118

אנימציה דוקומנטרית המאפשר הצצה לעולמן של הנשים העובדות והמטופלות במקלט לנשים מוכות, בהתבסס על ראיונות המתארים את נקודת מבטן האישית על החיים במקלט.

אפולוניה, אפולוניה

אפולוניה נולדה להורים בוהמיינים וגדלה בתיאטרון פריזאי מחתרתי. ליאה גלוב עקבה אחרי האמנית הצעירה הכובשת את המסך בכריזמה חד פעמית, במשך 13 שנה, והחברות העמוקה שנוצרה ביניהן אפשרה לה לתעד את התבגרותה האמנותית והפוליטית. זוכה התחרות הבינלאומית בפסטיבל IDFA.

בית

שתי נשים מנסות לנקות דירה מטונפת של אחת מהן, שגרה עם 12 חתולים. הניסיון לעזור נתקל בהתנגדות לשינוי, אך ככל שהלכלוך מתנקה כך מחלחלת תודעה חדשה.

ההזדמנות

שלושה ילדים ממשפחות קשות יום, מוכשרים וכובשי לב, משתלבים בסדנת בלט ניו יורקית ובעידוד המנטור שלהם מתרגמים את קשיי הסביבה ממנה הם מגיעים לתנועה שמשחררת את הרוח ומלמדת אותם מהי סבלנות והתמדה.

המשימה

ג'ון צ'או, צעיר אמריקאי, יוצא לשליחות מיסיונרית מסוכנת באי מרוחק שרק אנשים ספורים הגיעו אליו, ומעטים עוד יותר שבו ממנו. באמצעות אנימציה וחומרי ארכיון מרתקים, חוזר הדוקו אל פרשה שהסעירה את העולם. באדיבות נשיונל ג׳יאוגרפיק

השיבה מהפלנטה האחרת

סופר השואה קצטניק שמר בקנאות על פרטיותו, עד שנאלץ לחשוף את שמו במהלך משפט אייכמן, שם התמוטט על דוכן העדים לתדהמתו של הקהל. הסרט משרטט דיוקן של סופר שהחליט להתמודד עם טראומה באמצעות טיפולי LSD.

ואין קולן נשמע

פסיפס אינטימי המורכב מעדויות של שמונה נשים בעולם הדתי על התבגרותן המינית.

ורמיר מקרוב

כדי להקים את תערוכת יצירות ורמיר הגדולה אי פעם - זו שמיליוני תיירים יצבאו על פתחה - גרגור ווֶבר, אוצר הרייקסמוזיאום, וצוותו מלקטים את היצירות המופלאות מאוספים בעולם ומנסים לפענח את התעלומות בחייו ויצירתו של הצייר הגדול.

יומן תצפית

מסע בעקבות יומני התצפית של נער, עמית גפן, שהיה צפר. דרך סיפורו של עמית, הסרט חוקר את הדרך בה אנחנו מתבוננים בעולם והצורך שלנו לתעד אותו.

כריסטוס, הילד האחרון

באי יווני זעיר חיים אלף עזים ושלושים בני אדם, ובהם ילד אחד - כריסטוס, התלמיד הבודד בבית הספר המקומי. כדי להמשיך את לימודיו, כריסטוס יאלץ לעזוב את האי, והפרידה הצפויה קורצת אך מחוללת טלטלה רגשית עזה.

להפוך את האבנים

מצב רוחו של סמי משתנה ומתחלף, כמו עונות השנה. ברקע - שנים רבות של בדידות, געגוע, פחד ותקווה, הנשקפים מתוך אינספור מכתבים בקופסת קרטון בחדרו – הממוענים תמיד ליעד אחד, לאישה אחת.

להציל את חיות הבית

סדרה תיעודית חדשה לכל המשפחה, על חיות ועל אנשים, העוקבת אחרי מערכות היחסים שבין חיות בית, משפחותיהן והטיפול המסור שהן מקבלות ע״י הצוות הרפואי בביה״ח הווטרינרי האוניברסיטאי בבית דגן.

