• יום א' 22.05 10:30 סינמטק 4
    כניסה חופשית

13 סרטים תיעודיים חדשים יוצאים לדרך

סטודנטים לקולנוע מציגים רעיונות וצילומים ראשוניים לסרטים תיעודיים בפני ראשי תעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל – מפיקים, יוצרים, מנהלי קרנות וגופי שידור.


תכנית האירוע

10:00 דברי פתיחה

"מתי המקלל", רון אזולאי
קטע מתוך זוכה פיצ'ינג דוקאביב 2015, סמינר הקיבוצים, בית הספר לתקשורת וקולנוע, הפקולטה לאמנויות

סרט קצר מתוך תכנית דוקאביב 2016

10:30 הצגת חוקי המשחק, רות לב ארי
10:40 הצגת הפרויקטים
12:40 הפסקה
13:30 הצגת הפרויקטים
15:00 הפסקת שופטים
15:45 סיכומים ומענקים
עורכת ומנחה: רות לב ארי
מפיקה: יוקי בן שאול
מפיק בפועל: תמיר הוד

ועדה מייעצת:
דוקי דרור, הילה מדליה, אביגיל שפרבר
מדריכי הסדנה:
רות לב ארי, סשה קליין

חבר שופטים:
זיו נווה – מנכ״לית קרן גשר לקולנוע רב תרבותי
פיני שץ – מנהל מסלול הפקות סטודנטים
קרן רבינוביץ ­ פרויקט קולנוע
גיא לביא – מנהל ערוץ "יס" דוקו
דני רוזנברג – יוצר קולנוע
אפרת שלום דנון – יוצרת קולנוע

מענקים*:
מענק קרן גשר לקולנע רב תרבותי ו"יס" דוקו לסרט הטוב
מענק הפקה קרן רבינוביץ – פרוייקט קולנוע
מענק עריכת אונליין – אופוס הפקות
מענק עריכת פסקול – ג'אנגל סאונד

*המענקים בהתאם להנחיות רגולטוריות של מועצת הקולנוע


אחד בשביל כולם

עדי משניות
אוניברסיטת תל אביב, החוג לקולנוע

ב-25 ביולי 2014 אורי אחי הקטן נפצע בעזה ומוצא את עצמו בתל השומר, הופך לגיבור לאומי עבור מאות מבקרים שהגיעו לתמוך בחיילים ובמדינה. מבט בגוף ­ראשון על "צוק ­איתן" כפי שהשתקף מהעורף, ועל גיבור לקיץ אחד של חברה בלחימה מתמדת.

אני נגד היונים

דניאל ריב
מנשר לאמנות

כולם אומרים שלא אכפת לי מכלום, אבל זה לא נכון. אכפת לי מהיונים. ישראל של 2016. פיגועי דקירה, 94 שנות כיבוש ומערכת יחסים שקמלה לאיטה. אני מחליט להתעלם מכל אלה ולעשות סרט על היונים שאוכלות לחתולה שלי את האוכל.

הדוקומנטריסטית האמיתית

ארנה רוטנברג
האקדמיה לעיצוב ואמנות בצלאל, המחלקה לאמנויות המסך

סרט זה יתאר פורטרט של סבתא בת 84, מהרגע שקיבלה מאמריקה בפעם הראשונה מצלמה בידה והשד של התיעוד נכנס בגופה. מטרתה היא להכין לכל נכד קלטת של זיכרונותיו לאורך השנים לפני סוף חייה, אך הזמן נוזל לו והעבודה סיזיפית לאישה שבקושי רואה.

החממה

רביד מימון
המכללה לאמנות, בית ברל

כל בוקר בני משפחתי חוצים את השביל במושב מבתיהם לחממה המשפחתית, מקור הלחם של המשפחה. החממה היא הגשמת חלומם של הורי. כולם 7/24 יחד. אני, ככל אחי, נשאב לעסק המשפחתי, אלא שלמרות אהבתי אליהם, יש לי חלומות אחרים.

המופע של תימור

תמרה ממון
בית הספר לקולנוע ע"ש סם שפיגל

תימור, זמר אופרה שמעולם לא סיים את לימודיו באקדמיה למוזיקה, היום שוטף כלים באחד ממרתפיה החשוכים של התחנה המרכזית בירושלים. לאחר שנים רבות שלא שר על במה, הוא מחליט להעלות מופע סולו, אך אמו, מבקרת אופרה נחשבת, אינה מאמינה בו. אלה, מורתו לשירה, מחליטה לקחת את העניינים לידיה. האם תימור יצליח להתגבר על פחדיו ולשיר על במה מול אימו?

