסכם כחמישים שנה של חליפת מכתבים. על רקע התכתבותם השנונה אודות החיים ומלאכת הכתיבה, נחשפת מערכת יחסים ייחודית.

תה או חשמל

בכפר מבודד, הממוקם עמוק בין ההרים המרהיבים של דרום מרוקו, מתכוננים התושבים לקו החשמל שעתיד לחבר אותם לציביליזציה, או ליתר דיוק לטלוויזיה - המציגה חלומות שייוותרו מחוץ להישג ידם.

תהנו מהעוני

האמן ההולנדי רנזו מרטינס מגיע למסקנה שהמשאב העיקרי של קונגו הוא העוני של תושביה ומחליט להקים תוכנית שתלמד אותם כיצד להרוויח מהעוני שלהם.

תנועה תלויה באוויר

אתר הבנייה של משכנה החדש של הבורסה הסינית משמש כחומר גלם ויזואלי למסה קולנועית על הקשר בין הדימוי הנע לקפיטליזם העכשווי.

 

הירשמו לניוזלטר להמלצות יומיות

חיפוש סרטים