ארצות הברית 2020, 74 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

איך מציירים דיוקן קולנועי של אב, שאולי נראה פתוח, בוהמיין פטפטן ומוחצן, אבל מקפיד לשמור בסוד את כל החלקים החשובים באמת של חייו? הבמאית-אמנית לין סאקס צילמה את אביה במשך 35 שנה וחשפה, בשקדנות ארכיאולוגית ממש, את דמותו הצבעונית, החריגה והמטרידה. סרטה האינטימי פורם אט אט את רשת הקורים הסבוכה שיצר אביה: שלוש נשים, תשעה ילדים, מגוון מאהבות ומערכת יחסים מורכבת עם אמו, סבתה של הבמאית.
מאחר שבשיחותיה עם אביה לאורך השנים הוא נותר מעורפל, סאקס מפענחת את המסתורין במגוון אמצעים חלופיים. היא מלקטת ראיות ורעיות, אחים ואחיות, ויוצרת קולאז׳ כובש של קולות, סיפורים ומראות.
הסרט מוקרן במסגרת מחווה לבמאית לין סאקס, שגם סרטה n-2005 "מצבים של חוסר שייכות" מוקרן בפסטיבל.

פסטיבלים קודמים: MoMA Doc Fortnight (NYC), Slamdance FF, Sheffield, Sarasota Film Festival, Gimli Film Festival


לצפייה אונליין

  • סרט זה זמין לצפייה עד ה-30/9

איך זה עובד

שימו לב! מספר הכרטיסים לכל סרט מוגבל


מפגש עם היוצרים

  • לין סאקס יוצרת הסרטים "מצבים של חוסר שייכות" ו"סרט על אבא ש..." בשיחה עם ד"ר לליב מלמד וניר זץ, שותף ליצירת "מצבים של חוסר שייכות"

    יום א' 06.09 בשעה 19:00


בימוי והפקה: Lynne Sachs
עריכה: Rebecca Shapass
עיצוב פסקול: Kevin. T. Allen
מוזיקה: Stephen Vitiello

מקור: Lynne Sachs

CV

Lynne Sachs is a filmmaker and a poet born in Memphis Tennessee but living
in Brooklyn, New York. Her work explores the intricate relationship between personal
observations and broader historical experiences by weaving together text, collage,painting, politics and layered sound design. Strongly committed to a dialogue between cinematic theory and practice, she searches for a rigorous play between image and sound, pushing the visual and aural textures in her work with every new project. Her work ranges from the very personal, as in her early experiments that are reminiscent of Bruce Connor’s found footage films and Chris Marker’s essay films, to documentary, as in her film on the Catonsville Nine’s antiwar-activism in Investigation of a Flame. Lynne discovered her love of filmmaking while living in San Francisco where she worked closely with film artists Craig Baldwin, Bruce Conner, Barbara Hammer, George Kuchar, and Trinh T. Min-ha. Between 1994 and 2006, she produced five essay films that took her to Vietnam, Bosnia, Israel, Italy and Germany — sites affected by international war – where she looked at the space between a community’s collective memory and her own subjective perceptions.

אולי יעניין אותך עוד...

דילוג לתוכן