הפסטיבל גאה לקיים בכל שנה הקרנות לתלמידים ממעלות ותרשיחא, מהיסודי ועד התיכון, מתוך מחשבה שצפייה ודיון מגיל מוקדם בתכנים מהמציאות שסביבנו מעשירים ומאתגרים את עולמם של הצופים הצעירים

הסרטים שיוקרנו

ילדות העתיד- המלחמה של נינה

בימוי: אירה ון ברנסטורף
נינה בת ה-12 חיה באינדונזיה, שהפכה למזבלת הפלסטיק של העולם. מתוך הררי הפסולת היא אוספת פריטים מגרמניה, אוסטרליה, ארה''ב וקנדה, ומארגנת עצומה התובעת מנציגי המדינות להפסיק להרעיל את האדמה, הנהרות והאוויר בארצה.

ילדות העתיד- המלחמה של פאטו

בימוי: אירה ון ברנסטורף
פאטו בת ה-14 מסנגל חולמת להיות רופאה ולחולל שינוי: היא רוצה להבטיח אספקת מים ראויה לקהילה שלה, הסובלת קשות בגלל בצורות ושטפונות בארצה. היא נחושה להצליח, כדי לסלול לעצמה עתיד אחר מזה שהוריה מתכננים עבורה.

שומרי ים המוות

בימוי: עידו גלס, יואב קליינמן
ים המלח, המקום הנמוך בעולם ואחד מפלאיו, בסכנה, הוא הולך ומתייבש. שלושה אנשים, משלושה עמים שונים היושבים לחופו, לא מוכנים לעמוד מנגד ומחליטים לעשות מעשה הירואי שימשוך את תשומת הלב של העולם ושל מדינותיהם לפעולה שתשנה את המצב.

שאבו

בימוי: שמירה רפאלה
״אני ילד קטן מפפרקליפ״ שר שאבו בן ה-14, החי באחת השכונות הקשוחות של רוטרדם. בין אמא, סבתא והחברה, שאבו לומד הכול על אהבה, שברון לב, אחריות והתבגרות, ועדיין חולם להיות כוכב-על.

ילדי השלום

בימוי: מעיין שוורץ
מסע החזרה של מעיין, במאי הסרט, למקום בו גדל ואותו הוא עזב – נווה שלום, היישוב היחידי בעולם בו חיים מבחירה ישראלים ופלסטינים. בין החלום ושברו, בין תקווה וייאוש, עולה השאלה: האם בכלל יש סיכוי לחיים משותפים?