שופטי התחרות הישראלית

Ryan-Harrington

ראיין הרינגטון

סגן נשיא תכנית היוצרים של מכון טרייבקה לקולנוע Tribeca Film Institute המעניקה מלגות של למעלה מ־2 מילון דולר ליוצרים הפועלים בתחום הדוקומנטרי, העלילתי והקרוס־פלטפורם, ומפתחת חממות הדרכה וסדנאות ליצירת קולנוע ברחבי תבל. בתפקידו הקודם כמנהל חטיבת התעודה לבתי הקולנוע ברשת A&E היה אחראי לשורה ארוכה של סרטים נחשבים ביניהם המועמדים לאוסקר Jesus Camp, ו־Murderbal.

David-Ofek

דוד אופק

במאי ותסריטאי, יוצר קולנוע וטלוויזיה ואחד היוצרים המקוריים בקולנוע הישראלי של העשורים האחרונים. עוסק לעתים קרובות בקבוצות בשולי החברה הישראלית: עולים, עובדים זרים, תושבי הפריפריה. עבודותיו מטשטשות את הגבול בין קולנוע תיעודי לעלילתי, ומכילות תמיד עמדה מוסרית ביקורתית חשובה. הסרטים התיעודיים שיצר “ההרוג ה־17” ו”האולפן” זכו בפרסים רבים בישראל ובחו”ל. סרטו “חנדה חנדה 4” זכה מטעם חבר השופטים של דוקאביב בפרס LOL לסרט הדוקומנטרי המצחיק ביותר.

Paul-Sturtz

פול סטורץ

מנהל ומייסד שותף של פסטיבל הקולנוע True/False. ממקימיו של ״קולנוע ראגטאג” בשנת 1998 (ביחד עם דיוויד וילסון). מאז שנת 2000 עומד בראש התוכנית האמנותית של “קולנוע ראגטאג”, אחד מ־14 הסינמטקים הנבחרים שצוינו לשבח על ידי פסטיבל “סאנדאנס”. בשנת 2004 ייסד יחד עם דיוויד וילסון את פסטיבל True/False ומאז הוא משמש כמנהל שלו. ביחד עם וילסון הוכתר על ידי “אינדיווייר” כאחד מארבעים האנשים המשנים את פני עולם הקולנוע. סרטו ״אורחים נכבדים״ הוצג ב”דוקאביב 2013”.

Leslie-Vuchot

לסלי ושו

המייסדת ויושבת הראש של “Festival Agency”, חברה אירופית עצמאית, האחראית להפצתם של קטלוגים ואוספי סרטים מוערכים לפסטיבלים וארגוני תרבות ברחבי העולם. את רשת הקשרים שלה בפסטיבלי קולנוע ברחבי העולם היא החלה לבנות כבר בתפקידה הקודם, בחברת ההפצה הלונדונית “HanWay”, שם שימשה כמנהלת השיווק והפרסום. וושו למדה משפטים והשלימה תואר שני במנהל עסקים בתעשיית הבידור בסורבון.

Aurit-Zamir

אורית זמיר

מפיקה ובעלת חברת ההפקות “גם סרטים” (עם יואב רועה). הפיקה, בין השאר את “המעבדה” של יותם פלדמן (זוכה פרס סרט הביכורים של דוקאביב 2013 והוצג בפסטיבלים בעולם), “משמרת לילה” של איתמר חן (ציון לשבח בפסטיבל חיפה), “שיחת חוץ” של עמיקם גולדמן (זוכה פרס הצילום של דוקאביב) ועוד. בוגרת ביה”ס לקולנוע סם שפיגל ומלמדת הפקה.

שופטי התחרות הבינלאומית

Yael-Bartana

יעל ברתנא

למדה באקדמיה לאמנות “בצלאל” וב־New York School of Visual Arts. הציגה תערוכת יחיד במוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק והשתתפה (פעמיים) בביאנלה לאומנות בסאו פאולו, ברזיל, בדוקומנטה (קאסל, גרמניה) ובביאנלה של ונציה. זוכת פרס Artes Mundi לשנת 2010. היא יוצרת וידיאו ומיצבים הבוחנת בעבודותיה טקסים חברתיים, פוליטיים וצבאיים במדינת ישראל באמצעות בחינה של שפת התעמולה והתיעוד.

EINAT-Fishbein

עינת פישביין

שימשה כתבת חדשות ומגזין ב”הארץ” ו”ידיעות אחרונות”, הכינה כתבות טלוויזיה עבור “אולפן שישי”, “עובדה”, ”יומן ערוץ 1” ועוד והגישה את תכנית התחקירים “העין השלישית” ואת “הנבחרת”. מרצה לתקשורת במרכז הבינתחומי בהרצליה, ממייסדות מגזין האינטרנט “המקום הכי חם בגיהנום” המוקדש לנושאים חברתיים והכתבת הראשית בו.

Paul-Pauwels

פול פאולס

מנהל הרשת האירופאית לסרטי תעודה European Documentary Network, ובעבר מפיק בינלאומי של סרטים דוקומנטריים, עורך תוכן של ערוץ טלוויזיה, מפיק ומנהל מוסדות תקשורת. משמש כחבר בוועדת הבחירה של קרן הקולנוע הפלמית, בעל ניסיון רב בהוראה והדרכה, מלמד הפקה של קולנוע תיעודי בבית הספר הבלגי לקולנוע MAD בבלגיה.

