אלטו

אלוור אלטו, מגדולי האדריכלים המודרניים של המאה ה-20, חלק את החזון האמנותי שלו עם רעייתו, איינו, ולאחר מותה, עם אליסה, אשתו השנייה. סיפור המבנים יוצאי הדופן שבנה בעולם משולב בסיפור שתי האהבות של חייו.

אף מילה אמת

ד"ר דוד רודי היה הפסיכו־גורו הנודע בארץ, ומייסדו של "מכון רודי לפסיכואנליזה", הגדול בארץ בשנות ה-70. שיטות הטיפול השנויות במחלוקת שפיתח והנורמות שהנהיג חוללו שערוריות, שהביאו לנפילתו האישית הבלתי נמנעת ולפירוק המכון.

אשת חיל

אישה חרדית עושה הכל: מטפלת בילדים ומפרנסת את המשפחה, אבל לכנסת אסור לה להיבחר. אסתי שושן יוצאת למסע עם חברותיה לשינוי איסור היסטורי בחברה החרדית. היא נחושה לשחרר 600,000 נשים, אך מה המחיר האישי שתשלם?

בית הספר ליד הים - אונליין

בית הספר בכפר הנורווגי הזעיר נסגר, והתלמידים הצעירים מתמודדים עם מערבולת רגשות.

בית משלי

הודיה, אישה עם שיתוק מוחין מולד, מתמודדת לראשונה עם עצמאותה בגיל 34 - ויוצאת למצוא לעצמה בית.

גיל 11 - אונליין

איסבלה וזואי, חברות-טובות-לנצח, מתמודדות יחד עם ההתבגרות המתקרבת.

דיוקן

לקראת שחרורו של בעלה האלים מהכלא, כיפאיה מחפשת דרך לשרוד. היא מציירת נשים שנרצחו על ידי בני זוגן ופוגשת אחיות, אימהות וילדות. כל מפגש הופך לדיוקן של נרצחת ולכתב אישום נגד החברה, המשטרה ובתי המשפט.

האיש שמצייר טיפות מים

הצייר הקוריאני המוערך קים צ'אנג-יול (שהלך לעולמו השנה בגיל 93) האמין בשתיקה ובאמנות. כשבנו מתחיל לצלם אותו, נוצרת ביניהם קרבה יוצאת דופן, שבמהלכה נחשפים סיפורי חייו הדרמטיים ומשמעותן של טיפות המים החוזרות בציוריו.

החילוץ

כש-12 ילדים נלכדו בשיטפון במערה בתאילנד, העולם עקב בנשימה עצורה אחר הניסיונות לחלצם. יחידות עילית, מאות מתנדבים ושני חובבי צלילה בריטיים סיכנו את חייהם שוב ושוב. סרטם של במאי ״סולו חופש״ עוקב אחר החילוץ הבלתי אפשרי.

הילד היפה ביותר בעולם

ב-1971, כשהבמאי לוקינו ויסקונטי ליהק אותו ל"מוות בוונציה" והכריז שהוא "הילד היפה ביותר בעולם", ביורן אנדרסן הפך למושא הערצה בינלאומי. 50 שנה אחר כך הוא יוצא למסע, בניסיון לפענח את האירועים הדרמטיים שעיצבו את חייו.

הלאונרדו האבוד

ציור צנוע שנמכר בניו אורלינס מתגלה כיצירה אבודה של לאונרדו דה וינצ'י. היתכן? ואיך קשורים לזה אוליגרך רוסי, שייח סעודי וסוחר שווייצרי? הניסיון לענות חושף את עולם האמנות כביצה של כוח, כסף ומזימות בינלאומיות.

המלכה שושנה

שושנה דמארי הייתה הדיווה הישראלית הראשונה. היא עמדה על במות הארץ והעולם והרטיטה מיליונים בקולה המכשף והופעתה המרהיבה. חייה היו כאגדה הוליוודית, שעליה גם שילמה מחיר. בפעם הראשונה תיחשף האישה שמאחורי הכתר, הגלימה והארמון.

הקרנה לתלמידים: גנגסטר שוקולד

מסע עם עזמי - אשר ריצה עונש מאסר על סחר בסמים ובסוף הודה שהוא מכור, התנקה מסמים ועזב את חיי הפשע - מכניס אותנו לתוך המורכבות של החברה הערבית פלסטינית בישראל, שרבים מתוכה נקלעים לתוך מעגל האלימות והסמים.

הקרנה לתלמידים: דם חם

דניאלה (16) ואוהד (17) חולמים לזכות באליפות העולם בקיקבוקסינג. לצד אורח החיים התובעני של האימונים, הם מתמודדים עם התנגדות משפחותיהם הקווקזיות לספורט האלים. האם התעקשותם תישא פרי והם יצליחו להגיע לתחרות העולם לנוער?

