לקראת הפסטיבל וחגיגות ה—20 — הסינמטקים ברחבי הארץ מקרינים סרטים נבחרים מכל השנים


דוקאביב – הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע דוקומנטרי בתל אביב יפתח ב-17 במאי את המהדורה ה-20 שלו. לרגל חגיגות ה-20, יוקרנו בסינמטקים חמישה מסרטי הפסטיבל לאורך שנותיו, אשר יחד מבקשים ליצור תמונה מגוונת של פני הקולנוע הדוקומנטרי העולמי בשני העשורים שחלפו. מהשחזורים של ורנר הרצוג, דרך ההתבוננות האקראית והסוריאליסטית מהחלון של ויקטור קוסאקובסקי, ועד הצילום מגובה העיניים של אמנדה ווילדר. ממבט אינטימי וקרוב על גברים בסאונה ועד למבט רחב, אדריכלי, על בניין מגורים אדיר ממדים שהוא גם ניסוי חברתי. צורות שונות של תיעוד, מבט, חוויה אנושית.

בשנת 1999, פסטיבל דוקאביב הראשון ארך ארבעה ימים וחצי, הוקרנו בו 46 סרטים ומספר הצופים עמד על 5000 איש בלבד. כיום צופים בסרטי הפסטיבל יותר מ-56 אלף צופים ומוקרנים בו מעל 120 סרטים. עמותת דוקאביב מקיימת במהלך השנה גם את דוקאביב נגב ואת דוקאביב גליל ועשרות הקרנות ברחבי הארץ. אנחנו גאים בפריחה של הקולנוע הדוקומנטרי ומברכים על הקהל הרחב שצמא לסרטים דוקומנטריים.

רגע לפני שמתחילה החגיגה, אנחנו מזמינים אתכם להביט לאחור ולחוות מחדש חמישה מהרגעים הקולנועיים הגדולים בתולדות הפסטיבל. נתראה בפסטיבל!

לרשימת הסרטים