כל הסרטים בסדר א'-ב'

Nothing Compares

קול הבדולח והעיניים המהפנטות, שהפכו אותה לכוכבת, לא הועילו לשינייד אוקונור. כשהתעקשה לזעוק את מחאתה הפוליטית, היא תויגה כמעורערת ונדחקה לשוליים. קטעי ארכיון, מוזיקה וראיונות עם אוקונור מציירים דמות שונה, עמוקה, חריפה ומעניינת יותר מתמיד.

איש החסידה

לפני 27 שנה, כשסטפן הציל חסידה פצועה שלא יכלה לנדוד עם הלהקה, הוא לא שיער שיחלק את חייו איתה, עם בן זוגה החוזר אליה מדי שנה, ועם עשרות גוזלים. סיפור אהבה אנושי-ציפורי מרחיב לב.

במרחק פעימה

קרדיולוג ילדים נוסע לאפריקה ונאלץ להתמודד עם בחירה קשה, למי יעניק את הניתוח לב מציל החיים מבין מאות ילדים? הדברים נעשים מורכבים, כאשר הרופא מתאהב בילד טנזני בן 6 עם מום לב נדיר שככל הנראה בלתי אפשרי לרפא אותו.

דוד מלך ישראל השנייה

דוד לוי היה מלך ישראל אבל לא הצליח להיות ראש ממשלת ישראל. סיפור חייו מגלם את כל המתחים שמעצבים את מדינת ישראל עד היום: ימין ושמאל, פריפריה ומרכז, אשכנזים ומזרחים, ישראל ״הראשונה״ ו״השנייה״.

הכנר במסע להוליווד

הדוקומנטריסט האמריקאי דניאל ריים לוקח אותנו למסע בעקבות הסרט כנר על הגג, תוך שהוא כולל חומרים נדירים מאחורי הקלעים וראיונות עם ג'ואיסון, חיים טופול (שגילם בסרט את טוביה), המלחין ג׳ון וויליאמס ואחרים.

הסוד של רשב"י

מבט פיוטי ואינטימי על עזרת הנשים בקברו של רבי שמעון בר יוחאי על הר מירון. סביב מעגל השנה, נשזר סיפורן האישי של מספר נשים בתוך מקבץ של רגעים אותנטיים המתרחשים במקום.

העיר האחרת

סרט התבגרות אינטימי בו מתארת ליבי, סטודנטית לצילום, את ארבעת חבריה הטובים - קבוצת אמנים צעירים בעיר התחתית בחיפה. עם השנים, חוסר היציבות בחייהם מעלה שאלות על הצלחה, הרס עצמי ועל המחיר היקר של חלומות.

הצ'ופצ'יק של הקומקום - החיים על פי הגשש החיוור

איך השפיעה העובדה ששני שליש מהגששים היו מזרחים על היצירה של "הגשש החיוור"? איך הם הציגו את הדינמיקה בין אשכנזים ומזרחים בישראל? ומה הם ניבאו בהצלחה כבר בשנות השמונים, לגבי יחסי הגומלין בין העדות?

הקרנות תלמידים: בדרך לבית הספר

ילדים בקניה, במרוקו, בהודו ובפטגוניה, שעבורם בית הספר הוא התגשמות של חלום, גם אם כדי להגיע אליו הם צריכים לחמוק מחיות טרף, לחצות ביצות והרים ולעבור עשרות קילומטרים ברגל. סרט שמעורר התפעלות גם בזכות צילומי הנוף המרהיבים.

הקרנות תלמידים: ילדות העתיד: המלחמה של פאטו

פאטו בת ה-14 מסנגל חולמת להיות רופאה ואישה עצמאית, שתבטיח אספקת מים לארצה מוכת הבצורת.

הקרנות תלמידים: שאבו

״אני ילד קטן מפפרקליפ״ שר שאבו בן ה-14, החי באחת השכונות הקשוחות של רוטרדם. בין אמא, סבתא והחברה, שאבו לומד הכול על אהבה, שברון לב, אחריות והתבגרות, ועדיין חולם להיות כוכב-על.

