A Bigger Splash (עותק משוחזר)

בשנות השבעים, בעיצומו של משבר רגשי ויצירתי, דייוויד הוקני יוצר את ציוריו הגדולים ביותר ומניח למצלמות לחדור לכל פן בחייו. הסרט המסוגנן מאוד, המשלב תיעוד, בדיה, אירוטיקה ופופ, זכה לביקורות מהללות ומוצג כעת בעותק דיגיטלי מחודש.

I Shot My Love

I Shot My Love מספר סיפור אהבה אישי אך אוניברסלי ועוקב אחר מערכת היחסים המשולשת בין תומר, בן זוגו הגרמני אנדראס ואמו נעה.

אזנבור, המבט של שארל

ב-1948 שארל אזנבור קיבל במתנה מאדית פיאף מסרטה. הוא צילם ללא הרף: בהופעות, בקרב משפחתו, אצל אהובותיו. הסרט מספק מבט אישי ומרגש מבעד לעיניו של מי שהפך לכוכב אך נותר אנושי וצנוע.

אישה

"אישה" הוא סרט ארכיוני המורכב מכ-200 סרטים שבוימו על ידי נשים בישראל. יצירה קולנועית ומוזיקלית סוחפת המעלה על נס נשיות פראית ועזה תוך בריאתה של אישה דמיונית במסע חייה, משנות חייה הצעירות ועד התבגרותה והפיכתה לאם.

גנים אפורים

הסרט מ-1976 עוקב אחרי שתי נשים, אדית ובתה אידי, שחיות באחוזה באיסט-המפטון בתנאים של עזובה וזוהמה. יצירת מופת של האחים מייזלס שבנויה כטרגדיה יוונית החושפת בנות אצולה אמריקאית שירדו מנכסיהן.

האתגר

תחרות הבַּזים במדבריות קטאר היא מסורת בת אלפי שנים, המתמזגת בטבעיות עם פולחני גבריות חדשים: מכוניות יקרות, רכבי שטח יורקי אש, אופנועים מוזהבים וצ'יטות כחיות מחמד. סרט טבע אורבני שצולם בחלקו במצלמות שהותקנו על הבַּזים.

הדירה

לאחר שסבתו נפטרה והשאירה למשפחתו את משימת פינוי הדירה שלה, בה חיה 70 שנה, הבמאי ארנון גולדפינגר מתחיל במסע מטריד בתולדות משפחתו ... ומגלה שלדעת את האמת יכול להיות נטל נורא

הטיול הפנימי

במהלך שנת 2000, יוצאת קבוצת פלסטינים מהגדה המערבית לטיול בישראל. הנופים הנגלים לעיניהם נראים מוכרים וזרים, מאיימים ומרתקים בו זמנית. זוהי מולדתם אך הם מבקרים בה כתיירים. הטיול הופך למסע בזמן – בין הזיכרונות הטעונים של העבר המאיים להימחק למציאות הקשה של ההווה.

הציירת והגנב

ציירת שציוריה נגנבו מגלריה באוסלו, מכריחה את הגנב לשמש לה דוגמן. בסטודיו הם חושפים זה בפני זה סודות, פצעים, פחדים וקשיים - עד שכבר לא ברור מי תומך במי, והסיפור מוביל אותם לדרמות גדולות משציפו.

הרבה ילדים, קוף וטירה

חולייטה היא האם הגדולה, המנהלת את משפחת חלומותיה: זו שיש בה הרבה ילדים, קוף וטירה. אלא שהחיים מזמנים לה הפתעות, שאיתן היא ומשפחתה הצבעונית מאוד מתמודדים בהומור עצמי ובמיטב כשרונם הדרמטי.

השיבה

בשנת 1967, שכרו הוריה של הבמאית דירה במזרח ירושלים. יום אחד דפק על דלת ביתם פלסטיני שחיפש עבודה. שנים מאוחר יותר, היא מנסה לברר מה עלה בגורל משפחתו. מסעו של הסרט חורג אל מעבר לפוליטיקה ומגלה את המורכבות הרגשית הנרקמת בתוך כל משפחה ובין משפחה למשפחה.

וסטווד

שנים אחרי שהייתה ממובילי הפאנק וזעזעה את לונדון בתלבושות פרובוקטיביות, ויוויאן וסטווד נושאת תואר אצולה אבל ממשיכה להיות קוץ בישבנו של הממסד - מעצבת אופנה נועזת וחתרנית, ועכשיו גם אקטיביסטית שרוצה לשנות את העולם.

זמן משפחה

הסרט "זמן משפחה" מתעד משפחה תימנית ישראלית בטיול חד פעמי אל הגראנד קניון, ארה"ב, במהלך הטיול, בו בני המשפחה מבלה את הרוב הזמן בואן קטן וצפוף, עולים קונפליקטים על רקע הפערים בהשקפות עולמם.

למלכה אין כתר

קורותיהם של חמישה אחים ואימם, המנסים לנווט את דרכם בחיים תוך התבוננות נוקבת ומכאיבה על אובדן בית, מדינה ומשפחה.

סובנירים

שחר, קולנוען מובטל מגלה כי אביו, סליימן בן ה-82, ששירת בבריגדה היהודית, כנראה השאיר אחריו "סובנירים" - תוצאות רומנים שניהל בהולנד. שחר ואביו יוצאים למסע מצחיק ומרגש בעקבות הצאצאים האבודים ובעקבות מיתוסים של גבורה ההולגים ומתבדים. זוכה פסטיבל דוקאביב 2006.

סרט על אבא ש...

אביה של הבמאית לין סאקס היה בוהמיין צבעוני ותוסס, אלא שאת החלקים החשובים בחייו הוא שמר בסוד. כדי לפענח את דמותו המסתורית, סאקס מגייסת את תשעת ילדיו, שלוש נשותיו ואמו, ונעזרת בחומרים שצולמו לאורך 35 שנה.

פגי גוגנהיים - מכורה לאמנות

פגי גוגנהיים, כבשה השחורה במשפחה של מיליארדרים מוזרים, היתה אספנית של אמנות וגם של אמנים. אוסף מאהביה, שכלל בין השאר את סמואל בקט, ג'קסון פולוק ומקס ארנסט, היה ססגוני לא פחות מאוסף היצירות שהגדיר מחדש את סצינת האמנות העולמית.

שלושה אחים ומערה

שלושה אחים יוצאים למסע חיפוש בטוסקנה אחר מערה בה התחבאו כילדים לפני שבעים שנה בזמן המלחמה.‬ סרט מסע גדוש בהומור, אוכל איטלקי משובח ונופי טוסקנה, על הגבול הדק שבין היסטוריה לאגדה, שהתרחשו שתיהן באמת.