התקופה האחרונה הביאה עמה שינויים רבים ובלתי צפויים. שגרת החיים של כולנו השתבשה, וכך גם שגרת היצירה של עולם התרבות, שנפגע באופן משמעותי. בחודשים האחרונים היינו עדים לתחושות מגוונות של יוצרות ויוצרים מתעשיית הדוקו המקומית. כאבנו איתם על פרויקטים שנתקעים, מימונים שנעצרים ותוכניות שכנראה לא יצליחו להתממש בעתיד הקרוב.

לצד הבלבול ותחושת המחנק ההולכת ומתעצמת, ראינו גם חדוות יצירה שלא ניתן להשקיט. היוצרות ויוצרים ישראליים, שאת סרטיהם אנחנו גאים להציג השנה בפסטיבל, המשיכו לפעול, לדמיין, לחקור ולתכנן את הפרויקט הבא שלהם. פשוט כי צו לבם אינו מאפשר אחרת, ומתוך אמונה שקולנוע תיעודי הוא מצרך חשוב שאין לו תחליף.

בשביל כל אותם הסיפורים שעוד לא שמעתם, המראות שעוד לא חזיתם בהם והדמויות שעוד לא הספקתם להכיר, החלטנו להשיק פרויקט תמיכה מיוחד, יחד עם קרן תל אביב. כדי לעודד את המשך היצירה שלהם, הוספנו כפתור תמיכה בכל אחד מהעמודים של הסרטים הישראליים המשתתפים בפסטיבל. אתם מוזמנים, אם תרצו כמובן, לבחור את היוצרת או היוצר שריגשו אתכם, ולתרום להם ישירות. כל סכום יתקבל בברכה, ויוכל לסייע ליוצרות וליוצרים המוכשרים שלנו, להמשיך ולעשות את מה שהם הכי טובים בו בתקופה מאתגרת זו.

ועוד תוספת מתוקה לסיום: בזכות קרן תל אביב ועיריית תל אביב-יפו, כל הטוב הזה הוא רק חצי מהטוב, וכל סכום שייאסף יוכפל ויעמוד לרשות האמנים כדי שיוכלו להמשיך ליצור יצירה ישראלית מקורית.

 

*הסכום לתמיכה מוגבל ל1,000 ש"ח פר תרומה.
*הסכום שיוכפל על ידי עיריית תל אביב לא יעלה על 125,000 ש"ח עבור כלל הסרטים הנתמכים בפרויקט. 
*קרן תל אביב גובה דמי ניהול בגובה  10% מהסכום הכולל שייאסף.
דילוג לתוכן