אבי נשר: מילים להחלפה

כשהיה רק בן 24, ביים אבי נשר את אחד הסרטים המצליחים והחשובים ביותר בקולנוע הישראלי - "הלהקה". כיובל שנים וכ-20 סרטים משמעותיים מאוחר יותר, הפעם הוא זה שיושב לפני המצלמה.

אם העולם הזה הוא ים: נתן יונתן

ביוגרפיה דוקומנטרית מוזיקלית, המביאה לראשונה למסך את סיפור חייו של המשורר והפזמונאי נתן יונתן, בשנת המאה להולדתו וה-20 למותו. דיוקן מרגש של "האיש ההוא", שחייו הפכו לפס הקול של חיינו ולסיפורה של ארץ ישראל.

אפקט שטייף

לאחר שחשפה את פרשת אפי נוה, העיתונאית הוותיקה הדס שטייף מתמודדת עם תביעת ענק מאחד האנשים החזקים והמקושרים בישראל ועדיין שומרת על מחויבותה לסייע לכל נפגעת מין הפונה לעזרה.

בטון

חול, חצץ, מים ומלט מתערבלים יחד לנוזל שנשפך על פני האדמה ומתקשה. על גבעות כורכר, לצד נחל שזורם אל הים, נולדה שכונת עיר ימים.

בלב התביעה

לראשונה, צוות צילום נכנס לחדרי החדרים של פרקליטות פלילית ותיעד את עבודת הפרקליטות על תיקים מתנהלים בזמן אמת. במרכז הסדרה מספר פרשיות ידועות והתמודדות התובעים עם דילמות מקצועיות ודרמות אנושיות שנשארות מחוץ לסיקור התקשורתי הקר.

בת 60 מחפשת אהבה

"הייתי בת 64 כאשר התחלתי את מסעי בישראל ובעולם לחיפוש אהבה. עברתי עשרות דייטים ורק את חלקם תיעדתי. מתוך מאות שעות צילום נוצר סרט זה".

דגל שחור

פרוטוקולים חסויים של משפט פרשת כפר קאסם שנחשפו לאחרונה, מציפים עובדות נשכחות ואמיתות מטרידות על שבר עמוק ביחסי יהודים-ערבים בישראל. האם יש תקווה לשינוי? פסיפס קולנועי השוזר ופורם נרטיבים שונים ומוביל לדיון מעמיק בנושא ציות לפקודה בלתי חוקית בעליל.

האחו הקטן

שלוש נשים החיות בחווה אחת, אותה ירשה וונדי האם, מדודה, שהיה שר החוץ של היטלר ובכיר ב אס אס. חיי היומיום בחווה מעלים שדים מהעבר הנאצי של המקום, ומאיימים על מערכות היחסים בין השלוש.

הדונם של סבתא

קומיקאי תל אביבי ואבא שלו יוצאים להשיב את ירושתם היחידה: דונם וחצי בשטחים שנכבש על ידי מתנחלים. מה שמתחיל כמסע אישי להשגת טאבו נדל"ני הופך למסע קומי אקטיביסטי ושובר טאבואים אידיאולוגים.

הילדים ממנזר סן סימון

חמושה במצלמה קטנה המקובעת לכיסא הגלגלים הממונע, סימה שמעוני (69) יוצאת עם חברה הוותיק פיני נויבירט (70) לחקור את סיפורם של חבריהם, ילדי-הפוליו שחיו במוסד אלי"ן במנזר סן סימון בירושלים בשנות ה-60.

המעורר - רומן מכתבים בין סב לנכדו

מסע של הבמאי רנן שור בעקבות סבו, הרב אברהם הלר, גיבור תש"ח בצפת - בין אמונה דתית לאמונה קולנועית, בין צפת לתל אביב. הרב דורש מנכדו שינטוש את דרכו כקולנוען, יחזור בתשובה, ויהיה לו בן ממשיך.

הצדיק האחרון: שושלת אבחצירא

סיפורו של הבבא סאלי ואחיו הצעיר, הבבא חאקי, מנהיג הציונות הדתית הספרדית. מצעירותם בריסאני, עיירת ספר במרוקו, דרך הגעתם לישראל ועד להפיכתם לדמויות שהשפיעו על החברה והפוליטיקה בישראל, לאורך שלושה דורות של אצולה ישראלית-מרוקאית.

הקופצים מהחומות

בימי הקיץ הלוהטים בעכו, מסורת עתיקה מחברת בין הדורות - ילדים ובני נוער קופצים מחומות העיר העתיקה אל מימי הים הקרירים, וכל קפיצה היא פעולה של חופש. במקום זה צומחות חברויות וגם אהבות, המחזירות אותנו לתמימות הילדות.

הרב עובדיה יוסף - מלך הספרדים

איך הפך הרב עובדיה יוסף לאישיות המשפיעה ביותר על הציבוריות הישראלית? מהפכן, שנוי במחלוקת, דמות נערצת, שרבבות עולים אליה לרגל. סיפור חייו של הרב נחשף בעזרת קטעים שטרם נראו. הבמאי עופר פנחסוב קיבל גישה חסרת תקדים למעגל הפנימי במשפחת יוסף ושותפים לדרך הפוליטית.

הרבי קפוארה

איך הופך נער חרדי ביישן למאסטר עולמי בקפוארה וכיצד מגיבה קהילת בני ברק למהפכה שהוא נחוש לחולל? הסרט מתעד את המאבק של מיקי חייט, מייסד "חרדים לקצב", לחבר בין רוח וגוף ולגשר בין פחדים וחלומות.

