מעבדת הראפ קאט של דוקאביב בשיתוף הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה

*שימו לב – מועד ההגשה הוארך עד ליום שבת – 13.4 בשעה 23:59פסטיבל דוקאביב ה-26 מזמין יוצרות ויוצרים דוקומנטריים להגיש פרויקטים בשלב ראפ-קאט ל-DOC LAB TLV בהנחיית מנטורים בינלאומיים מהשורה הראשונה.

DOC LAB TLV היא מעבדה ייחודית מבית דוקאביב ובשיתוף הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה, אשר מציעה ייעוץ מקצועי, חניכה והיכרות אישית עם מנטורים מתחומי העריכה, ההפקה, ההפצה ועולם הפסטיבלים לפרויקטים דוקומנטריים שנמצאים בעריכה בשלב ראף-קאט.

למעבדה ייבחרו ארבעה פרויקטים בלבד, בעלי פוטנציאל בינלאומי, אשר יקבלו ייעוץ והכוונה מקצועית כקרש קפיצה להצלחה משמעותית בישראל ובעולם.
ההשתתפות במעבדה היא במלגה מלאה ואינה כרוכה בתשלום. על הפרויקטים שיתקבלו למעבדה לעמוד בקריטריונים המפורטים בהמשך.

על המגישים למלא את הטופס המקוון להרשמה עד 13.4.24 ב-23:59.
פרויקטים שיוגשו לאחר תאריך זה לא יתקבלו.
תשובות ליוצרי הפרויקטים שהתקבלו יועברו עד 26.4.24.

לפרטים נוספים על המעבדה לחץ כאן

טופס ההרשמה

פסטיבל דוקאביב יתקיים השנה בתאריכים: 23.5-1.6.2024 והמעבדה תתקיים בתאריכים 28.5-30.5.2024

המנטוריות

ז'ואל אלכסיס

ז'ואל אלכסיס, ילידת בלגיה, גרה בתל-אביב ונמנית עם עורכות הסרטים המובילות בארץ. היא עורכת סרטים דוקומנטריים ובדיוניים באורך מלא זה 20 שנה. הסרטים שהיא ערכה הוקרנו בפסטיבל קאן, באידפא, בסאנדנס ובפסטיבלים רבים אחרים. בין הסרטים שערכה אלכסיס לאחרונה: "Speer Goes to Hollywood" (הוקרן בפסטיבל ברלין 2020), "פגות תוקף" (זוכה פרסי הבימוי והעריכה בדוקאביב 2019, הוקרן גם בטרייבקה ובהוט-דוקס), "מוחי" (זוכה דוקאביב 2017, הוקרן גם באידפא) ו"עד קצה הזריחה" (זוכה הפרס הגדול בדוקאביב 2015, הוקרן גם בפסטיבל פסטיבל ויז'ן דו ריל בשווייץ). אלכסיס היא גם יועצת עריכה, ובשנים האחרונות היא ייעצה בין היתר לעורכי הסרטים "Cinema Morocco" (הוקרן בפסטיבל הקולנוע של לייפציג ב-2018 ובדוקאביב ב-2019), "Silas" (הוקרן בפסטיבל טורונטו 2017), ו"להיות מי שהייתי" (זוכה פסטיבל ברלין 2017). ז'ואל אלכסיס מלמדת בסדנת העריכה של סאנדנס, ב"דוק קמפוס" וב"אסודוק", וחברה בצוות היועצים של "ראף קאט סרוויס".

תרזה שימיקובה

טרזה מנהלת את CPH:FORUM, פלטפורמת ההפקה והמימון של CPH:DOX, פסטיבל הקולנוע הדוקומנטרי הבינלאומי בקופנהגן. כמו כן, היא יועצת לתוכנית הבינלאומית של קרן "צ'יקן אנד אג פיקצ'רז" הממוקמת בניו-יורק ובסן-פרנסיסקו ומעניקה מימון והכשרה ליוצרות קולנוע דוקומנטרי. ב-2009, לאחר שסיימה את לימודי הקולנוע בבית הספר לקולנוע וטלוויזיה של פראג בהתמחות בקולנוע דוקומנטרי, ביימה טרזה סרטים דוקומנטריים קצרים, ובהם הסרט זוכה הפרסים "Double Life of Saint Vit". נוסף על כך, היא ניהלה את התוכנית של סדנת הראף קאט הבינלאומית dok.incubator ואת השלוחות המקומיות שלה (DOK.Restart בפולין, DOK.SK בסלובקיה ו-dok.elevator, המיועדת למפיקים מהמדינות הנורדיות), ועמדה בראש תחום התעשייה בפלטפורמת "איסט דוק", פורום הפיצ'ינג ושוק הקופרודוקציות הגדול ביותר ליוצרי מזרח אירופה ומרכזהּ.

נינו קירטדזה

נינו קירטדזה, ילידת טביליסי שבגיאורגיה, עברה לצרפת ב-1997 ומתגוררת שם מאז. סרטיה זכו בפרסים יוקרתיים רבים בפסטיבלים ברחבי העולם, ובהם פסטיבל סאנדנס, האקדמיה האירופית לקולנוע ופסטיבל ויזיון דו-ריאל. נוסף על היותה במאית, נינו קירטדזה היא גם תסריטאית ושחקנית. קריירת המשחק שלה החלה כשקיבלה את התפקיד הראשי בסרטה של ננה ג'ורג'דזה "השף מאוהב", שהוקרן בפסטיבל קאן והיה מועמד לאוסקר. במהלך הקריירה שלה היא עבדה עם פיטר ברוק, ויטוריו גסמן, פיליפ מונייר, ז'אן-פייר אמריס, קלוד גורטה, ז'אק פרין, אוליבייה לנגלואה וז'וזה דיין. בשנים 2019–2023 הייתה נינו קירטדזה חברה בוועד המנהל של קרן יוראימג'ז ושל EFP, רשת הארגונים לקידום קולנוע אירופי. כיום היא עורכת שיתופי פעולה קבועים עם מגוון ארגונים צרפתיים ובינלאומיים בתחום הקולנוע, ובהם יוזמת "קלוז אפ", מכון סאנדנס, אטלייה וראן, פוקאל וסינמה דו-מונד. ב-2023 הוענק לה עיטור אבירות ממסדר האמנויות והספרות הצרפתי.