זיכרון מבוים

שחר מלחי
המכללה האקדמית ספיר, המחלקה לאמנויות הקול והמסך, החוג לקולנוע

זה סיפור על צלם אובססיבי, שבמשך 30 שנה צילם הכל, וביים את בנותיו כל חייהן. בתו הבכורה שבגרה מבינה את הכוח שהיה למצלמה בעיצוב זהותה וזיכרונות ילדותה, ומחליטה לעשות מספריית הווידאו שלו סרט מנקודת המבט שלה.

חיים של אמא

ליהי סבג
מכללת מעלה

מיכל, אשה-­נערה ואם חד הורית, מחליטה לגדל לבד את ילדתה­ קרן אור. במסע אחר עצמאותה היא נתקלת במכשולים רבים שלהם לא ציפתה.היא נלחמת על זהות ילדתה ומאמינה שבבוא היום היא תוכל לחלוק את המיטה הזוגית בדירת הדיור הציבורי בעפולה עם אדם שיוכל לקבל אותה כמו שהיא עם קרן אור.

מחסום حاجز

עביר אבו זהיא
סמינר הקיבוצים, בית הספר לתקשורת וקולנוע, הפקולטה לאמנויות

אחמד שעבאן (13) מאל ג'אלמה, חולם להיות סוחר גדול ולגדל כלב. אחמד נוהג לברוח מבית הספר ולעזור לאביו במכירת קרמבו סמוך למחסום הממוקם בפתח הכפר. אחמד כבר שלוש שנים בכיתה ו'. לאחרונה, הורחק מהמחסום עקב אירוע שהתרחש ועניין זה משפיע עליו רבות. האם ימשיך לנסות לעבור את כל המחסומים הנקרים בדרכו?

פריפריה

שרון שאחאני
בצלאל, המכללה האקדמית לאמנות ועיצוב, המחלקה לאמנויות המסך

"באתי מהשכונה אבל לא הייתי שכונה", בעקבות חלום על רכבת החוצה את חצר השיכון של סבתה בסערה, שרון מגיעה אל עיירה "ציורית" בשם אופקים אל אותו השיכון אליו עלתה משפחת אמה ממרוקו שבאה למצוא עתיד טוב יותר בארץ ישראל. כאשר היא מגיעה לבלוק מציאות אחרת מתגלה לעיניה – מפתיעה, קשה ומרגשת.

קצות האצבעות

ירדן קום
מנשר לאמנות

הסרט מלווה את החודשים האחרונים ללימודים במגמת המחול בתיכון האקדמיה בירושלים. תקופה בה הלחץ והמתח עולים ודוחפים את בנות ה-­17 עד קצה היכולת. דרך ההתבוננות בשגרת האימונים בית הספר, נחשפים קונפליקטים בין ילדות לבגרות, בין משמעת עצמית לחופש ובחינת גבולות.

תכירו, רות גלר

ענת ברקאי נבו
מנשר לאמנות

רות גלר, בת 93 ,מתגוררת בגפה ברמת אביב הירוקה בקומה רביעית ללא מעלית. בכל יום היא צועדת במשך שעתיים ברחבי השכונה, ומנהלת שיחות פילוסופיות עם העוברים ושבים. רובם ככולם לא יודעים שהיא שחקנית מנוסה, שמשחקת בתיאטרון, בקולנוע ובטלוויזיה מאז שנת 1951 ועד היום.

שאריות

שי מדמון
סמינר הקיבוצים, בית הספר לתקשורת וקולנוע, הפקולטה לאמנויות

שלומי אלקיים (45), גרוש ואב לשלוש בנות, אשר מתעסק לפרנסתו בשיפוצים, חי ב-­3 השנים האחרונות בסוכת עץ שבשכונת האהלים בתל אביב. מהמקום הנמוך ביותר בעיר מצד אחד והעשיר ביותר מצד שני, שלומי מנסה לתת הזדמנות שנייה לחייו כשהוא עושה את צעדיו בדרך לבית "נורמטיבי" ולחיים השפויים שהיה רגיל אליהם בעבר.

שיר לשירי

מיכל כהן
מכללת מעלה

שירי מתמודדת עם הפרעות חרדה קשות. פעולות פשוטות כמו יציאה לקניות או נסיעה באוטובוס, נראות מבחינתה בלתי אפשריות. שירי מנסה לחיות כמו כולם, ולתכנן לעצמה עתיד – דבר שקשה במיוחד לאור העובדה שהיא לא יודעת מתי היא תיאלץ להסתגר שוב בבית.