אגדת חורבן

אפוס קולנועי המורכב מלמעלה מ-1,500 ציורים על סיפור המרד היהודי באימפריה הרומית, שהידרדר למלחמת אחים והוביל לחורבן בית המקדש השני. משוחק בקולותיהם של שולי רנד, זאב רווח, מוני מושונוב, עמוס תמם, יעל אבקסיס ויגאל נאור.

אשת חיל

אישה חרדית עושה הכל: מטפלת בילדים ומפרנסת את המשפחה, אבל לכנסת אסור לה להיבחר. אסתי שושן יוצאת למסע עם חברותיה, לשינוי איסור היסטורי בחברה החרדית. היא נחושה לשחרר 600,000 נשים, אך מה המחיר האישי שתשלם?

בעינייך, אני רואה את ארצי

בני הזוג המוזיקאים נטע אלקיים ועמית חי כהן יוצאים למסע הופעות ומפגשים מוזיקליים במרוקו, שבמהלכו הם גם מתחקים אחר שורשי משפחותיהם. המוזיקה, השפה, הנופים והאנשים מכריחים אותם לתהות באיזה מקום הם מרגישים בבית באמת.

הברכה של יאמנה

יאמנה היא צדיקה מחוללת ניסים בת 82 משדרות. הסרט משרטט את דמותה הנדירה ואת הטקסים היחודיים שלה, את התרבות המזרחית שהיא משמרת בדרכה ואת המסע שלה להורשת כוחה המיסטי, העובר מדור לדור, לאחת מבנותיה.

החילוץ

כש-12 ילדים נלכדו בשיטפון במערה בתאילנד, העולם עקב בנשימה עצורה אחר הניסיונות לחלצם. יחידות עילית, מאות מתנדבים ושני חובבי צלילה בריטיים סיכנו את חייהם שוב ושוב. סרטם של במאי ״סולו חופשי״ עוקב אחר החילוץ הבלתי אפשרי.

המלכה שושנה

שושנה דמארי הייתה הדיווה הישראלית הראשונה. היא עמדה על במות הארץ והעולם והרטיטה מיליונים בקולה המכשף והופעתה המרהיבה. חייה היו כאגדה הוליוודית, שעליה גם שילמה מחיר. בפעם הראשונה תיחשף האישה שמאחורי הכתר, הגלימה והארמון.

ילדות העתיד: המלחמה של נינה

נינה בת ה-12 מאינדונזיה לא מוכנה שארצה תהפוך למזבלה שאליה העולם מרוקן פסולת פלסטיק.

ילדות העתיד: המלחמה של פאטו

פאטו בת ה-14 מסנגל חולמת להיות רופאה ואישה עצמאית, שתבטיח אספקת מים לארצה מוכת הבצורת.

ילדים על תנאי

אושר, מישל ואיתן הוצאו מבתיהם והועברו למשפחות אומנה. הסרט מתלווה אל השלושה לקראת הגיעם לגיל 18 בבית ההורים האומנים ועם ההתמודדות בשנה הראשונה לעצמאות. הסרט אורג את הקשרים האישיים המתפתחים ביניהם ואת הקשרים עם ההורים האומנים והביולוגים.

כנרת - ים של חיים

סרט לכל המשפחה מהיוצר של "ארץ בראשית". סיפור על גורת חתולי ביצות שאיבדה את אמה ונותרה לבדה בג'ונגל החיים הסוער של הכנרת. דרמה קולנועית על החיים הפראיים סביב הכנרת המבוססת על עשרים שנות צילום, בחוויה קולנועית מרגשת ועוצרת נשימה.

להציל את חיות הבר

סדרה תיעודית לכל המשפחה העוקבת אחר בית החולים לחיות בר היחיד מסוגו בארץ. בכל פרק נלווה את האנשים שעוסקים בהצלת מגוון חיות הבר המרתקות של ישראל ובהשבתן בחזרה אל הטבע. מומלץ מגילאי - 5 ומעלה

מחברות שחורות - ויויאן

כשקורא בקלפים, ברבר מרוקאי, מנבא את מות אחותו, אח יוצא למסע לשכתוב ההווה והעתיד בניסיון להצילה. הזמן האבוד שבו הם חיים/חיו מצולם ביומני וידיאו. דרך הקולנוע הם מהגרים מעיר לעיר, ממזרח למערב, מהעלילתי לדוקומנטרי ומהמוות אל החיים, בניסיון לשנות את הנבואה. אבל את הנבואה אין לשנות, בקולנוע כמו בחיים.

ענת גוב, על החיים ועל המוות

בחזרות אחרונות לקראת מותה, מבקשת המחזאית ענת גוב מאריק קנלר, סוכן אמנים, לדאוג לעיזבונה. בשיחתם המתועדת האחרונה הם נוגעים בחיים, במוות וביצירתה. ענת מבקשת להוריש לאלה הנשארים אחריה את צוואתה הרוחנית: יש סוף טוב.