22.5ראשון 20:00סינמטק 4Next!הכניסה חינםבהרשמה מראש

יוצרים חדשניים מציגים פרויקטים מסוג לא מוכר
סדרת מצגות קצרות וקצובות

אוצר: דורון סולומונס

רוני קרפיול | אינטרנט של פליטים

רוני קרפיול מלקטת בשנה האחרונה פיסות חיים של הפליטים הסורים לא בדרכים בהן אנו רגילים, כלומר טלוויזיה או עיתונים, אלא דרך פייסבוק ושאר רשתות חברתיות. כך נפרסת תמונה יוצאת דופן של הפרטים הקטנים, המחוות הבינאישיות והפרקטיקות האכזריות של המסעות אל החופש.

עדי לביא | היה היה פה ים

עדי לביא והמפיק נמרוד שנית מלווים כבר שנה את הדעיכה של ים המלח. סרט דוקומנטרי בפורמט שהופך ללהיט (וגם אתם תוכלו להבין מדוע…) וירטואלי וב-360 מעלות.
במקרה הזה הבחירה היא לא רק בשביל חוויית הסרט, אלא גם כסוג של "חניטה" של אוצר הטבע הגוסס הזה.

אלעד בן אלול ויוסי בראומן | נביאים

בסדרת הרשת שיצרו, מציגים בן אלול ובראומן עשרה פורטרטים של פעילים חברתיים מזרחיים מרתקים וחסרי מנוח – חלקם מוכרים פחות וחלקם מוכרים אחרי ובזכות הסדרה.

אמיר בושרי | אוכל של עניים

על רקע הפריחה המוגזמת של תכניות הבישול, בכולם כמעט מככבים שפים שחלקם גדלו כעניים אך במסעדות שלהם החשבון הוא לאלפיון העליון בלבד, מבריקה תכנית הבישול לעניים של אמיר בושרי: בכנות וישירות המתכון מיועד להיות זול וטעים, והתוצאה גורמה.

ליאור זלמנסון | עתיד העבודה

מפיק: אריק ברנשטיין
בסרט הקצר אותו מפתח זלמנסון, נבחן האופן שבו העולם בעקבות מהפכת האינטרנט צורך עבודה ומגייס דרכה כסף. כך לדוגמה האתר fiverr שבו, תמורת כחמישה דולרים, ניתן להזמין כמעט כל עבודה שתבוצע ע״י אדם שאין לכם מגע אישי איתו ואין לכם מושג מי הוא והיכן הוא גר.
את הסרט, משלב התחקיר ועד לשלבי ההפקה, הצילום והעריכה, יבצעו הלכה למעשה אותם אנשים, זרים וברובם אנונימיים, לכדי ניסוי חברתי וקולנועי.

נוי אלוש | ריאלטי מיקס

נוי אלוש עושה לחדשות ובכלל לתרבות הטלוויזיונית בפרט מה שהיא עושה לנו – והופך להיות רובין הוד בעמדת הדי-ג׳יי ומול המחשב. היום כבר כל פוליטיקאי או גיבור ריאליטי חושש ומקווה שאלוש ימקסס אותו לתוך דפי ההיסטוריה…