אף מילה אמת

ד"ר דוד רודי היה הפסיכו־גורו הנודע בארץ, ומייסדו של "מכון רודי לפסיכואנליזה", הגדול בארץ בשנות ה-70. שיטות הטיפול השנויות במחלוקת שפיתח והנורמות שהנהיג חוללו שערוריות, שהביאו לנפילתו האישית הבלתי נמנעת ולפירוק המכון.

אשת חיל

אישה חרדית עושה הכל: מטפלת בילדים ומפרנסת את המשפחה, אבל לכנסת אסור לה להיבחר. אסתי שושן יוצאת למסע עם חברותיה לשינוי איסור היסטורי בחברה החרדית. היא נחושה לשחרר 600,000 נשים, אך מה המחיר האישי שתשלם?

בית משלי

הודיה, אישה עם שיתוק מוחין מולד, מתמודדת לראשונה עם עצמאותה בגיל 34 - ויוצאת למצוא לעצמה בית.

דיוקן

לקראת שחרורו של בעלה האלים מהכלא, כיפאיה מחפשת דרך לשרוד. היא מציירת נשים שנרצחו על ידי בני זוגן ופוגשת אחיות, אימהות וילדות. כל מפגש הופך לדיוקן של נרצחת ולכתב אישום נגד החברה, המשטרה ובתי המשפט.

המלכה שושנה

שושנה דמארי הייתה הדיווה הישראלית הראשונה. היא עמדה על במות הארץ והעולם והרטיטה מיליונים בקולה המכשף והופעתה המרהיבה. חייה היו כאגדה הוליוודית, שעליה גם שילמה מחיר. בפעם הראשונה תיחשף האישה שמאחורי הכתר, הגלימה והארמון.

התזמורת עם הכלים השבורים

מנצח מבריק, שלושה מלחינים מחוננים ומאה נגנים בחזרות לקראת מופע משונה - סימפוניה לכלי נגינה שבורים. במבט פואטי ומשעשע על השבור ועל השלם אנו נחשפים לשלל דמויות ירושלמיות ולניסיון עיקש לייצר הרמוניה בעיר מלאת חריקות.

יורש הקעקועים

לאחר שהפך ליורש של שושלת מפוארת של מקעקעי עולים לרגל בירושלים, וואסים רזוק יוצא למסע אחר גלופות עץ עתיקות איתן מקעקעים מאות שנים ומגלה שבמשפחתו מסתירים לא רק גלופות כי אם גם סודות אפלים.

כל העצים נושבים ברוח

ילד מאומץ, נטיות אובדניות, אספרגר, יוצר קולנוע – כל ניסיון להגדיר את אורן לוי מיועד מראש לכישלון. יחד עם משפחתו ומצלמת הווידיאו בה הוא מתעד את עצמו, אורן טס לגואטמלה למסע הגדול של חייו.

סיבה לחיות

יונתן לוין נפצע במלחמת לבנון השנייה ונותר משותק ובלי יכולת לדבר. בליווי אדוה, המתקשרת איתו בכתיבה, הוא מנסה למצוא משמעות לחייו. הסרט מצולם מנקודת מבטו של יונתן ומזמין את הצופה לעולם פנימי מרתק ויוצא דופן.

ענת גוב, על החיים ועל המוות

בחזרות אחרונות לקראת מותה, מבקשת המחזאית ענת גוב מאריק קנלר, סוכן אמנים, לדאוג לעיזבונה. בשיחתם המתועדת האחרונה הם נוגעים בחיים, במוות וביצירתה. ענת מבקשת להוריש לאלה הנשארים אחריה את צוואתה הרוחנית: יש סוף טוב.