יום ד' | 2/11 | 19:30


דוקאביב גליל גאה להציג את סרטיהם של יוצרי המחזור העשירי בסדנת הקולנוע במרכז אמנויות ע"ש אפטר-ברר, מעלות תרשיחא

הנחייה וליווי: יעל קיפר ורונן זרצקי
בשיתוף פרויקט הקולנוע הגלילי ובתמיכת קרן רבינוביץ'

כניסה חופשית על בסיס מקום פנוי

חולם ועושה

יוצר: שמוליק אילוז
שמוליק אילוז נולד במעלות להורים יוצאי מרוקו אבל הקשר שלו עם המולדת הישנה קם לתחייה רק לאחר שהחליט לנסות ולגדל על גבעה בגליל את עץ הארגן שצומח במרוקו באזורי המדבר.
הניסיון לגדל את העץ הוליד מסע משנה חיים, כישלונות, הצלחות והרבה שאלות.

אלוהים נותן, לא נקבל?

יוצרת: רינה תימור
רינה תימור, תושבת מעלות, חוזרת אל בית הוריה כדי להבין את החלטתם להביא לעולם 16 ילדים. בתור הבת הבכורה היא מנסה לברר כיצד החיים במשפחה מרובת ילדים עיצבו את מי שהיא היום ומה מרגישה אימא שלה, שכל חייה הוקדשו לגידול ילדים.

מכתבים מרחוק

יוצר: סול אלמוג
''זמן קצר לאחר שנולד, נעצרו הוריו של סול ליד ביתם בארגנטינה. הם נחשדו על ידי הממשלה הפשיסטית כמתנגדי משטר שהיו מעורבים בפעילות טרור.
לאורך החודשים בכלא שכללו עינויים, הוריו, שהיו כלואים במקומות שונים, החליפו מדי יום מכתבים. סול, שחי את שנת חייו הראשונה בכלא, קורא עכשיו לראשונה את המכתבים ביחד עם אמו נורית, איתה הוא מתגורר במעלות, ובוחן את השפעות העבר על חייו.

רסיסי מחזור 65'

יוצרת: שולה בוחבוט
''שולה בוחבוט עלתה ממרוקו לישראל בשנת 1960 ומיד נשלחה לבית הספר היסודי ארזים במעלות. חמש שנים מאוחר יותר כל אחד מבני הכיתה שלה הלך לדרכו, כי במעלות לא היה אז בית ספר תיכון. עכשיו, 58 שנים מאוחר יותר, היא מנסה לאתר את בני ובנות כיתתה, שאת חלקם לא ראתה מאז שנפרדו - כדי להבין מה עלה בגורלם וכיצד הם זוכרים את ילדותם בעיירת הפיתוח הצפונית.


דילוג לתוכן