דוד מלך ישראל השנייה

דוד לוי היה מלך ישראל אבל לא הצליח להיות ראש ממשלת ישראל. סיפור חייו מגלם את כל המתחים שמעצבים את מדינת ישראל עד היום: ימין ושמאל, פריפריה ומרכז, אשכנזים ומזרחים, ישראל ״הראשונה״ ו״השנייה״.

הסוד של רשב"י

מבט פיוטי ואינטימי על עזרת הנשים בקברו של רבי שמעון בר יוחאי על הר מירון. סביב מעגל השנה, נשזר סיפורן האישי של מספר נשים בתוך מקבץ של רגעים אותנטיים המתרחשים במקום.

הצ'ופצ'יק של הקומקום - החיים על פי הגשש החיוור

איך השפיעה העובדה ששני שליש מהגששים היו מזרחים על היצירה של "הגשש החיוור"? איך הם הציגו את הדינמיקה בין אשכנזים ומזרחים בישראל? ומה הם ניבאו בהצלחה כבר בשנות השמונים, לגבי יחסי הגומלין בין העדות?

ילדי הערפל

הלימודים בבית הספר פתחו לה חלון אל העולם הגדול, אבל בקהילה המסוגרת שבה היא חיה, בהרים המכוסים ערפל בצפון וייטנאם, עדיין מקובל לחטוף ולהשיא ילדות. די בת ה-12 נאלצת להתמודד עם הפער בין המסורת לחלומותיה.

כל מה שנושם

זיהום האוויר בניו דלהי חמור כל כך שציפורים צונחות, מותשות, מן השמיים. האחים סעוּד ונאדים מצילים במרפאה הווטרינרית המאולתרת שבמרתף בביתם עופות דורסים, בעיקר דיות שחורות. הסרט האופטימי להפתיע זכה בפרס הראשון בפסטיבל סאנדנס.

לא מאמינים

תוכנית דוקו-שוק מקורית בהגשת יצחק (יצ) מנדל, המבקשת להביא לקדמת הבמה דמויות יוצאות דופן מתוך הפסיפס של החברה בישראל, על מנת להציג כשרונות יחודיים ותכונות שלא ניתן למצוא על המסך. באדיבות חטיבת הדיגיטל של כאן 11

מילים שנשארות

שישה אנשים נזכרים בשפות שליוו את ילדותם: מגוון ניבים של ערבית-יהודית, ספרדית-יהודית, פרסית-יהודית. כיום השפות הללו הולכות ונעלמות אך הדי המילים, הניגונים, המקצבים והמבטאים, נחקקו בזכרונם של אלה ששמעו אותם בילדותם.

עקרה

זוג חסידי ברסלב כמהים לילד. אורח, בעל סגולות ריפוי ברוח הקודש, מציע עזרה ומערער את הזוגיות והאמונה. לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם במאי הסרט הרב מרדכי ורדי וד"ר איריס שהם, מנהלת מחלקת יולדות ומנהלת המרכז האקוטי לנפגעות תקיפה מינית במרכז הרפואי סורוקה. מנחה השיח - אלישיב רייכנר, עיתונאי 'מקור ראשון' ומנחה קבוצות בארגון 'מעוז'