ישראל 2021, 108 דקות, עברית, ערבית וצרפתית, כתוביות בעברית

אדם כותב את חייו. כל השיחות אותן ניהל הן שיחה אחת. כל האנשים שהכיר הם איש אחד. כל הזמנים בהם חי הם זמן אחד, ומותו הוא הנצח – ולכן הוא בז לנצח. אדם מתעד את חייו דרך מושאי אהבתו, וכל המושאים הם אהבה אחת.
כשקורא בקלפים, ברבר ממוצא מרוקאי, מנבא את מות אחותו, אח מחליט לצאת למסע לשכתוב ההווה והעתיד בניסיון להצילה. הזמן האבוד שבו הם חיים/חיו מצולם ביומני וידיאו. דרך הקולנוע הם מהגרים מעיר לעיר, ממזרח למערב, מהעלילתי לדוקומנטרי, מהמוות אל החיים, בניסיון לשנות את הנבואה. אבל את הנבואה אין לשנות, בקולנוע כמו בחיים.

פסטיבלים קודמים: פסטיבל ירושלים 2021 (הסרט התיעודי הטוב ביותר), Festival de Cannes (בחירה רשמית), פסטיבל קולנוע דרום (סרט פתיחה)

לרכישה

שלומי אלקבץ הוא במאי, תסריטאי, מרצה לקולנוע, שחקן ומפיק. הוא ביים, כתב והפיק את הסרט "עדות" שהוקרן במסגרת שבוע הבימאים של ונציה ב - 2011.
ביחד עם אחותו רונית אלקבץ, יצר את הטרילוגיה; "ולקחת לך אישה" (2004), "שבעה" (2008), "גט – המשפט של ויויאן אמסלם" (2014) סרטים שהוקרנו במאות פסטיבלים ברחבי העולם, בניהם, קאן, ונציה וברלין. “גט" סרטם האחרון של האחים אלקבץ, היה מועמד לפרס גלובוס הזהב ב – 2015 וזכה להפצה בין לאומית חסרת תקדים ביותר מ - 30 מדינות ברחבי העולם. ב – 2016 אלקבץ הפיק את הסרט "לא פה, לא שם" של הבימאית מייסלון חמוד. הסרט הוצג בפרמיירה בן לאומית בפסטיבלי הסרטים בטורונטו וסאן סבאסטיאן. ב – 2019 הופיע בתפקיד הראשי בסדרת הטלוויזיה של HBO "הנערים". ב – 2021 אלקבץ הפיק את הסדרה "נאפס" בבימויה של מייסלון חמוד בשיתוף ערוץ הוט ואת הסרט "עיד" - הסרט הראשון הישראלי בבימויו של במאי בדואי אשר נמצא כעת בשלבי פוסט - פרודקשן. בימים אלה עובד על סרטו העלילתי החדש "מריה".

הפקה: שלומי אלקבץ, גלית כחלון
חברת הפקה: דו בו גרסו פילמס
עריכה: ז'ואל אלכסיס
עיצוב פסקול: איציק כהן
מוזיקה: דיקלה
משתתפים: ויויאן אמסלם, מנשה נוי, סימו אבקריין, אבנר ישר, ששון גבאי, שלומי אלקבץ, יחיאל אלקבץ, ז'ילבר מלקי, ז'אן - פיליפ רזה, עומר מוסקוביץ, קובי רגב, ים איתן

מקור: יונייטד קינג

גופים תומכים/משדרים: כאן - תאגיד השידור הציבורי, המיזם המשותף - קרן גשר, מיימונידיס, אביחי, משרד התרבות והספורט - מועצת הקולנוע, הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה , מפעל הפיס

אולי יעניין אותך עוד...