8.9 || 20:00
דימוי: סשה טמרין, "פוג׳ינוימאי", 2020, פרט מתוך וידיאו

אירוע פרזנטציות קצרות של יצירות תיעודיות מסוג אחר – עבודות שמציעות פרספקטיבות המרחיבות את גבולות הז'אנר תוך שילוב בין דיסציפלינות, שימוש בשפה קולנועית יוצאת דופן, או טכנולוגיות חדשניות.

אוצרות: טל יחס ויעל מסר

האירוע יתקיים בצורה מקוונת בהרשמה מראש, ללא עלות.

בסיומו של האירוע יוכלו המשתתפים להצביע לפרויקט המועדף עליהם.
פרס !NEXT יוענק ליצירה הנבחרת.

שום דבר מיוחד

אפרת ברגר במאית ועורכת, חיה ויוצרת בירושלים.

שתי נשים יושבות יחד בין ארבעה קירות ומחכות. אחת למוות שלא מגיע לקחת אותה והשנייה לחיים שיתחילו עבורה כשזה יקרה. פנטזיות על מקומות רחוקים נוצרות ונשברות, כשהכאן ועכשיו קורא להן לחבק את התקיעות ולהתרווח לתוכה.

99.7% הרשעות

עינת ויצמן שחקנית, במאית ומחזאית. עוסקת בתיאטרון פוליטי. חיה ויוצרת בתל-אביב

אמי ספרד אמנית ניו-מדיה, חיה ויוצרת בתל-אביב

פרויקט בימתי המשלב מונולוג/עדות עם שחזורי אנימציה בתלת-מימד המתעדים ביקורים בבית המשפט הצבאי עופר.

פוג׳ינוימאי

סשה טמרין אמן וידאו וסטילס חי ויוצר בין ישראל ליפן.

במטרה לתעד את השקיעה הפנומנלית: Diamond Fuji, סשה יצא למסע ביפן. בהגיעו להר, הוא מוצא את עצמו בין צלמים יפניים המשתהים בתוך מצלמותיהם המתמקדות בציפייה לרגע המכריע. השמיים צלולים והאצבעות דרוכות, כשלפתע מופיע ענן קטן.


קרקעות לא יציבות

עפרי כנעני אמנית פרפורמנס ומדיה דיגטילית. חיה ויוצרת בלונדון.

ב-2018 נשרף המוזיאון הלאומי בברזיל. כל שנותר הוא ארכיון ארעי המורכב מתמונות שהעלו מבקרים לרשת, וסיור וירטואלי של גוגל במוזיאון. כנעני מתבוננת בשרידי האוסף הלאומי ובאופן בו העבר הקולוניאלי שביסודו מוחלף במודלים עכשוויים של קולוניאליזם אלקטרוני.

לילות קיץ

אוהד מילשטיין מפיק, במאי, צלם ועורך סרטים דוקומנטריים. חי ויוצר בתל אביב.

מה עובר בראשו של ילד? כיצד הוא רואה את העולם? לאורך הקיץ, טרם כניסתו לכיתה א', מילשטיין עורך עם בנו שיחות בלחש, בין עירות לשינה. מסע אל תת המודע של ילד תם, טרם הגוף נרדם.


מארי פאק קיל

רות פתיר אמנית וידאו וניו-מדיה, חיה ויוצרת בתל-אביב.

פרויקט דוקו-אנימציה המבקש לדמיין צלמיות פריון מאוסף הארכיאולוגיה של מוזיאון ישראל כנשים אמיתיות בשר ודם, כשהראשונה מביניהן היא אמא של האמנית. הסדרה עוסקת ברצף ההיסטורי של ייצוג גוף האישה ובמסתורין שאופף ייצוגים אלה.

חללים מתמלאים

שחר קנטור אמן מדיה דיגיטלית ומעצב חוויות ומשחקים עצמאי. חי ועובד ביפו.

בתוך שברי זיכרון, פיסות ראיון ופריטים אישיים, טמון סיפורן של שתי דמויות המתמודדות עם אובדן. ''חללים מתמלאים'' היא חוויה אינטראקטיבית תיעודית המשתמשת בסריקות תלת מימדיות, עיצוב משחק וצילום כדי לחקור אינטימיות ואמפתיה.