חבר השיפוט של התחרות הישראלית

ערה לפיד

מן העורכות הוותיקות והמוערכות בארץ. זוכת פרס האקדמיה הישראלית לקולנוע על עריכת הסרט העלילתי "צלקת", זוכת פרס דוקאביב על עריכת "חסד", וזוכת פרס פסטיבל ירושלים על עריכת הסרט "אחרי החתונה". ביימה (עם חיים לפיד) את "גן ילדים". לימדה עריכה בשורה של מוסדות אקדמיים ומשמשת לקטורית בוועדת השיפוט של האקדמיה האירופית לקולנוע.

לורה ואן הלסמה

לורה ואן הלסמה היא עורכת תכניות בכירה בפסטיבל הבינלאומי לקולנוע תיעודי באמסטרדם (IDFA). במסגרת תפקידה כאחראית על תכניות מיוחדות, היא פתחה תכניות המוקדשות לסאונד ועריכה ותכניות המוקדשות לתקשורת ודמוקרטיה.

ניר עברון

ניר עברון הוא אמן וידאו וצלם שעבודותיו הוצגו במגוון תערוכות בעולם. לאחרונה הציג תערוכת יחיד רחבת היקף במוזיאון תל אביב וזכה בפרס משרד התרבות לאמן וידאו בכיר לשנת 2016. הוא מלמד במחלקה לצילום בבצלאל.

ג'ים קולמר

ג'ים קולמר אוצר סרטים תיעודיים בפסטיבל (South by Southwest (SXSW, ושותף בעריכת תכנית Experiential לכתיבה אינטראקטיבית. בעבר השתתף בעריכת התכניות של הפסטיבל הבינלאומי Cine Las Americas ושל ה-Austin Film Society. היה חלק מצוות השופטים והשתתף בפאנלים ובוועדות לקטורה במבחר רב של פסטיבלים מוערכים בעולם.

ניקול ציין

ניקול ציין היא מפיקה ועורכת בסדרת POV האמריקאית. היא שימשה כאחראית קשרי הקהילה והחינוך של התכנית ומפיקה אירועים ושיתופי פעולה דוגמת MoMA Selects. השתתפה כמומחית ושופטת במגוון אירועי קולנוע תיעודי בעולם, בהם ,IDFA ,DocBarcelona ו-RiverRun

חבר השיפוט של התחרות הבינלאומית

אחמד גוראטה

אחמד גוראטה הוא פרופסור לקולנוע באוניברסיטת בילקנט באנקרה, טורקיה, החוקר היסטוריה של הקולנוע, סרטי ארכיון וקולנוע תיעודי. הוא כותב ביקורות סרטים במגוון פרסומים, משמש כאוצר ב-Festival on Wheels ופעיל בפורום Docedge האסייתי לקולנוע תיעודי.

איל שגיא ביזאוי

חוקר תרבות וקולנוע מצרי, בעל תואר ראשון בספרות ערבית ותואר שני בלימודי תרבות. במאי, עורך תוכן ותחקירן של סרטים דוקומנטריים. סרטו (עם שרה צפרוני) "סרט ערבית" זכה בפרס לסרטי תרבות ואמנות בדוקאביב 2015. מרצה במוסדות אקדמיים שונים. בעל הטור "רלבנט" במוסף "גלריה" של עיתון "הארץ".

מאיה זינשטיין

מאיה זינשטיין, יוצרת קולנוע ועיתונאית, בעלת תואר ראשון בקולנוע ותרבות צרפת ותואר שני בדיפלומטיה וביטחון מאוניברסיטת תל אביב. ביימה והפיקה את "טהורה לעד" (2016) עטור הפרסים, מבחר סרטים תיעודיים וכן תחקירים טלוויזיוניים וכתבות תחקיר שפורסמו ב"הארץ".

דן סיקלס

דן סיקלס הוא במאי, שחקן וכותב שבין יצירותיו הסרט (Mala Mala (2014 והפקת תיאטרון של "המלט", שבה הוא גם גילם את התפקיד הראשי. הוא חולק את חייו בין ניו יורק לפריז. "דינה" הוא הסרט השני שיצר ביחד עם אנטוניו סנטיני (שותפו לחברת ההפקות "פליגרו").

ענת קנדל

מפיקה ובעלת "פנס בודד הפקות". בין הסרטים שהפיקה: "הפשע הקרוי אדם", "17 התחלות על טליה", "פלטשקעס", "השחקנים נגד הקהל" והסדרות הדוקומנטריות "מקום בצמרת", "לרקוד עם דמעות בעיניים" ו"פשה״. בוגרת החוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב.

חבר השיפוט של תחרות עומק שדה

אינגה דה ליאו

מאוצרות התכנית של פסטיבל הסרטים הבינלאומי ברוטרדם, הולנד, וקניינית של החברה הצרפתית Stray Dogs. מתמקדת ביצירת תכניות הבוחנות את יחסי היצירה הקולנועית עם תחומי יצירה אחרים ובהם אופנה, פוליטיקה ותעמולה.

נועם ענבר

נועם ענבר – זמר, מלחין ואמן פרפורמנס, היוצר עבודות מוזיקליות-טקסיות טעונות באנרגיה מיתית מקומית. הקים את להקת "הבילויים", את הקולקטיב המוזיקלי "אוי דיוויז'ן" ואת "מקהלת גיא בן-הינום". יצירתו המגוונת כוללת גם מוזיקה לתיאטרון וקולנוע.

