דוקאביב 2015: הוכרזו סרטי התחרות הבינלאומית וסרטים נוספים

הסרט זוכה פרס האוסקר "Citizenfour" על אדוארד סנודן יפתח את הפסטיבל ● אורח מיוחד: הבמאי ברט מורגן (קלאסיקות פורצות דרך כמו "הילד נשאר בתמונה" ו"שיקאגו 10") יציג את "Cobain: Montage of Heck", הביוגרפיה מעוררת הסערה של קורט קוביין


פסטיבל דוקאביב ייפתח בהקרנה חגיגית של הסרט זוכה האוסקר "Citizenfour". סרטה של הבמאית לורה פויטראס הוא מותחן דוקומנטרי מרתק, המעניק לצופים מבט מקרוב על המהלכים הדרמטיים של אדוארד סנודן לקראת הדלפת המסמכים המסווגים החושפים את תכנית המעקב של ארצות הברית אחר מערכות התקשורת העולמית. סרט הפתיחה הוא רק נדבך אחד בולט מתוך קבוצה של סרטים נוקבים ומרתקים העוסקים בדמוקרטיה ובזכויות הפרט הנתונות למתקפה בכל רחבי העולם.

כמן כן, הוכרזו 11 הסרטים שנבחרו להשתתף בתחרות הבינלאומית, ושבעת הסרטים שנבחרו להשתתף בתחרות "עומק שדה" המתקיימת זו השנה השנייה בשיתוף עם פורום מבקרי הקולנוע ומעניקה פרס לסרטים בעלי חזון יצירתי יוצא דופן.

האורח המרכזי של הפסטיבל יהיה ברט מורגן – במאי מוערך שבין סרטיו הקלאסיקות הדוקומנטריות "הילד נשאר בתמונה" ו"שיקאגו 10", שני סרטים הנחשבים לאבני דרך בתולדות הקולנוע הדוקומנטרי. בדוקאביב יוצג סרטו החדש על קורט קוביין "Cobain: Montage of Heck".

עוד יוקרנו סרטו הדוקומנטרי הראשון של השחקן והבמאי איתן הוק, "סימור: הקדמה"; "ממלכת החלומות והטירוף" – תיעוד נדיר של שגרת העבודה של הבמאי היפני הייאו מיאזאקי ושל בית האנימציה "סטודיו גיבלי"; סרטו החדש של הבמאי ניקולאס גירהאלטר ("לחם יומנו"), "בחלוף השנים"; "סיינטולוגיה וכלא האמונה", סרטו של אלכס גיבני.
מפגש עם נאום קליימן, מייסד ארכיון אייזנשטיין ומנהלו לשעבר של מוזיאון הקולנוע, יתקיים לאחר הקרנת הסרט "קולנוע: עניין ציבורי".

בין הסרטים עטורי הפרסם שיוקרנו: "Citizenfour" זוכה פרס האוסקר, "Wolfpack" זוכה פרס השופטים בפסטיבל סאנדאנס, "הנקר הרוסי" זוכה פרס השופטים לקולנוע דוקומנטרי בינלאומי בסאנדאנס, "The Look of Silence" זוכה פרס חבר השופטים בפסטיבל ונציה, בפסטיבל CPH:DOX ועוד.

סדרה מיוחדת תוקדש לסרטים העוסקים במאבקים למגר משטרים מדכאים ובמאבקים לשמר את זכויות האדם במה שמכונה ״העולם החופשי״.

לצפייה ברשימה העדכנית של סרטי הפסטיבל, היכנסו לאתר דוקאביב 2015

docaviv2015-preview-banner