ישראל / ארצות הברית 2006, 50 דקות, עברית, כתוביות בעברית ובאנגלית

'רוח דרומית בחוף הילטון' מספר את סיפורה של היסטוריית גלישת הגלים בישראל.
הסרט עוקב אחר תהליך היווצרותה והתבגרותה של תת-תרבות תל אביבית. תת- תרבות שהפנתה עורף לישראליות עד שהפכה, לרגע קצר ומיוחד, למובילת התרבות הצעירה בארץ.
ספור שמתחיל בדמותו הססגונית של דר' דוריאן פסקוביץ', אלוף גלישה יהודי-אמריקאי, שבשנות החמישים, נישא על רגשותיו הציוניים הגואים, הביא ארצה את הגלשנים הראשונים לאנשי חבורת חוף פרישמן, המצילים המיתולוגיים של שנות השישים שהיו לגולשים הראשונים – ואל ילדיהם, שהפכו את הגלישה למפלט מהמציאות הישראלית, ומצאו בגלים ובים את החופש שלהם.
הסרט יתאר את הפיכתם מאאוטסיידרים הנאבקים על זכותם לגלוש לכוכבי תרבות בשנות השמונים, עד לשיא: ההצלחה באליפות אירופה, ההערצה בקרב בני הנוער, האופנה ('גזוז') והמוזיקה ('משינה') שהפכו להיות נותני הטון בישראל של סוף שנות השמונים.


לצפייה

  • הסרט זמין לצפייה עד ה-31/5

איך זה עובד

שימו לב! מספר הכרטיסים לכל סרט מוגבל


בימוי, תסריט, צילום ותחקיר: קרין קיינר
הפקה: ליאורה לנדאו
חברת הפקה: ליאורה לנדאו הפקות
עריכה: איתי שגב
עיצוב פסקול: אופיר לוקיי
מוזיקה: קרני פוסטל, חיים לרוז, משינה

קורות חיים

קרין קיינר היא במאית קולנוע וטלוויזיה דוקומנטרית עטורת פרסים. סרטיה מקבלים במה בינלאומית בקולנוע ובטלוויזיה, סרטה 'סקייט אוף מיינד' נבחר לבחירה הרשמית בפסטיבל ירושלים 2010 וזכה בפרס הראשון בפסטיבל Lama בלוס אנג'לס 2011, כמו כן סרטה 'רוח דרומית בחוף הילטון' השתתף בבחירה הרשמית של פסטיבל הסרטים בחיפה 2006, hotdocs 2007.

אולי יעניין אותך עוד...

דילוג לתוכן