איך ליצור הר

על גג מפעל ענק למיחזור אשפה בקופנהאגן בונה האדריכל השאפתן ביארק אינגלס פארק עצום, שבלבו מסלול סקי. השלמת הפרויקט הסבוך מצריכה פתרון לאלפי בעיות קטנות וגדולות, אך בסיומו זוכה קופנהאגן השטוחה בהר קסמים משלה.

המחיר האמיתי

כשמציצים אל מאחורי הזוהר והעושר, מתברר שטביעות הרגליים הגסות של עולם האופנה אינן נעצרות בסדנאות היזע. נהרות בפונג'ב, שדות כותנה בטקסס ואפילו תעשיית חומרי הנפץ - מושפעים כולם מהעובדה שכולנו רוצים הרבה בגדים ובזול, ומתעלמים מהמחיר האמיתי.

חדשות מהבית

סרטה פורץ הדרך של הבמאית הבלגית שנטל אקרמן הוא הרהור פיוטי על זרות עירונית ועל קשר (מנותק) בין בת לאמה. אקרמן משוטטת עם מצלמתה ברחבי ניו-יורק ודימויי העיר מלווים בקולה של הבמאית, המקריאה מכתבים שכתבה לה אמה מבריסל.

לחם יומנו

הבנאליות של תעשיית המזון. מבט ישיר החושף ללא מילים, ובקצב כמעט מדיטטיבי, את פס הייצור המרהיב אך מבעית, שלאורכו הופכים בעלי חיים וצמחים למוצרים שיונחו בסופו של דבר על הצלחת שלנו, בתקווה שלעולם לא נשאל איך הגיעו לשם. בתמיכת פורום התרבות האוסטרי.

מלח הארץ

הבמאי וים ונדרס מתעד את הצלם הברזילאי הנודע סבסטיאו סלגדו במהלך עבודתו על פרויקט אדיר ממדים בו הוא מתאר דרך עדשות המצלמה שבטים ונופים פראיים מרהיבים שלא נחשפו עדיין בפני האדם המערבי.

נוסעי חצות

כשהקולנוען האפגני חסאן פזילי ברח מאימת הטאליבן, הוא, רעייתו הקולנוענית פטימה חוסייני ובנותיהם הקטנות מצאו את עצמם במסע מסוכן אל החופש. המשפחה יוצאת הדופן תיעדה בטלפונים הסלולריים את הדרך וביחד הם יצרו סרט משפחתי מפתיע ומלא בתקווה.

נשיא האי

מוחמד נשיד, נשיא האיים המלדיביים, הפך לאחד הקולות הבינלאומיים המובילים במאבק כנגד השינוי האקלימי כאשר ההתחממות הגלובלית איימה להביא לעליית פני האוקיינוס ולהטביע כליל את ארצו. דיוקן מעורר השראה של פוליטיקאי מסוג נדיר שנבחר בבחירות הדמוקרטיות הראשונות באיים המלדיביים לאחר 30 שנות דיקטטורה.

סמואל בעננים

באתר הסקי הגבוה בעולם הנוף עוצר נשימה, אבל אין בו כבר שלג. אבל סמואל, מפעיל רכבל הסקי על ההר, מסרב לנטוש את תפקידו. הוא משאיר למדענים את השאלות ומחפש את התשובות בפולחנים שנועדו לרצות רוחות שאולי יחזירו להר את השלג.