דוקאביב 2016: הוכרזו הסרטים הישראליים המשתתפים בתחרות


'מעשה בשני בלונים' של זהר וגנר, 'נרקיס' (שם זמני) של טלי שמש ואסף סודרי, 'פואטיקה של המוח' של נורית אביב, 'שלושה אחים ומערה' של תמר טל – זוכת דוקאביב על הסרט 'הצלמניה', 'המתנחלים' של שמעון דותן שהוקרן בתחרות בפסטיבל סאנדאנס האחרון ועוד בפסטיבל דוקאביב 2016 שיתקיים בין התאריכים 28-19 במאי 2016

13 סרטים ישראליים דוקומנטריים חדשים נבחרו לתחרות הישראלית שתיערך בפסטיבל "דוקאביב" ה-18 שיתקיים באתרים שונים ברחבי תל אביב: בסינמטק תל-אביב, נמל ת"א, כיכר הבימה, גינת לוינסקי, "בית דני" בשכונת התקווה, "התדר" בבית רומנו, המרכז הערבי יהודי ביפו ועוד.

הפרס הכספי הגדול ביותר בארץ ליצירה דוקומנטרית בגובה 70,000 ש״ח, יוענק ליוצרי הסרט הזוכה בתחרות הישראלית. כמו כן יוענקו במסגרת התחרות גם פרס ראש העיר ליוצר המבטיח, פרס העריכה, פרס הצילום, פרס התחקיר ופרס ההלחנה.

היכנסו למדריך הסרטים של פסטיבל דוקאביב 2016 »

70 סרטים ישראליים שהופקו במהלך השנה האחרונה הוגשו לתחרות הישראלית ומתוכם נבחרו 13 סרטים ישראלים. חברי ועדת הלקטורים כללו את סיני אבט המנהל האמנותי של פסטיבל דוקאביב, הבמאי ראובן ברודסקי שזכה בשנת 2012 בדוקאביב על הסרט Home Movie והוא גם זוכה ציון לשבח בפסטיבל דוקאביב 2015, ועורכת הסרטים איילת עופרים.

כמו כן, נבחרו שישה סרטים שהופקו במסגרת בתי הספר לקולנוע המובילים בארץ לתחרות סרטי הסטודנטים המתקיימת מדי שנה במסגרת הפסטיבל. הפרס נתרם על ידי משפחת גוטסמן לזכרה של רותי גוטסמן שהיתה מהתומכים של דוקאביב והקולנוע הודוקמנטרי. חברי ועדת הלקטורים כללו את קרין ריבקינד סגל, מנהלת התכנית של "דוקאביב", הילה אברהם אוצרת ומומחית לשימור פילם ומדיה אודיו ויזואלית, והבמאי והתסריטאי דני רוזנברג, שבין סרטיו "בית אבי", "סוסיא" וסדרת הטלויזיה "ג'וני ואבירי הגליל".