• יום ו' 31.05 14:15 סינמטק 2
    כניסה חופשית

הקלטה לפרק חדש של הפודקאסט המצליח "חיות כיס", מבית כאן – תאגיד השידור הישראלי.
חיות כיס מספר סיפורים על כלכלה במילים של בני אדם, והפעם – על החלום הישראלי.
הקהל מוזמן להאזין!

מגישים: צליל אברהם, דנה פרנק ושאול אמסטרדמסקי

עורך: רום אטיק

החברה מהתיכון שעזבה הכל וכבר שלוש שנים מטיילת בעולם עם הילדים; הבן דוד שהיה ב-8200, הביא אקזיט וחי בפנטהאוז; הקולגה שסבתא שלו קנתה בתמימות מגרש ברוטשילד ממש ליד הרצל כשזה עוד היה שווה גרושים; הגיס שעבר לניו יורק לעשות מובינג באייטיז והביא את המכה; וכמובן, החבר הזה שגר בחווה במדבר והילדים שלו רצים יחפים אל האופק.

קשה לחיות בישראל. המרוץ היומיומי בעקבות יוקר המחיה, הפנסיה הנעלמת ומשבר הדיור מתגמדים לעומת הפנטזיה על איזה צירוף מקרים גורלי שישנה את חיינו מקצה אל קצה. החלום הישראלי הוא החלום על לדפוק אחת ולתמיד את המערכת שתמיד עובדת נגדנו.

בפסטיבל דוקאביב הקרוב נצלול לתוך החלום הישראלי. נספר את סיפורם של אנשים שניסו לנצח את המערכת וחזרו כדי לספר, וננסה להבין אם החלומות האלה בכלל מחזיקים במציאות.
מאז שהתחלנו לשדר את הפודקאסט "חיות כיס", אנחנו מספרים סיפורים על כלכלה במילים של בני אדם. אנחנו מאמינים שלכולם יש זכות להבין ולהשתתף בדיון הכלכלי. כמעט כל פעולה שאנחנו עושים היא פעולה בעלת משמעות כלכלית. אבל לאן אנחנו הולכים עם זה? על מה אנחנו חולמים, ועל מה הפסקנו לחלום? ומי האנשים שאסור להם לחלום בישראל?