אלטו

אלוור אלטו, מגדולי האדריכלים המודרניים של המאה ה-20, חלק את החזון האמנותי שלו עם רעייתו, איינו, ולאחר מותה, עם אליסה, אשתו השנייה. סיפור המבנים יוצאי הדופן שבנה בעולם משולב בסיפור שתי האהבות של חייו.

דיוקן

לקראת שחרורו של בעלה האלים מהכלא, כיפאיה מחפשת דרך לשרוד. היא מציירת נשים שנרצחו על ידי בני זוגן ופוגשת אחיות, אימהות וילדות. כל מפגש הופך לדיוקן של נרצחת ולכתב אישום נגד החברה, המשטרה ובתי המשפט.

האיש שמצייר טיפות מים

הצייר הקוריאני המוערך קים צ'אנג-יול (שהלך לעולמו השנה בגיל 93) האמין בשתיקה ובאמנות. כשבנו מתחיל לצלם אותו, נוצרת ביניהם קרבה יוצאת דופן, שבמהלכה נחשפים סיפורי חייו הדרמטיים ומשמעותן של טיפות המים החוזרות בציוריו.

הילד היפה ביותר בעולם

ב-1971, כשהבמאי לוקינו ויסקונטי ליהק אותו ל"מוות בוונציה" והכריז שהוא "הילד היפה ביותר בעולם", ביורן אנדרסן הפך למושא הערצה בינלאומי. 50 שנה אחר כך הוא יוצא למסע, בניסיון לפענח את האירועים הדרמטיים שעיצבו את חייו.

הלאונרדו האבוד

ציור צנוע שנמכר בניו אורלינס מתגלה כיצירה אבודה של לאונרדו דה וינצ'י. היתכן? ואיך קשורים לזה אוליגרך רוסי, שייח סעודי וסוחר שווייצרי? הניסיון לענות חושף את עולם האמנות כביצה של כוח, כסף ומזימות בינלאומיות.

המלכה שושנה

שושנה דמארי הייתה הדיווה הישראלית הראשונה. היא עמדה על במות הארץ והעולם והרטיטה מיליונים בקולה המכשף והופעתה המרהיבה. חייה היו כאגדה הוליוודית, שעליה גם שילמה מחיר. בפעם הראשונה תיחשף האישה שמאחורי הכתר, הגלימה והארמון.

התזמורת עם הכלים השבורים

מנצח מבריק, שלושה מלחינים מחוננים ומאה נגנים בחזרות לקראת מופע משונה - סימפוניה לכלי נגינה שבורים. במבט פואטי ומשעשע על השבור ועל השלם אנו נחשפים לשלל דמויות ירושלמיות ולניסיון עיקש לייצר הרמוניה בעיר מלאת חריקות.

להיות קוסטו

מרגע שז'אק קוסטו החל לצלול הוא התאהב בים וביצוריו - אהבה שהשתקפה היטב בסרטיו, שזכו בכל פרס אפשרי (כולל האוסקר). סיפורו של החוקר, הצלם, הצוללן והממציא יוצא הדופן מסופר בליווי קטעים מיומנו וצילומים תת-ימיים מרהיבים.

ענת גוב, על החיים ועל המוות

בחזרות אחרונות לקראת מותה, מבקשת המחזאית ענת גוב מאריק קנלר, סוכן אמנים, לדאוג לעיזבונה. בשיחתם המתועדת האחרונה הם נוגעים בחיים, במוות וביצירתה. ענת מבקשת להוריש לאלה הנשארים אחריה את צוואתה הרוחנית: יש סוף טוב.