• יום ב' 27.05 10:00 סינמטק 5
    כניסה חופשית

אירוע מקצועי – פתוח לקהל

מעבדת הראף-קאט של עמותת דוקאביב והקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה מציעה ייעוץ מקצועי, חניכה והיכרות אישית עם מנטורים בכירים בינלאומיים מתחומי ההפקה, הבימוי, ההפצה ומעולם הפסטיבלים, לפרויקטים דוקומנטריים שנמצאים בעריכה בשלב ראף-קאט.
למעבדה נבחרו ארבעה פרויקטים ישראלים, והיא תתקיים במשך שלושה ימים רצופים במהלך הפסטיבל.
בראש המעבדה תעמוד ז'ואל אלכסיס.

במהלך היום הראשון של המעבדה היוצרים יוזמנו להקרין קטעים נבחרים מתוך הראף-קאט בפני פאנל מומחים בינלאומי.

המנטורים:

ז'ואל אלכסיס
עורכת בכירה עטורת שבחים ופרסים של סרטי קולנוע דוקומנטריים ועלילתיים רבים ("גט", "הנסיך הירוק", "שתיקת הארכיון").

יעל ביטון
עורכת ויוצרת קולנוע תיעודי ("Las Fantasmas del Caribe", "יזכור למנשייה", "מכונות"). יועצת ומלמדת עריכה באוניברסיטת HEAD שבז'נבה, ב-Dok Incubator וב-Rough Cut Services.

פופי דיקסון
פועלת בבריטניה ומפיקה סרטים דוקומנטריים לקולנוע ולטלוויזיה. בין עבודותיה: "המתחזה", "חיות אמריקאיות" ו-"Untouchable", שהוקרן לראשונה בפסטיבל סאנדנס השנה.

אורסטיס אנדריאקיס
מנהל פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ופסטיבל הקולנוע הדוקומנטרי של סלוניקי. אחד ממייסדי פסטיבל הקולנוע הבינלאומי "Opening Nights"‏ (1995) ופסטיבל הקולנוע "Athens Open Air"‏ (2010) באתונה.

ועדת המיון לבחירת הפרויקטים: מורן איפרגן, ז'ואל אלכסיס, אוהד לנדסמן

הפרויקטים המשתתפים:

להתעורר בגן עדן

במאי, עורך ומפיק: תומר חלפון
בבית חולים בהוואי, טרינה מתעוררת מתרדמת לאחר שניסתה להתאבד כמה חודשים קודם. הבת שלה, שעמדה על כך שינתקו את אמה מהמכשירים, מתקשה לקבל אותה בחזרה לחייה. בן זוגה הישראלי מצטרף אל הקלחת חמוש במצלמה.

ילדים על תנאי

במאים, עורכים, ומפיקים: עדו בהט ונעם דמסקי
אושר ומישל הם נערים שהוצאו בילדותם מבתיהם והועברו למשפחות אומנה. האומנה מהווה מסגרת יציבה לכאורה, אך עם תאריך תפוגה נקוב – גיל 18. הסרט מתלווה אל השניים לאורך השנה האחרונה לאומנה והשנה הראשונה לעצמאות.

מגמגם בשטף

במאי, עורך ומפיק: עידו חן
יוצר הסרט שירת ביחידה מובחרת בצבא, יצא למאות פעילויות בשטחים הכבושים. 5 שנים לאחר שחרורו הוא לא זוכר כמעט כלום מהתקופה. משהו בתוכו לא נותן לו מנוח ומוציא אותו למסע.

מחלת הארכיב

במאית: קרנית מנדל
עורך: גדעון לצמן
מפיק: גיל סימה
"מחלת הארכיב" הוא סרט על מלחמה: לא כזו הנערכת בעזה, בביירות או בגדה המערבית. זהו סיפורה של מלחמה על גישה לחומרי הגלם של הסכסוך, סיפורו של קרב על נרטיב וזהות.