תחרות בינלאומית

אח בדם

רוקי הגיע להודו כתרמילאי אמריקאי. הוא לא היה יכול לשער כמה קשיים הודו תציב בפניו, וכמה אהבה הוא ימצא שם. כשפגש בקבוצת ילדים נשאי HIV החליט להקדיש להם את חייו. האם יותר לו להישאר לצד הילדים שהוא אוהב?

אל תשכחיני

מחלת האלצהיימר של אמו מחזירה את הבמאי לבית הוריו. העבר העשיר פרח מזיכרונה של האם, אך האב והבן משחזרים את דמותה ומשרטטים דיוקן של אקטיביסטית, סוציאליסטית ופמיניסטית, שניהלה חיי נישואין פתוחים והייתה אם מסורה.

בהיעדרו של צל

על רקע נופים וייטנאמיים הנגלים בשחור לבן-מהפנט, אדם שהתעוור בילדותו במלחמת וייטנאם מספר כיצד העיוורון הפך מקור השראה וכוח.

בית חולים דאנובה

בצילומים מוקפדים להפליא של מחלקות, ניתוחים, סדנאות, חדרי מכונות ומצבים אנושיים, הבמאי המוערך ניקולאוס גיירהאלטר מציע חקירה חזותית פרטנית ומרתקת של אחד מבתי החולים הגדולים והמתקדמים בעולם.

בצלה של השמש

.סיפורם מסמר השיער של שני לבקנים טנזניים הפעילים במאבק הישרדותי אמיץ כנגד הרדיפה שהיא מנת חלקם כתוצאה מהאמונה הרווחת הגורסת כי כריתת איברי גופם של לבקנים היא סגולה לעושר ולמזל.

הדוקומנטריסט

מערכת יחסים מיוחדת בין הבמאי לבין אשה החיה לבדה בבקתה מבודדת מתחילה ברצף של קללות וגידופים, ומסתיימת בתלות ובחברות מהולה בחשד. חקירה הומוריסטית אך מעמיקה על היחסים הבעייתיים שבין היוצר התיעודי למושאו. .

חייל על הגג

שלוש שנות תיעוד של החיים היהודיים בחברון וההתנהלות היומיומית של המשטר הצבאי שמאפשר אותם חושפות מציאות הזויה, המצליחה לחדור אל מעבר לייצוגים התקשורתיים המוכרים של מתנחלי חברון.

לחפש את ביל

דרמה ותיעוד משולבים בסרט מסע אימפרסיוניסטי החוצה את אמריקה. בוב יוצא להתחקות אחר דמותו המסתורית של ביל, נוכל שהצליח לעשוק אנשים פשוטים מן המעט שהיה להם, והשאיר אחריו יומן בו הוא מתרברב ביכולותיו.

מחנה 14 - אגף השליטה הטוטאלית

סיפורו הקשה מנשוא של אדם שנולד כ"אסיר פוליטי" במחנה כפייה בצפון קוריאה, ובגיל 23 הצליח להימלט כדי לגלות את העולם החיצון ולספר לעולם על הזוועות שעדיין מתרחשות בו.

מעשה בהרג

סרט מקורי ומטריד המציב בפני גיבוריו, פושעי מלחמה שהשתתפו בהפיכה הצבאית באינדונזיה, בקשה מוזרה: לגלם את עצמם ואת קורבנותיהם בשחזורים דרמטיים של הזוועות שביצעו לפני כ-50 שנה.

המתחזה

סיפורו הלא ייאמן של גבר צרפתי צעיר, המתחזה לנער בן 16 מטקסס שנעלם שלוש שנים קודם לכן. למרות אי התאמתם של הפרטים המזהים, בני המשפחה מצהירים שבנם האבוד חזר. אך ככל שנחשפים הפרטים כן גוברים החשדות ואיתם המסתורין.

צ'ופיטולאס

שלושה אחים צעירים יוצאים לליל נדודים ברחובות ההומים והמכושפים של ניו-אורלינס. מבעד לעיניהם התמימות נגלית מציאות הזויה ומרתקת של מוזיקה, ארוטיקה וטיפוסים אזוטריים.

הפרסים בתחרות הבינלאומית

פרס הסרט הבינלאומי הטוב ביותר - באדיבות:
משרד התרבות והספורט - מועצת הקולנוע

ציון לשבח

 

הירשמו לניוזלטר להמלצות יומיות

חיפוש סרטים