קול קורא: "אחד על אחד" בדוקאביב 2019

פגישות אישיות עם אורחי הפסטיבל הבכירים


פסטיבל דוקאביב (23 במאי – 1 ביוני) יקיים זו השנה ה-7 מסגרת שנועדה לאפשר מפגשי פידבק של יוצרים ישראלים עם בכירי התעשייה הדוקומנטרית בעולם, ולייצר קשרים בין יוצרי קולנוע ישראלים ובין אנשי מקצוע בינלאומיים, לטובת קידום פרוייקטים וסרטים דוקומנטריים.

שופטי הפסטיבל ואורחיו יקיימו סדרת פגישות אישיות, מתואמות מראש, עם יוצרים דוקומנטריים נבחרים שנמצאים בעיצומה של עבודה על הפקה חדשה לשם ייעוץ וקבלת משוב.
הפגישות יתואמו מראש ויתקיימו במהלך ימי הפסטיבל בסינמטק תל אביב.
שיבוץ הפגישות נתון לשיקולו של הפסטיבל. מספר המקומות מוגבל. הפסטיבל אינו מתחייב לקבל את כל ההצעות שהוגשו.
ההרשמה נסגרה.

  • תינתן עדיפות ליוצרים שזהו אינו סרטם הראשון.
  • תינתן עדיפות לפרויקטים שכבר יש להם גוף תומך (קרן או גוף משדר).
  • על הסרטים להימצא בתהליכי הפקה.

להלן ביוגרפיות קצרות של אורחי הפסטיבל המשתתפים במפגשים:


Basil Tsiokos – בזיל ציוקוס


מנהל התוכנית של פסטיבל הקולנוע DOC NYC ושל פסטיבל הקולנוע של ננטקט, חבר בצוות אוצרי התוכנית של פסטיבל סאנדנס ולשעבר מנהל "ניופסט", פסטיבל הקולנוע הגאה בניו יורק (1996–2008). ציוקוס כותב על קולנוע דוקומנטרי בבלוג שלו, "what (not) to doc".


Tom Oyer – טום אויר


מנהל בכיר וראש תחום הפרסים וקשרי החברים באקדמיה האמריקאית לקולנוע, המעניקה את פרסי האוסקר. במסגרת עבודתו מפקח אויר על הזכאות להגיש מועמדות, על תהליך ההגשה, וכן על ההצבעה הסופית בקטגוריות הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר והסרט הקצר הטוב ביותר בתחרות. זוהי השנה ה-11 של אויר באקדמיה.


Anne Georget – אן ג'ורג'ט


אן ג'ורג'ט מביימת סרטים דוקומנטריים זה עשרים שנה. רובם משודרים בערוץ התרבות הגרמני-צרפתי "ארטה" ובערוצי טלוויזיה ציבוריים אחרים באירופה. ג'ורג'ט עומדת בראש FIPADOC, הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע דוקומנטרי בביאריץ, צרפת.


ווטר יאנסן – Wouter Jansen

מנהל התוכנית של פסטיבל הסרטים הקצרים הבינלאומי Go Short בעיר ניימכן (שהזוכים בו רשאים להגיש מועמדות לאוסקר) בעשר השנים הראשונות לקיומו. ב-2013 הקים יאנסן את Some Shorts, חברת ייעוץ אסטרטגי והפצת סרטים לפסטיבלים. החברה מתמחה בסרטים קצרים (מכל הז'אנרים) ובסרטים דוקומנטריים באורך מלא, רובם ככולם נועזים ומרהיבים. חזונו של יאנסן הוא לתמוך ביוצרים מוכשרים בתחילת דרכם ולקדם את סרטיהם ברחבי העולם באמצעות החברה.


מרתה פונסה – Marta Ponsa

היסטוריונית האמנות מרתה פונסה מנהלת את תחומי הפרויקטים האמנותיים והתוכניות הציבוריות בגלריה הלאומית ז'ה דה פום בפריז. פונסה אוצרת תערוכות, כנסים, מופעים והקרנות של סרטים ושל יצירות וידיאו. בעבודתה הובילה מחקרים על הצילום האירופי בשנים 1920–1950, על וידיאו ואמנות חזותית ועל קולנוע ניסיוני ודוקומנטרי.


אנדריאה פרנגיובה – Andrea Prenghyová

במאית ומפיקה של סרטים דוקומנטריים. ב-2001 הקימה את המכון לקולנוע דוקומנטרי (Institute of Documentary Film), שבעשר שנות ניהולה נחשב לעמותה הגדולה ביותר לקידום קולנוע דוקומנטרי ב-12 מדינות במזרח אירופה. ב-2011 הקימה פרנגיובה את סדנת הראף-קאט הבינלאומית – DOK Incubator. הסרטים של משתתפי הסדנה מוקרנים תדיר במיטב הפסטיבלים לקולנוע דוקומנטרי.


פופי דיקסון – Poppy Dixon

פופי דיקסון פועלת בבריטניה ומפיקה סרטים דוקומנטריים לקולנוע ולטלוויזיה. בין הפרויקטים בהם הייתה מעורבת: "המתחזה", "חיות אמריקאיות", "שלושה זרים זהים", ו-"Untouchable", שהוקרן לראשונה בפסטיבל סאנדנס השנה.


אורסטיס אנדריאקיס – Orestis Andreadakis

מנהל פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ופסטיבל הקולנוע הדוקומנטרי בסלוניקי, וכן אחד ממייסדי פסטיבל הקולנוע הבינלאומי "Opening Nights"‏ (1995) ופסטיבל הקולנוע "Athens Open Air"‏ (2010) באתונה.


אנדריי מורבץ – Ondřej Morave

אנדריי מורבץ עומד בראש צוות אוצרי התוכנית של פסטיבל One World בפראג, פסטיבל הקולנוע הדוקומנטרי הגדול בעולם המתמקד בזכויות אדם. במשך 4 שנים עבד מורבץ ככתב תרבות בטלוויזיה הצ'כית, ובין השאר ניהל את התכנית האמנותית של פסטיבל צ'צ'יקנו לתרבות צוענית, וכן יצר סרטים דוקומנטריים. בתחום היצירה הקולנועית מורבץ מתעניין יותר מכל בסיפורים אינטראקטיביים ובמציאות מדומה.