ישראל / אוסטריה 2020, 86 דקות, עברית, אנגלית וגרמנית, כתוביות בעברית

סיפור אהבה טרגי בין אסירה לסוהר. הלנה הצעירה, סוערת ומלאת חיים, נלקחת למחנה המוות אושוויץ. שם פורש עליה את חסותו פרנץ וונטש, קצין אס אס בכיר, שמתאהב בה ובקול הזמרה המהפנט שלה. מערכת היחסים האסורה והמסוכנת בניהם נמשכת עד לשחרור המחנה.
שלושים שנה לאחר מכן הלנה מקבלת מכתב מאשתו של וונטש, המתחננת בפניה לבוא להעיד לטובתו במשפט המתנהל נגדו בווינה. כעת היא עומדת בפני דילמה בלתי אפשרית: האם לסייע לקצין אס אס ברוטלי שנטל את חייהם של יהודים, אך הציל את שלה יחד עם כמה מהאנשים הקרובים לה ביותר?
זוכה פסטיבל דוקאביב 2020. ההקרנה באדיבות yes דוקו

האתר הרשמי

יס

לצפייה אונליין

  • 5/12, 20:00 - ערב הנעילה, דוקאביב גליל. הקרנה חד פעמית, הסרט זמין לצפייה ל-24 שעות בלבד.

איך זה עובד

שימו לב! מספר הכרטיסים לכל סרט מוגבל


מפגש עם היוצרים:

  • שיחה עם יוצרות הסרט: הבמאית מיה צרפתי, העורכת שרון יעיש והמעצבות האמנותיות איילת אלבנדה ושלומית גופר בהנחיית ארי דוידוביץ'

    שבת 05.12 בשעה 21:30


בימוי: מיה צרפתי
הפקה: ניר סער, קורט לנגביין
עריכה: שרון יעיש
צילום: איתי גרוס, זיו ברקוביץ'
ארט: איילת אלבנדה, שלומית גופר
מוזיקה: פול גליסטר

מקור: Cinephil

גופים תומכים/משדרים: yes דוקו, קרן רבינוביץ' - פרוייקט קולנוע, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, מפעל הפיס, ORF, Austrian Film Institute, ועדת התביעות, קרן אבי חי, SWR, Filmfonds Wien

קורות חיים

ילידת 1982, מתגוררת בתל אביב. זוכת האוסקר האמריקאי במסגרת הסטודנטים על סרט הדוקו "היפה בנשים", זוכת פסטיבל חיפה על סרטה הקצר "משרה מלאה”.
יצירותיה הוקרנו בארץ וכן בפסטיבלים ואירועים בינלאומיים ביניהם, הסרט הפותח של שבוע המבקרים בביאנלה בוונציה, התכנית הרשמית פסטיבל בוסאן קוריאה, פסטיבל ירושלים ועוד.

אולי יעניין אותך עוד...