Charles-Schuerhoff

צ’ארלס שוארהוף

מפיק ומפיץ של סרטים דוקומנטריים בעל ותק על למעלה מ־35 שנה. היה ממקימי זרוע ההפצה של WGBH TV. בשנת 1980 ייסד את חברת ההפצה CS Associates. ב־2006 התמנה למנהל הרכש והמכירות של WGBH TV – שהתמזגה עם CS Associates והפכה ל־PBS International המתמחה כיום בהפקה והפצה של סרטים דוקומנטריים ומעורבת בשלל פרויקטים תיעודיים, כולל סרטים וסדרות של יוצרים עצמאיים, בארצות הברית ורחבי תבל.

Anat-Zeltzer

ענת זלצר

יוצרת תיעודית בכירה, עורכת, מפיקה ובמאית של תכניות וסדרות טלוויזיה עבור הערוץ הראשון, ערוץ 10, ערוץ 8 והטלוויזיה החינוכית. בין השאר יצרה (עם מודי בר-און) את “הכול אנשים”, “במדינת היהודים”, “תל אביב יפו” ו”הקיבוץ”; יצרה וערכה את “גיבורי תרבות”; הפיקה והשתתפה בכתיבת התסריטים ל”מסעות הברווז”, “שולה”, “האריה שאג פעמיים” ויצירות נוספות המתעדות את התרבות המתהווה בארצנו.

שופטי תחרות עומק שדה

בשיתוף עם פורום מבקרי הקולנוע, אנחנו שמחים להציג, לראשונה בדוקאביב, תחרות המוקדשת ליצירה קולנועית מקורית נועזת שחוקרת את גבולותיו של השדה הדוקומנטרי.

Shmulik-Duvdevani

שמוליק דובדבני

ד״ר שמוליק דובדבני מרצה בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב, בחוג לתקשורת וקולנוע בסמינר הקיבוצים ובבית הספר לקולנוע סם שפיגל בירושלים. הוא חוקר של קולנוע ישראלי וקולנוע דוקומנטרי. ספרו, "גוף ראשון, מצלמה" שראה אור ב־2010 (הוצאת כתר) עוסק בקולנוע התיעודי האישי בישראל. בנוסף הוא משמש כמבקר הקולנוע של ynet.

Ohad-Landsman

אוהד לנדסמן

ד״ר אוהד לנדסמן הוא מרצה וחוקר קולנוע תיעודי המלמד בחוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב ובמחלקה להיסטוריה ותיאוריה בבצלאל. את עבודת הדוקטורט שלו השלים במחלקה ללימודי קולנוע באוניברסיטת ניו יורק. כתביו התפרסמו בכתבי עת שונים בארה״ב, כמו Studies in Documentary Film, Animation ו־Projections , ובמגזינים indieWire, Film Comment ו־Reverse Shot. בנוסף הוא כותב למגזין הקולנוע הדוקומנטרי "תקריב".

Ido-Rosen

עידו רוזן

עידו רוזן הוא מבקר הקולנוע של מגזין "ד'קמפוס" ובנוסף כותב על קולנוע במגוון אמצעי תקשורת בארץ ובחו״ל. היה ראש דסק קולנוע וטלוויזיה בתוכנית הטלוויזיה "חדשות הבידור". הפיק את פרויקט סיכום העשור בקולנוע ובטלוויזיה של "עכבר העיר אונליין" בשיתוף הסינמטקים. שירת ככתב, עורך, מפיק וראש דסק הקולנוע בגלי צה״ל.

שופטי תחרות הסטודנטים

Tor-Ben-Mayor

תור בן מיור

במאי ועורך של סרטים דוקומנטריים. בין סרטיו: "קאפו" (זוכה פרס האמי הבינלאומי לסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר 2000), "שני פנים לסיפור", "שירת החטאים", "השלום ושברו" (אשר זכה בפרס פיבודי).

Silvie-Blum

סילבי בלום

מפיקה ובמאית ב־INA, הפיקה סרטים עלילתיים וכיום עוסקת בעיקר בסרטים דוקומנטריים אשר נוגעים בתחומים מגוונים של אמנות ובנושאים חברתיים.

Yael-Kipper

יעל קיפר

יוצרת מוערכת של סרטים דוקומנטריים מ־1996. בין סרטיה: "סופרוומן" (זוכה ציון לשבח ופרס הצילום – דוקאביב 2013), "סוואוין", "כוכבים נוצצים", "המורדים האחרונים", "אם לאדם היו כנפיים" ועוד.

שופטי תחרות דוקו צ'אלנג'

נסלי ברדה – עיתונאית, יוצרת דוקומנטרית ומגישת תוכניות חדשות ותחקירים בערוץ 10 (״המקור״, ״היום שהיה״).

רותם ירון – צלם דוקומנטרי ועלילתי, זוכה פעמיים בפרס הצילום של דוקו צ׳אלנג׳ (״האשה עם מצלמת הקולנוע״ 2009, ו״מנפרד״ 2012).

ארז לאופר – יוצר דוקומנטרי עצמאי, עורך ומפיק. בין סרטיו: ״מייק ברנט – לס מואה טמה״ (פרס אופיר 2002), ״יום אחד אחרי השלום״ ו״רפסודה לבומביי״.