רן סלוין

רן סלוין הוא אמן וידאו וסאונד, עורך ויוצר סרטים. הוא הציג תערוכות יחיד במוזיאון הרצליה ומוזיאון חיפה והשתתף בתערוכות בפולין ובבריטניה, בביאנלה לאדריכלות בוונציה, בפסטיבלי הסרטים בטורינו, בקאסל ובירושלים. הוא משלב קולנוע חדש, מיצבי וידאו סאונד-אור אלקטרוניים ומוזיקת אוונגרד אלקטרונית.

חבר השיפוט של תחרות הסטודנטים

מאיה אמסלם

מאיה אמסלם עמדה בראש המחלקה המשפטית של סרטי "קפיטול" בלונדון והיא ממייסדות חברת ההפקה WestEnd Films, המעורבת, בין השאר, בהפקת והפצת סרטים של ניל ג'ורדן, רייף פיינס, סטיבן פרירס, ניקולס קייג', אל פצ'ינו ורבים אחרים.

מורגן דיליי

מורגן דיליי היא מנהלת הפסטיבלים של חברת Wide House המתמחה בקולנוע תיעודי. כבעלת השכלה רחבה בתחום הקולנוע, התרבות והניהול היא עוסקת גם בהפצה לא מסחרית של סרטי הקטלוג של החברה.

אלעד קידן

במאי, תסריטאי מורה ומרצה לקולנוע, שיצירותיו ("המנון", "והוא הולך", "היורד למעלה") הוקרנו בפסטיבלים חשובים בעולם וזיכו אותו בשלושה פרסי אופיר ובפרס הסרט הטוב של פסטיבל חיפה. בימים אלה משלים סרט שני באורך מלא ("500 שנה בים").

חבר השיפוט מטעם פיפרסקי

אנחנו שמחים לארח בפעם הראשונה צוות של שופטים מטעם פיפרסקי – ההתאחדות הבינלאומית של מבקרי הקולנוע, שתעניק מטעמה את פרס הבימוי בתחרות הישראלית.
ההתאחדות הוקמה בשנת 1925 בפריז ובבריסל, על מנת לתמוך בעשייה הקולנועית באמצעות כתיבה על אודותיה, והיא מעניקה פרס מטעמה בפסטיבלים בינלאומיים על מנת לעודד עשייה קולנועית חדשה וצעירה. בשיתוף פורום מבקרי הקולנוע בישראל.

אירינה גורדיצ'וק

עיתונאית, מתרגמת, יוצרת ומגישה של תכניות טלוויזיה בתחום הקולנוע, בהן גם ראיינה יוצרי קולנוע בולטים. זכתה בפרסים מטעם פסטיבלים באוקראינה על תוכניות תחקיר, שעסקו במגוון נושאים בעלי חשיבות חברתית. שימשה מנהלת התכנית של פסטיבל הסרטים הבינלאומי בקייב, וכשופטת בפסטיבלים באוקראינה, ארמניה, בלרוס, רוסיה וגיאורגיה.

ד״ר אוהד לנדסמן

ד״ר אוהד לנדסמן, מרצה, חוקר ומבקר קולנוע המלמד באוניברסיטת תל אביב ובאקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל. מאמריו מתפרסמים בכתבי עת מקצועיים ובמגזינים נחשבים בתחום הקולנוע. בשלוש השנים האחרונות הוא כותב על קולנוע תיעודי בארץ ובעולם בבלוג doctalk ובמגזין ״תקריב״.

סאניין פייקוביץ'

סאניין פייקוביץ' הוא חוקר ומבקר קולנוע. הוא כותב בכתבי העת השוודיים FLM ו-Filmrutan ובכתבי עת בינלאומיים אקדמיים ופופולריים. הוא מלמד קולנוע באוניברסיטת לינאוס ומשתתף בהפקת פסטיבלי קולנוע בסקנדינביה ובארצות הבלקן.

מנטורים ב-DOC LAB TLV

ז'ואל אלכסיס

עורכת בכירה עטורת שבחים ופרסים של סרטי קולנוע דוקומנטריים ועלילתיים רבים ("גט", "הנסיך הירוק", "שתיקת הארכיון")

סיאולו גו

קולנוענית, מסאית וסופרת סינית-בריטית, שהשלימה תואר שני באקדמיה לקולנוע של בייג'ין, ולמדה בימוי סרטי תעודה בבית הספר הלאומי הבריטי לקולנוע. סרטה "SHE, A CHINESE" זכה בפרס נמר הזהב בפסטיבל לוקרנו 2009. כתב העת היוקרתי "גרנטה" כלל אותה ברשימת הסופרים הבריטים הצעירים הטובים ביותר.

מתיאס ווטר קנול

מנהל שוק הסרטים האירופי (EFM). שימש בעבר מנהל תכנית טיפוח הכישרונות הצעירים בפסטיבל הסרטים של ברלין, ועבד כמפיק קולנוע תיעודי וכאחראי על הקופרודוקציות בפסטיבל הקולנוע התיעודי ההולנדי IDFA.

פטר יגר

פטר יגר ייסד את חברת ההפצה Autlook Filmsales בווינה, ועמד בראשה במשך עשור. הוא מלמד באקדמיה לקולנוע בווינה ושופט בקרן Flemish & Vienna Film Fund. החברה שהקים, Jaeger Creative, מוקדשת למציאת פתרונות חדשניים למימון והפצת סרטים.

אורחים מיוחדים — גיבורי הסרטים