ברכות לזוכים ולזוכות בפרסי הקולנוע התיעודי הישראלי של פורום היוצרים הדוקומנטרים


אתמול נערך טקס הענקת פרסי הקולנוע התיעודי הישראלי של פורום היוצרים הדוקומנטרים. הסרט פרינסס שואו, אשר הוקרן בשנה שעברה בפסטיבל דוקאביב גליל ובדוקאביב נגב, זכה בפרס הסרט הארוך, בפרס עיצוב הפסקול, בפרס המוסיקה המקורית ובפרס לעיצוב אמנותי. בפרס הסרט התיעודי זכה הסרט מוות בבאר שבע, אשר הוקרן בבכורה בפסטיבל דוקאביב 2016, וזכה אז בפרס הראשון בתחרות הישראלית ובפרסים נוספים. בפרס לפרויקט תעודה טלוויזיוני זכתה הסדרה מגש הכסף, אשר הוקרנה גם בפסטיבל דוקאביב נגב האחרון. בפרס סרט הביכורים זכה הסרט החולמים מבבילון, אשר פתח את פסטיבל דוקאביב האחרון בת”א, וגם פתח אמש באותה שעה ממש את פסטיבל דוקאביב גליל במעלות תרשיחא.

בפרס סרט הסטודנטים של פורום היוצרים הדוקומנטרים זכה הסרט בית האילמת, אשר זכה בעבר בפרס הראשון בתחרות הסטודנטים של פסטיבל דוקאביב. הסרט שבוע 23, אשר הוקרן בבכורה בפסטיבל דוקאביב האחרון, זכה בפרס התעודה החופשית, בפרס הצילום ובפרס לעיצוב אמנותי. בפרס העריכה זכה הסרט אמא ילדה. הסרט יוקרן בשבת הקרובה באירוע הנעילה של פסטיבל דוקאביב גליל במעלות תרשיחא. כמו כן זכתה בפרס לעיצוב אמנותי הסדרה צל של אמת, אשר יוצריה העניקו הצצה ראשונה אליה בפסטיבל דוקאביב גליל בשנה שעברה.

ברכות גם לבמאית והמפיקה נעמי שחורי על הזכייה בפרס מפעל חיים, לכתבה הסודות של גנדי על הזכייה בפרס הכתבה התיעודית ולסרט ויטה אקטיבה: ביוגרפיה רוחנית של חנה ארנדט על הזכייה בפרס התחקיר.