ישראל / ארצות הברית 2019, 70 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

הסרט "מראה" מתאר מפגש בין יוצר וצופה המתבוננים יחדיו באופן בו נוצקת משמעות בדימויים תיעודיים. מאיה לוי, צעירה אמריקאית, לוקחת חלק בתהליך קולנועי רפלקסיבי שיצר הבמאי. בחלל כמו-מעבדתי היא צופה בסרטונים תיעודיים שצולמו בחברון בעוד היא מדווחת בכנות ובזמן אמת על מחשבותיה ורגשותיה אל מול הדימויים. כיהודייה אוהדת ישראל סרטוני "בצלם" אינם מתיישבים עם השקפת עולמה. אמפטיה, כעס, בושה, לעג, דעות קדומות וסקרנות –מופיעים ונעלמים אל מול עינינו, בעוד אנו צופים במאיה צופה בתמונות ובצלילים שמייצר הכיבוש. ההתמודדות של מאיה עם דימויים המאיימים על מערכת הערכים שלה הופכת באמצעות סרט זה להצצה נדירה בפסיכולוגיה של הצפייה בעידן הדיגיטלי.

פסטיבלים קודמים: Berlinale, True/False, CPH:DOX

האתר הרשמי


לצפייה אונליין

  • הסרט זמין לצפייה עד ה-31/1

איך זה עובד

שימו לב! מספר הכרטיסים לכל סרט מוגבל


בימוי, תסריט ותחקיר: רענן אלכסנדרוביץ'
הפקה: לירן עצמור, רענן אלכסנדרוביץ'
חברת הפקה: עצמור הפקות, רענן אלכסנדרוביץ'
עריכה: נטע דבורקיס, רענן אלכסנדרוביץ'
צילום: זאק ריס
פסקול: רותם דרור

מקור: Roco Films

גופים תומכים/משדרים: HOT8, Temple University Film and Media Arts Program, Sundance Documentary Fund Art of Non Fiction Program, Center for Curiosity at the University of Pennsylvania, עצמור הפקות רענן אלכסנדרוביץ', סלוצקי אפיקי תקשורת

קורות חיים

רענן אלכסנדרוביץ' ביים את הסרטים "שלטון החוק" (2011) , "מסעות ג'יימס בארץ הקודש"(2003), "הטיול הפנימי" (2001) "מרטין" (1999). "שלטון החוק" זכה בתחרות התיעודית של פסטיבל סאנדאנס, ובפרס PEABODY. אלכסנדרוביץ' אף זכה פעמיים בתחרות וולג'ין לסרט התיעודי הטוב שבפסטיבל ירושלים. עבודותיו שודרו על ידי רשתות רבות בישראל ובעולם וזכו להפצה מסחרית.