אהובי, אל תחצה את הנהר

אינטימיות עמוקה ונדירה בין בני זוג קוריאנים, שגם אחרי 76 שנות נישואים השגרה שלהם מלאה מחוות של דאגה ואהבה. התיעוד המרהיב מלווה אותם בחודשים שלקראת הפרידה הבלתי נמנעת, שהיא בעיניהם פרידה זמנית בלבד.

אלף חתכים

מריה רסה, עיתונאית חוקרת ואקטיביסטית, מקדישה את עצמה למלחמה במערך השקרים, ההפחדה והאלימות של מנהיג הפיליפינים. הסרט מלווה אותה ואת נציגיו של דוטרטה, ומבהיר כיצד יכולה דמוקרטיה להתפורר בקלות בכל מקום שבו הסתה מתקבלת בשתיקה.

בובי ג'ין

אחרי עשר שנים מוצלחות בלהקת "בת שבע", ובעיצומו של סיפור אהבה סוער עם רקדן צעיר, בובי ג'ין סמית חוזרת לארה"ב כדי לצמוח כיוצרת עצמאית. היצירה האישית הראשונה שלה מחייבת אותה לחשיפה חסרת תקדים עבורה.

בת 60 מחפשת אהבה

הייתי בת 64 כאשר התחלתי את מסעי בישראל ובעולם לחיפוש אהבה. עברתי עשרות דייטים ורק את חלקם תיעדתי. מתוך מאות שעות צילום נוצר סרט זה.

דינה

דינה היא אישה שקשה לא לרצות לחבק. למרות תערובת של לקויות נפשיות היא נחושה להיות מאושרת. הסרט האינטימי, זוכה פסטיבל סאנדנס, מלווה אותה בימים שלפני החתונה עם סקוט ומגלה אישה שיודעת לאהוב ולחשוק בעוצמות מדבקות ממש.

ההרוג ה-17

ב-2 ליוני 2002 התפוצץ אוטובוס בדרכו מתל אביב לטבריה - 17 בני אדם נהרגו, 16 מהם זוהו, אך איש לא הגיע לזהות את ההרוג ה-17. כמה שבועות לאחר מכן הוא נקבר כאלמוני.

החפרפרת

בגיל 83, מצויד במכשירים להקלטה החשאית, סרג'יו נשלח למשימת ריגול בבית אבות. כמרגל כושל, אבל גבר שרמנטי במיוחד, נוכחותו מציתה להבות המושכות את נשות המקום. מייטה אלברדי ("מסיבת התה") מציגה סרט מתח רגיש, שובב ואנושי מאוד. הקרנה חד פעמית לכבוד כניסת הסרט לרשימה המקוצרת לאוסקר האמריקאי. ההקרנה באדיבות yes דוקו ו-yesVOD ניתן לצפות בסרט גם ב-VOD של yes דוקו.

היהלום השחור - הספרייה המלכותית בדנמרק

היהלום השחור הוא ביתה של הספרייה המלכותית של דנמרק. השקט בתוכו - האופייני לספריות - מטעה, משום שמאחוריו מתחוללת סערה יצירתית. האוצרים והאורחים (ובהם מרינה אברמוביץ' ואולאפור אליאסון) מגלגלים רעיונות גדולים, הפורצים מן הספרים אל העולם.

הנאהבים והרודן

במאי נודע ושחקנית נערצת נחטפו מדרום קוריאה והובאו לביתו של קים ג'ונג איל. הדיקטטור הצפון קוריאני כלא אותם במשך שנים בכלוב של זהב, כסוג של חיות מחמד, וכפה עליהם ליצור סרטים לטעמו. הם הצליחו להימלט כדי לספר לעולם את סיפורם הלא ייאמן.

השדכנית

"השדכנית" מלווה את טובה, את בני משפחתה ואת שלל משודכיה במהלך שנה שבה נמהלים זה בזה כאב, הומור והרבה אהבה.

יומני אוסלו

1992, היחסים בין ישראל לפלסטינאים נמצאים בשפל המדרגה. בנסיון לשים קץ לשפיכות הדמים, קבוצת ישראלים ופלסטינאים נפגשת באוסלו באופן לא חוקי. מבלי שקיבלו גיבוי או הכרה רשמית, שיחות אלו משנות את המזרח התיכון לעד. הקרנה באדיבות yes דוקו

מה שלא הורג

מפגש ידידותי נגמר בחורבן נורא. אדה, שהייתה בת 19, מנסה להבין מה קרה לה. הבמאית אורגת את סיפורה בעדינות אל תוך קולותיהם וחוויותיהם של אחרים, בניסיון להבין איך הכאב הזה הפך בחברה שלנו לכמעט בנאלי. בכורה ישראלית

מוות בבאר-שבע

ב-18 לאוקטובר נכנס מחבל חמוש באקדח וסכין לתחנה המרכזית בבאר-שבע. כרשומון מותח, חושף הסרט - דקה אחר דקה - את מאורעות אותו יום טרגי. זוכה פסטיבל דוקאביב ופרס אופיר 2016. הקרנה באדיבות yes דוקו

משפחה בטרנס

משפחה מנהריה נאלצת להתמודד עם הפיכתו של אב המשפחה לטרנסג'נדרית. גלית, עמית וארבעת ילדיהן מאמינים שהאהבה תנצח את כל הקשיים, אך כשנדמה שהמסע המגדרי של עמית הגיע ליעדו בשלום, מאיים המסע האישי של גלית על הזוגיות. זוכה התחרות הישראלית, פסטיבל דוקאביב 2018. ההקרנה באדיבות yes דוקו

משפחת לאבינג - סיפור אהבה

מילדרד וריצ'ארד לאבינג הגיעו בשנת 1967 עד לבית המשפט העליון בארה"ב, כדי לבטל את החוק נגד נישואי תערובת שהגדיר את אהבתם כפשע.

סטפן בראון

מלחמת ירושה מאירה מחדש את סיפור חייו הסוערים של מעצב הפרוות הידוע סטפן בראון וסיפור אהבתו לאליעזר ראט, שהתקיים במשך 40 שנה בסלון המפואר והדקדנטי שברחוב אלנבי. הקרנה באדיבות HOT8

ספיינל טאפ

סרט בסגנון כמו-דוקומנטרי, שעוקב אחר להקת רוק בריטית דמיונית - הספיינל טאפ - בסיבוב הופעות בארה"ב. זוהי פרודיה על סרטים דוקומנטריים מוזיקליים, שהפכה לסרט קאלט. הלהקה הפיקטיבית הפכה לתופעה ממשית לגמרי, שהגיעה לשיאה בסיבוב הופעות מצליח בעולם.

קוסמה - אינסוף

בגיל 90 יש ליאיוי קוסמה מיליוני מעריצים באינסטגרם, חשבון בנק תפוח וסטודיו במוסד לחולי נפש שבו היא מאושפזת. סיפור חייה של האמנית היפנית המצליחה בעולם מורכב ומפתיע לא פחות מיצירותיה המיוחדות. הקרנה באדיבות HOT8

רמברנדט שלי

רמברנדט, המגה-סטאר מבין המאסטרים הגדולים של הציור, ממשיך לעמוד בלבן של סערות גדולות גם 350 שנה לאחר מותו. גילויים חדשים הנוגעים ליצירותיו מטלטלים בעוצמה את עולמם של סוחרים, אספנים וחוקרי אמנות.