אבא שלי יעקב שבתאי

הבמאית נועה שבתאי, בתו של הסופר יעקב שבתאי, שנולדה לו מאהובתו עמה ניהל רומן בעודו נשוי, יוצאת למסע קולנועי כדי להכיר את אביה.

אחרייך

רודיינה, אמה של הבמאית, החליטה להעתיק את חיי המשפחה מתל שבע הבדואית, ליישוב היהודי השכן, עומר. הסרט מלווה אותה במסעה האחרון, כשבקשתה האחרונה היא להיקבר בעומר. תהליך הפרידה מציף את המשפחה בשאלות מהותיות על זהות ומשמעות של בית.

אישה של בית

כל חייה התנגדה ג'יין למוסכמות החברה הגרוזינית השמרנית. אחרי שנים של בריחה ורגע לפני שהיא הופכת לאמא, חוזרת ג'יין עם מצלמה כדי לנסות להבין את אמה ואת עצמה, בצל היחסים המורכבים עם הגברים במשפחה, ואולי לסלוח.

ג'יפסי דיווי

נער אמריקאי לבן מאלבמה הופך לנגן פלמנקו צועני באנדלוסיה. סיפורו של דיוויד ג'ונס, שם במה: "דָויד סרווה", דרך חמש נשותיו וחמשת ילדיו – וביניהם הבמאית. דיוקן של אדם שהמציא את עצמו מחדש בחיפוש אחר האושר.

דער-נסתר

"דֶער-נִסְתֶּר", כך קראה קולין שבתאי לבית בו חלמה להקים משפחה מאושרת. עם המשורר אהרֹן שבתאי ילדה שישה ילדים, יחד גידלו אותם בבית ירושלמי מוקף ברושים, עד שהכל נהרס בגירושין. לאורך עשרים שנה, בנם תיעד את המתרחש.

המחברות של אליש

אחרי מותה של אלישבע רייז מפנים ילדיה את ביתה, ומוצאים את היומנים שכתבה בסתר לכל אחד מהם. שבעת הילדים, שאותם מעולם לא חיבקה או נישקה, קוראים לראשונה את תיעוד חייהם ביומניה של אמם.

למלכה אין כתר

קורותיהם של חמישה אחים ואימם, המנסים לנווט את דרכם בחיים תוך התבוננות נוקבת ומכאיבה על אובדן בית, מדינה ומשפחה.

סינדרום בנטביץ'

סיפור קורותיה של משפחה אנגלו-יהודית רבת פעלים שבעיני מיסדי השושלת הייתה לפאר הציונות והיהדות הנאורה, אלא שלעדשת מצלמתו של הבמאי, נצר לאחת משלוחותיה, נחשפת מציאות אלטרנטיבית, שלא לומר מופרכת בהרבה.

עיניים כחולות-עיניים חומות

האם אהבת אחים היא מיתוס? "עיניים כחולות-עיניים חומות" הוא מסע אישי להבנת מערכת היחסים בין אחים ואחיות וההשפעה שלה לאורך השנים. כל אחת מהדמויות בסרט מביאה צילומי ילדות המאפשרים מבט מפוכח ומלא כאב על יחסי אחאות במשפחה. ההקרנה לזכרה של אילנה צור, מייסדת פסטיבל דוקאביב שהלכה לעולמה בספטמבר השנה