התזמורת עם הכלים השבורים

מנצח מבריק, שלושה מלחינים מחוננים ומאה נגנים בחזרות לקראת מופע משונה - סימפוניה לכלי נגינה שבורים. במבט פואטי ומשעשע על השבור ועל השלם אנו נחשפים לשלל דמויות ירושלמיות ולניסיון עיקש לייצר הרמוניה בעיר מלאת חריקות.

חייה של איוואנה

איוואנה נולדה בטונדרה הארקטית. היא חלמה להיות רקדנית, אבל נכנסה להיריון בגיל 15 וכיום מגדלת לבדה את חמשת ילדיה, בקרון, בלב מישורי הקרח. הסרט מלווה אותה במהלך ארבע שנים, בתהליך מרשים של צמיחה ועצמאות.

יום עיון: קופסה כחולה

יוסף ויץ, מראשי הקרן הקיימת לישראל, היה אחראי על רכישת קרקעות ערביות לטובת העם היהודי. במאית הסרט, נינתו, יוצאת למסע בעקבות יומניו האישיים, החושפים לפרטי פרטים את ההיסטוריה הכואבת שמאחורי המלחמה על האדמה.

יורש הקעקועים

לאחר שהפך ליורש של שושלת מפוארת של מקעקעי עולים לרגל בירושלים, וואסים רזוק יוצא למסע אחר גלופות עץ עתיקות איתן מקעקעים מאות שנים ומגלה שבמשפחתו מסתירים לא רק גלופות כי אם גם סודות אפלים.

ילדותו של עימאד

עימאד עדיין לא בן חמש, וכבר בילה מחצית מחייו בשבי דאע"ש. את האימה שחווה שם, ואת האלימות שנטענה בו, אי אפשר למחוק. בדרכו המטלטלת והמרגשת אל ההחלמה הרגשית מלוות אותו אמו, סבתו ומטפלת יוצאת דופן.

יער הארגמן

20 אלף נזירות יוצאות מדי חורף למסע בערבות השלג של טיבט. הסרט האינטימי והמהפנט מלווה אותן לאורך מאה ימים של קור והתחבטויות, תלאות גופניות ונפשיות, התמזגות עם הנוף הפלאי וחשבון נפש.

כל העצים נושבים ברוח

ילד מאומץ, נטיות אובדניות, אספרגר, יוצר קולנוע – כל ניסיון להגדיר את אורן לוי מיועד מראש לכישלון. יחד עם משפחתו ומצלמת הווידיאו בה הוא מתעד את עצמו, אורן טס לגואטמלה למסע הגדול של חייו.

לברוח

רגע לפני שהוא נישא לאהוב ליבו, אמין - שהגיע לדנמרק לבדו כילד פליט - מספר לראשונה את סיפור בריחתו המצמרר מאפגניסטן, וחושף את הסוד שהחניק כל חייו. דבריו מוצגים בשילוב כובש של אנימציה מרהיבה וצילומי ארכיון.

להיות קוסטו

מרגע שז'אק קוסטו החל לצלול הוא התאהב בים וביצוריו - אהבה שהשתקפה היטב בסרטיו, שזכו בכל פרס אפשרי (כולל האוסקר). סיפורו של החוקר, הצלם, הצוללן והממציא יוצא הדופן מסופר בליווי קטעים מיומנו וצילומים תת-ימיים מרהיבים.

לתפוס גל -אונליין

בגיל 14, אחרי תארי אליפות ומדליות, בן לארג מתמסר לאתגר חדש: לכבוש את אחד הגלים העצומים והגבוהים בעולם, במי הקרח של מאלהמור, אירלנד. הסרט, הגדוש צילומים מרהיבים, מלווה את שנות התבגרותו בדרך להישג יוצא הדופן.

סיבה לחיות

יונתן לוין נפצע במלחמת לבנון השנייה ונותר משותק ובלי יכולת לדבר. בליווי אדוה, המתקשרת איתו בכתיבה, הוא מנסה למצוא משמעות לחייו. הסרט מצולם מנקודת מבטו של יונתן ומזמין את הצופה לעולם פנימי מרתק ויוצא דופן.

ענת גוב, על החיים ועל המוות

בחזרות אחרונות לקראת מותה, מבקשת המחזאית ענת גוב מאריק קנלר, סוכן אמנים, לדאוג לעיזבונה. בשיחתם המתועדת האחרונה הם נוגעים בחיים, במוות וביצירתה. ענת מבקשת להוריש לאלה הנשארים אחריה את צוואתה הרוחנית: יש סוף טוב.

ציידי הכמהין

ביערות העבותים של פיימונטה, באיטליה, חבורה של גברים אקסצנטריים המובלת על ידי כלבים חדי אף מחפשת אוצרות: פטריות כמהין נדירות ויקרות. סרט מלא הומור על אנינות טעם, מסורות קולינריות והתענגות אמיתית.