• יום א' 26.05 10:30 סינמטק 2
    כניסה חופשית

מיחסי ציבור ועד האוסקר – איך מקדמים סרט דוקומנטרי בעולם

יום עיון בנושא הפצה ושיווק בינלאומיים שיעניק כלים ליוצרים דוקומנטריים

בשיתוף קופרו & הפורום הדוקומנטרי בישראל
האירוע יתנהל בשפה האנגלית

10:30 – חלק ראשון

קידום סרטים בזירה הבינלאומית – כלים מעשיים בשיווק ויח"צ

 

מרצה: מרים וויקנקאמפ מ-NOISE Film PR (ברלין)
כשיוצרים מקבלים את הבשורה המשמחת שהסרט שלהם נבחר להשתתף בפסטיבל, רבים מהם מתלבטים אם לשכור את שירותיהם של איש או אשת יח"צ. אבל מה בעצם אנשי יח"צ עושים? למה אפשר לצפות מהם, ואיך הם יכולים לעזור לכם להצליח?

אלה כמה מהנושאים שיעלו בהרצאה: איך מגדירים מטרות וקהלי יעד, ואיך ממצבים את הסרט בתעשייה (הבינלאומית)? איך יוצרים קשר עם עיתונאים? מה טיב היחסים בין עיתונאים לאנשי יח"צ, ואיך הם עובדים יחד? האם יש דרכים לפנות לקהל היעד של הסרט באופן ישיר ובלתי אמצעי? איך עושים את זה? ולבסוף: באיזה שלב בתהליך כדאי לערב איש יח"צ?


12:15 – חלק שני

הדרך אל האוסקר: מורה נבוכים

מרצה: טום אויר
אם תהיתם אי פעם איך נבחרים הסרטים הדוקומנטריים המועמדים לאוסקר, מפגש ההסברה הזה הוא בשבילכם. טום אויר, מנהל בכיר וראש תחום הפרסים באקדמיה האמריקאית לקולנוע, יפרט את כל הדרישות שסרט חייב לעמוד בהן כדי להתמודד על הפרס היוקרתי, יסביר על תהליך הגשת המועמדות ויחשוף איך נערכת ההצבעה הסופית בקטגוריית הסרט הדוקומנטרי ובקטגוריית הסרט הדוקומנטרי הקצר. בתום ההרצאה יענה אויר על שאלות מהקהל ואליו תצטרף לשיחה טל ברדה, שתציג את מקרה המבחן של הסרט "משפחה בטרנס" שזכה בדוקאביב 2018. ברדה תספר מניסיונה על האתגרים שבהתמודדות לאוסקר, המסקנות, הלקחים והחוויות מהמסע של הסרט.
היוצרים יספרו מניסיונם על האתגרים שבהתמודדות לאוסקר, המסקנות, הלקחים והחוויות מהמסע של הסרט.
תנחה את השיחה פיליפה קוברסקי, בעלים ומנהלת של חברת ההפצה הבינלאומית סינפיל.


על המרצים


מרים וויקנקאמפ עוסקת ביחסי ציבור משנת 2008. ב-2013 הקימה באמסטרדם את סוכנות היח"צ NOISE Film PR, הזרוע הבינלאומית של החברה ההולנדית Herrie Film & TV. בחמש השנים האחרונות ייצגה וויקנקאמפ יותר מ-60 יוצרים מכל רחבי העולם, ובהם קים לונגינוטו, ניקולאוס גיירהאלטר, רות בקרמן, רמונה דיאז ועוד. וויקנקאמפ עובדת לאורך כל השנה עם פסטיבלים יוקרתיים כמו הברלינלה, קאן, לוקרנו, אידפא, ונציה ורוטרדם.טום אויר הוא מנהל בכיר וראש תחום הפרסים וקשרי החברים באקדמיה האמריקאית לקולנוע, המעניקה את פרסי האוסקר. במסגרת עבודתו אויר מפקח על הזכאות להגיש מועמדות, על תהליך ההגשה, וכן על ההצבעה הסופית בקטגוריות הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר והסרט הדוקומנטרי הקצר. זוהי השנה ה-11 של אויר באקדמיה.