אלטו

אלוור אלטו, מגדולי האדריכלים המודרניים של המאה ה-20, חלק את החזון האמנותי שלו עם רעייתו, איינו, ולאחר מותה, עם אליסה, אשתו השנייה. סיפור המבנים יוצאי הדופן שבנה בעולם משולב בסיפור שתי האהבות של חייו.

בית הספר ליד הים - אונליין

בית הספר בכפר הנורווגי הזעיר נסגר, והתלמידים הצעירים מתמודדים עם מערבולת רגשות.

גיל 11 - אונליין

איסבלה וזואי, חברות-טובות-לנצח, מתמודדות יחד עם ההתבגרות המתקרבת.

האיש שמצייר טיפות מים

הצייר הקוריאני המוערך קים צ'אנג-יול (שהלך לעולמו השנה בגיל 93) האמין בשתיקה ובאמנות. כשבנו מתחיל לצלם אותו, נוצרת ביניהם קרבה יוצאת דופן, שבמהלכה נחשפים סיפורי חייו הדרמטיים ומשמעותן של טיפות המים החוזרות בציוריו.

החילוץ

כש-12 ילדים נלכדו בשיטפון במערה בתאילנד, העולם עקב בנשימה עצורה אחר הניסיונות לחלצם. יחידות עילית, מאות מתנדבים ושני חובבי צלילה בריטיים סיכנו את חייהם שוב ושוב. סרטם של במאי ״סולו חופש״ עוקב אחר החילוץ הבלתי אפשרי.

הילד היפה ביותר בעולם

ב-1971, כשהבמאי לוקינו ויסקונטי ליהק אותו ל"מוות בוונציה" והכריז שהוא "הילד היפה ביותר בעולם", ביורן אנדרסן הפך למושא הערצה בינלאומי. 50 שנה אחר כך הוא יוצא למסע, בניסיון לפענח את האירועים הדרמטיים שעיצבו את חייו.

הלאונרדו האבוד

ציור צנוע שנמכר בניו אורלינס מתגלה כיצירה אבודה של לאונרדו דה וינצ'י. היתכן? ואיך קשורים לזה אוליגרך רוסי, שייח סעודי וסוחר שווייצרי? הניסיון לענות חושף את עולם האמנות כביצה של כוח, כסף ומזימות בינלאומיות.

חייה של איוואנה

איוואנה נולדה בטונדרה הארקטית. היא חלמה להיות רקדנית, אבל נכנסה להיריון בגיל 15 וכיום מגדלת לבדה את חמשת ילדיה, בקרון, בלב מישורי הקרח. הסרט מלווה אותה במהלך ארבע שנים, בתהליך מרשים של צמיחה ועצמאות.

ילדותו של עימאד

עימאד עדיין לא בן חמש, וכבר בילה מחצית מחייו בשבי דאע"ש. את האימה שחווה שם, ואת האלימות שנטענה בו, אי אפשר למחוק. בדרכו המטלטלת והמרגשת אל ההחלמה הרגשית מלוות אותו אמו, סבתו ומטפלת יוצאת דופן.

יער הארגמן

20 אלף נזירות יוצאות מדי חורף למסע בערבות השלג של טיבט. הסרט האינטימי והמהפנט מלווה אותן לאורך מאה ימים של קור והתחבטויות, תלאות גופניות ונפשיות, התמזגות עם הנוף הפלאי וחשבון נפש.

לברוח

רגע לפני שהוא נישא לאהוב ליבו, אמין - שהגיע לדנמרק לבדו כילד פליט - מספר לראשונה את סיפור בריחתו המצמרר מאפגניסטן, וחושף את הסוד שהחניק כל חייו. דבריו מוצגים בשילוב כובש של אנימציה מרהיבה וצילומי ארכיון.

להיות קוסטו

מרגע שז'אק קוסטו החל לצלול הוא התאהב בים וביצוריו - אהבה שהשתקפה היטב בסרטיו, שזכו בכל פרס אפשרי (כולל האוסקר). סיפורו של החוקר, הצלם, הצוללן והממציא יוצא הדופן מסופר בליווי קטעים מיומנו וצילומים תת-ימיים מרהיבים.

לתפוס גל -אונליין

בגיל 14, אחרי תארי אליפות ומדליות, בן לארג מתמסר לאתגר חדש: לכבוש את אחד הגלים העצומים והגבוהים בעולם, במי הקרח של מאלהמור, אירלנד. הסרט, הגדוש צילומים מרהיבים, מלווה את שנות התבגרותו בדרך להישג יוצא הדופן.

ציידי הכמהין

ביערות העבותים של פיימונטה, באיטליה, חבורה של גברים אקסצנטריים המובלת על ידי כלבים חדי אף מחפשת אוצרות: פטריות כמהין נדירות ויקרות. סרט מלא הומור על אנינות טעם, מסורות קולינריות והתענגות אמיתית.