זיכרון של מסטיק

דליה פרידלנד בתפקיד חייה האחרון נאבקת על מה שנשאר מהזיכרון רגע לפני שהוא נעלם, במסע לאורך השנים בין התיאטרון, המשפחה והיצירה - במציאות שבה היא הגיבורה הראשית.

טיסה 1812: לגלות את אימא

כשאיליה היה בן 13 הוא התבשר כי אִמו נהרגה בדרכה מישראל לרוסיה, כשטיל פגע במטוס. אלא שזכרונו מהתקופה נמחק לחלוטין. 20 שנה מאוחר יותר הוא יוצא לחקור מי ירה את הטיל, ולגלות מחדש את אמו.

מבוקש: רוני קלדרון

בגיל 17 הוא נחשב להבטחה הגדולה של הכדורגל הישראלי. ההצעה לשחק באייאקס ההולנדית היתה שריקת הפתיחה של מסע שהתחיל בכדורגל, אך התגלגל לסחר בסמים, להסתבכות עם החוק הבינלאומי, ולהיעלמותו מעל פני האדמה, שהפכה למיתולוגית.

מוות באום אל-חיראן

פינוי של כפר בדואי בנגב על ידי משטרת ישראל הופך לאירוע אלים בסיומו נהרגים תושב המקום ושוטר שהשתתף בפינוי. הסרט "מוות באום אל-חיראן" חוזר אל ליל האירוע ואל חקירת מח"ש שנפתחה בעקבותיו.

מונוגמיה

במסע אישי, הנע בין מערכת היחסים של הוריו לבין זו של אהובתו ושלו, בוחן הבמאי את לבה של מערכת היחסים המונוגמית, את הקשר בינה לבין אהבה, ואת ההתרגשות לצד המחיר הטמונים ביחסים פתוחים.

מתחת לשמש כחולה

"מתחת לשמש כחולה" מספר כיצד הוסבו שטחי מדבר לשטחי אש ושימשו כלוקיישנים לסרטים עתירי תקציב, ועל האופן בו סיפורים ודמיונות מושלכים אל שטחי המדבר.

ספיר

היא רוצה להיות אישה, היא רוצה להיות שופטת כדורגל מקצועית. האם היא יכולה להיות גם וגם? ספיר - שופטת הכדורגל הטרנסג'נדרית הראשונה בעולם בליגה מקצועית, נמצאת עתה בתהליך ההתאמה המגדרית, והיא לא מתכוונת לוותר על החלומות שלה.

פרנצ'ישקה

הרקדנית פרנצ'ישקה מאן הרגה קצין אס אס בכניסה לתאי הגזים באושוויץ. מעשה הגבורה הזה לא זכה לתהודה. נפוצו שמועות שפרנצ'ישקה שיתפה פעולה עם הגסטפו. הסרט מחיה את דמותה ומצטרף למיתוס ההולך ונבנה אודותיה.

קו המים

"קו המים" עוקב אחר קבוצת צעירים מעמק בית שאן הנאבקים על זכותם להיכנס לנחל האסי העובר בקיבוץ ניר דוד. המחאה שנמשכת קרוב לשלוש שנים מעלה שאלות על שוויון, חוק וצדק חלוקתי שחורגות מעבר לגבולות העמק.

קוליוויל

תיעוד נדיר של ארבעה בני ערובה שהוחזקו על ידי חמוש במתקפת טרור אנטישמי בקוליוויל, טקסס.

רצח במגדל המים

במאי אובססיבי לבלש הפרטי הראשון בישראל מחיה מחדש, בעזרת אנימציית בינה מלאכותית, חקירת רצח בתל אביב של 1937 וחושף רשת ריגול בינלאומית.

שבויים

סדרה חדשה של דוקי דרור ואיתי לנדסברג מחזירה את הצופה 50 שנים לאחור, לאירועי החטיפה והדילמות האכזריות של עסקאות שחרור החטופים שמעולם לא נידונו בפומבי. יוקרנו שני פרקים מהסדרה.

שומר הרועים

בלב הסרט עומדות קהילות רועים בדואיות המתגוררות במרחבים הקסומים של בקעת הירדן, הנאלצות להתמודד עם מגוון לחצים ואיומים. הסרט עוקב אחר הרובד האנושי המורכב ועוכר השלווה, של הסיפור שמציף, בין השאר, מאבקים תנ"כיים על אדמה ומים. כל זאת, על רקע וכנגד נופי בראשית נהדרים.

תאי-לנד

מערכת יחסים מורכבת בין חקלאי מזדקן לבין עובדיו התאילנדים חושפת פצעים בחלום הציוני, מעלה דילמות זהותיות, ומערערת על תפיסות קפיטליסטיות. יחד הם מנסים להציל את החלום שנשבר באזור הנידח בארץ.

תמיכה מלאה

בתא מדידה קטן בחנות החזיות, הלקוחות חושפות את מערכת היחסים המשמעותית ביותר בחייהן – זו שיש להן עם החזה שלהן. סיפור על אהבה, נשיות וקאפ סייז.

תסתכל, עוד מעט לא תראה כלום

ברוך נחוש להמשיך לעבוד ובגיל 95 הוא ממשיך לפקוד בכל בוקר את משרד האדריכלים שלו, למרות שהוא סובל מדמנציה ומאבד את צלילותו וזכרונותיו. מתי אשתו גילה תיאלץ לשים קץ לעצמאותו ולהכניס אותו לדיור מוגן?