נשיקות בעברית

מניה, עולה חדשה מרוסיה, מנסה לבנות זוגיות ואהבה עם גבר יהודי ישראלי, אבל בשביל להיות עימו היא חייבת לעבור גיור.

סוף עונת האהבה

בגיל 75 הודיעה גאולה לבעלה אריק בן ה-77 שהיא נפרדת ממנו. קבלן שיפוצים הוזעק לבנות קיר וחילק את ביתם לשניים. מכאן מתחיל מסע משפחתי מצחיק, כואב ומפתיע, בניסיון להבין למה לקח להם 55 שנה להיפרד.

סינדי לאופר - תנו לקנרית לשיר

המשפחה קשת היום ובית-הספר הקתולי, הפריצה עם "Girls Just Want to Have Fun " ו-"Time after Time" והאישיות הפרובוקטיבית והססגונית - כל אלה בדוקו נוסטלגי, בו סינדי לאופר מראה את הצבעים האמיתיים שלה.

עדר

נעמה בת העשר מתבגרת בתוך החווה של אביה, המייעדת צאן ובקר לשחיטה, ונאלצת להתמודד עם שאלות על חיים ומוות.

ענבל פרלמוטר - אם זה נגמר

ענבל פרלמוטר הפכה לאגדה עוד בחייה. היא פרצה לתודעה המקומית כסולנית להקת "המכשפות" שהביאה קול חדש במוזיקה, בתרבות ובפתיחות למיניות אחרת. דרך יומניה האישיים וקטעי ארכיון נדירים, הסרט מביא את סיפורה של דמות אייקונית ישראלית. באדיבות yes דוקו.

פוליקר, הילד שבי

בסדרת מפגשים מתועדים, באופן פתוח ובאינטימיות נדירה ושוטפת, ללא זכר לגמגום, פוליקר, הזמר האהוב שחגג 70 לא מכבר, מעז לגלות. להביט אל חייו. זהו מבט פנימי ישיר, יפה וגדוש קבלה עצמית, כפי שלא נראה בעבר. באדיבות yes דוקו

פטריק והלוויתנית

כשהוא צולל לצדם הוא נראה יותר כמו חרק זעיר, אבל פטריק דיקסטרה, צלם ימי, מצליח ליצור מערכות יחסים אינטימיות עם הלווייתנים שהוא מתעד. סרט נדיר ביופיו על תקשורת יוצאת דופן בין אדם לבין היונקים הגדולים בעולם.

פיאנופורטה

כישרונות ענק יש בשפע בתחרות הפסנתר ע"ש שופן (ה-מקפצה לקריירה בינלאומית). ביקור אינטימי מאחורי הקלעים מגלה את הפן האנושי, מכמיר הלב והמשעשע של צעירות וצעירים ברגעי המתח על סף הגשמת חלומותיהם. המוזיקה נפלאה.

צבע הדיו

ג'ייסון לוגאן הוא סוג של אלכימאי, היוצר דיו מקליפות עצים, אבנים, עשבים וחומרים טבעיים שהוא מלקט בכל העולם. הסרט מלווה אותו ואת לקוחותיו - יוצרים משובחים ובררניים - ומציג את המסורות העתיקות שמהן הוא שואב את השראתו.

קרא לי רקדן

על חלומות משלמים בזיעה, ומניש צ'והן מוכן להגיע אל קצה הסיבולת כדי להיות רקדן מקצועי. הנחישות מעוררת ההשראה של הצעיר הכריזמטי מביאה אותו צעד אחר צעד ממומבאי עד לתהילה.

שירה תמה

סרט התבגרות המתעד את שירה תמה, ילדה בת 12 שגרה בהתנחלות עמונה ומנהלת את מאבק חייה על מנת להציל את ביתה.

שמעי קלמי شمعي كلامي

הבמאית חוזרת אל בית אימה מקץ נתק. חדר ילדותה מעמת את השתיים עם זכרונות העבר.