הצגת פרויקטים דוקומנטריים חדשניים.

לאוהבי קולנוע דוקומנטרי ולחובבי סיפוקים מהירים, היוצרים הכי חדשניים ומעניינים עם יצירות שאתם עוד לא מכירים.
סדרת מצגות קצרצרות וקצובות:
8 פרויקטים נבחרים, 7 דקות לכל פרויקט
אוצרים: דורון סולומונס ונעמה פיריץ
מנחה: דורון סולומונס

כניסה חופשית!

הפרויקטים

"יאיר ויהונתן"  יאיר אגמון

לאורך כל הספר "יאיר ויהונתן" שזורים סיפורים אוטוביוגרפיים מחייו של אגמון, שנעים על הקו הדק שבין בדיה ומציאות. ברקודים לסריקה (QR) ששובצו לצד הסיפורים הללו, מפנים את הקוראים לסרטונים 'דוקומנטריים' קצרים, שיצר אגמון.

האנשים שבסרטונים נותנים פנים לסיפורים שבספר, מגיבים להם, מעשירים אותם, ולעיתים אף סותרים אותם, בטוענם שאגמון משקר.

הספר "יאיר ויהונתן" מציע לקוראים בו חווית קריאה חדשה, "דוקומנטרית", ולא מתווכת: הדמויות שבו חוצות את גבולות הדפים, מופיעות על מסכי הפלאפון של הקוראים, משוחחות עמם (ועם אגמון), ומאתגרות שוב ושוב את המושגים "שקר" ו"אמת".

דעי לאן את הולכת יולי כהן

בעקבות ארבעה סרטים דוקומנטרים אישיים, מעמיקה יולי כהן את המבט פנימה בוידאו ארט דעי לאן את הולכת, פורטרט עצמי. בעזרת טכנולוגית דימות רפואית, היא מישירה מבט אל המוות שלה עצמה. ידיעת המוות הצפוי לכולנו היא מורה לחיים; אם רואים אותו נכוחה, הוא מזכיר את הדברים החשובים באמת.

notebook  שחף דקל

מיצב וידאו העוסק בתקשורת חברתית וירטואלית. תיעוד זוגות לשעבר שנענו למפגש הסוגר מעגל אל מול המצלמה. הם התבקשו להתכתב במחברת משותפת בשתיקה. המצלמה מתעדת את המחוות והבעות הפנים בזמן הכתיבה והקריאה. הטקסט נעדר ומה שנותר זו שפת הגוף.

העבודה מאירה מערכות יחסים בין אנשים ממגדרים וממגזרים תרבותיים שונים. החוט המקשר בינהם מוליך אל מערכות יחסים שהסתיימו ואל ניסיונות לעלות שאלות שנותרו ללא מענה.

"פלאוסול 80דרום"

סרטם של אמיר יציב ויהונתן דובק

מסע פואטי מדברי מצולם במצלמה טרמית. הסרט מלווה משלחת ארכאולוגית במסעה לגילוי הר סיני המקראי. מפגש מרתק בין המיתולוגי הקדום והפוליטי העכשווי, בין אתרים פולחניים ומטרות אימונים צבאיות.

״קוביזם״ נדב אגמי

פרוייקט לייב מאש-אפ: ספריה מוזיקלית מפורקת לגורמים (ממכת תוף ועד אקאפלות שלמות) מורכבת מחדש באופן חי ומאולתר לחלוטין.

קפה נגלר – בימאית מור קפלנסקי. מור יוצאת לגרמניה לספר את סיפור בית הקפה המשפחתי, מגלה כי בעצם הוא לא היה בדיוק מה שסיפרו, ומחליטה לעשות את הסרט על הקפה המפואר שלא היה.

midlife Mojo – אסנת טרבלסי – פרויקט אינטרנטי המביא את סיפוריהן של נשים בנות ארבעים ומעלה, כל הפרויקט מצולם דרך האינטרנט, ויהווה גם מקום בוא הצופה יוכל להגיב, לשתף, מעבר לאתר שבו הנשים מתראיינות, מתוכננת גם אפליקציה וגם סרט דוקומנטרי.

קשר ע׳– בימאי אילון מורג. סרט דוקומנטרי שמצולם ע״פ שמונה שנים של יחסים״ וירטואלים בין הבמאי לבחורה אותה מעולם לא פגש.