בריטניה / ארגנטינה / ספרד 2019, 67 דקות, אנגלית, פורטוגזית וספרדית, כתוביות בעברית ובאנגלית

לרגעים נדמה שמדובר בפולחן המבוצע סביב חת של פיל, בזהירות ובקפדנות, בידיים מיומנות מאוד. אבל ממרחק מתברר כי אנו נמצאים במעבדה, מאחורי הקלעים במוזיאון, והפולחן לכאורה אינו אלא עבודת שחזור ושימור מדעית לחלוטין.
הטקסיות נוכחת כל העת בסרטה של ג׳סיקה שרה ריינלד (שזכה בציון לשבח בפסטיבל לוקרנו) – אבל זאת משום שהיא, והרסטורטורים שאחר עבודתם היא עוקבת מקרוב, עסוקים לא רק בשחזור, תיקון ויצירת העתקים, אלא גם בתהייה על מהותם של ארטיפקטים ויצירות אמנות, על מעמדם של העתקים, ועל שאלות כמו האם לפגמים שמטביעה המציאות באובייקט יש חשיבות, או שמא ההעתק המושלם עולה על המקור. הצילום יוצא הדופן, שאינו מלווה בהסברים, מאפשר לצופים למצוא תשובות בעצמם.
בתמיכת שגרירות ארגנטינה.

פסטיבלים קודמים: Locarno, TIFF


לצפייה אונליין

  • סרט זה זמין לצפייה עד ה-30/9

איך זה עובד

שימו לב! מספר הכרטיסים לכל סרט מוגבל


בימוי ועריכה: Jessica Sarah Rinland
הפקה: Jessica Sarah Rinland, Beli Martínez
צילום: Jessica Sarah Rinland, Luís Arnias
עיצוב פסקול: Philippe Ciompi

מקור: Jessica Sarah Rinland

גופים תומכים/משדרים: שגרירות ארגנטינה

CV

Argentine-British artist filmmaker, Jessica Sarah Rinland’s work has been screened and exhibited internationally winning awards including Special Mention at Locarno Film Festival for her first Feature Film (Those That, at a Distance, Resemble Another, 2019), Primer Premio at Bienale de Imagen en Movimiento (Black Pond, 2018), Arts + Science Award at Ann Arbor Film Fetisval (2014), ICA’s Best Experimental Film at LSFF (2013), and M.I.T’s Schnitzer prize for excellence in the arts (2017). Residencies include Film Studies Center at Harvard University, Flaherty Seminar Fellow, MacDowell, Ikusmira Berriak and Somerset House Studios.

אולי יעניין אותך עוד...

דילוג לתוכן