מקדוניה 2019, 85 דקות, טורקית, כתוביות בעברית ובאנגלית

הטידזֶה מוּרטוֹבָה היא כנראה הדבוראית האחרונה באירופה שעדיין רודה דבש מכוורות טבעיות. הן חבויות בפסגות צוקים, בנקיקים שאליהם היא נאלצת לטפס בשבילים צרים ואז לתחוב את ידיה החשופות אל לבם של נחילים מזמזמים. המצלמה מלווה אותה במשך שלוש שנים, בבית הרעוע והמבודד שהיא חולקת עם אמה, כלבה וחתולתה, במסעותיה המפרכים אל הדבורים – בנופי מקדוניה היפים – ובטקסי הרדייה המכשפים שלה, וגם במסעותיה לשוק, למכור את הדבש.
השגרה הקשה אבל מחממת הלב הזו מופרת פתאום, כשלמקום מגיעה משפחה של נוודים. כוונתם להקים מכוורת מלאכותית מסודרת מאיימת על פרנסתה של מורטובה, אבל קרבתם, ובעיקר המפגש עם ילדיהם, מפוגגים את בדידותה. זוכה התחרות הבינלאומית, פסטיבל דוקאביב 2019, וכן הפרס הגדול ופרס הצילום בפסטיבל סאנדנס. מועמד לאוסקר 2020 לסרט התיעודי ולסרט הבינלאומי.

פסטיבלים קודמים: Sundance, Hong Kong IFF 2019, Visions Du Reel

לרכישה

Ljubomir Stefanov was born 1975 in Skopje, Macedonia. He has over 20 years of experience developing and producing communication concepts and documentaries related to environmental issues and human development. His clients have included the United Nations Development Programme, EuroNatur, and Swisscontact.

Tamara Kotevska was born in Prilep, Macedonia, in 1993. She holds a degree in film directing from the Faculty of Dramatic Arts in Skopje and has spent the last five years working as a freelance director making documentary and fiction films. Kotevska currently lives and works in Skopje.

הפקה ועריכה: Atanas Georgiev
צילום: Fejmi Daut, Samir Ljuma
מוזיקה: Foltin
חברת הפקה: Trice Films, Apolo Media
פסקול: Rana Eid

מקור: Deckert Distribution

אולי יעניין אותך עוד...