הקרנות תלמידים: תזמורת ממוחזרת

במזבלה בפרבר עני במיוחד של בירת פרגוואי מתחולל נס: מתוך האשפתות קמה תזמורת של ילדים שמנגנת מוזיקה משובחת, על כלים שעשויים כולם מחפצים ממוחזרים. הנגינה שלהם מובילה אותם אל אולמות קונצרטים בכל ברחבי העולם. הקרנה לתלמידים - אינה פתוחה לקהל הרחב.

ילדות העתיד: המלחמה של נינה

נינה בת ה-12 מאינדונזיה לא מוכנה שארצה תהפוך למזבלה שאליה העולם מרוקן פסולת פלסטיק.

ילדי הערפל

הלימודים בבית הספר פתחו לה חלון אל העולם הגדול, אבל בקהילה המסוגרת שבה היא חיה, בהרים המכוסים ערפל בצפון וייטנאם, עדיין מקובל לחטוף ולהשיא ילדות. די בת ה-12 נאלצת להתמודד עם הפער בין המסורת לחלומותיה.

כל מה שנושם

זיהום האוויר בניו דלהי חמור כל כך שציפורים צונחות, מותשות, מן השמיים. האחים סעוּד ונאדים מצילים במרפאה הווטרינרית המאולתרת שבמרתף בביתם עופות דורסים, בעיקר דיות שחורות. הסרט האופטימי להפתיע זכה בפרס הראשון בפסטיבל סאנדנס.

לא מאמינים

תוכנית דוקו-שוק מקורית בהגשת יצחק (יצ) מנדל, המבקשת להביא לקדמת הבמה דמויות יוצאות דופן מתוך הפסיפס של החברה בישראל, על מנת להציג כשרונות יחודיים ותכונות שלא ניתן למצוא על המסך. באדיבות חטיבת הדיגיטל של כאן 11

למקרה שאת עדיין בסביבה

לא לכולם יש זמן למות, אבל ליעל היה. את הזמן הזה יעל ניצלה לקפיצת ראש אל מעמקי הנפש ולהתבוננות צלולה בפחד המוות. הסרט נע בין העבר להווה - בו בן זוגה ובתה ממשיכים את החיים אחריה.

לרפא געגועים

יוצר הסרט נלקח למסע שמכריח אותו להתעמת עם טראומה בין-דורית. בגיל 30, יחד עם אביו בהרי אורל, הוא פוגש לראשונה את סבתו - שפותחת בפניו צוהר לעבר והזדמנות לרפא את העתיד.

מילים שנשארות

שישה אנשים נזכרים בשפות שליוו את ילדותם: מגוון ניבים של ערבית-יהודית, ספרדית-יהודית, פרסית-יהודית. כיום השפות הללו הולכות ונעלמות אך הדי המילים, הניגונים, המקצבים והמבטאים, נחקקו בזכרונם של אלה ששמעו אותם בילדותם.

עקרה

זוג חסידי ברסלב כמהים לילד. אורח, בעל סגולות ריפוי ברוח הקודש, מציע עזרה ומערער את הזוגיות והאמונה. לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם במאי הסרט הרב מרדכי ורדי וד"ר איריס שהם, מנהלת מחלקת יולדות ומנהלת המרכז האקוטי לנפגעות תקיפה מינית במרכז הרפואי סורוקה. מנחה השיח - אלישיב רייכנר, עיתונאי 'מקור ראשון' ומנחה קבוצות בארגון 'מעוז'

פעמונים סגולים

דני, בן לעולים ממוסקבה, התבייש במשך כל ילדותו במשפחתו. כעת, במלאת 30 שנים לעלייתם, מחליט דני לשמוע את סיפור משפחתו וללמוד על חוויית העלייה ועל מוצאו.

פרינסס שואו

מביתה שבשכונת עוני בניו אורלינס, קריירה בינלאומית כזמרת נראית לסמנתה כמו חלום רחוק. עד שקותימאן, המוזיקאי הישראלי המצליח שיוצר סימפוניות המורכבות מקטעים שאנשים העלו לרשת, נתקל בשירים שלה ב-YouTube.

קרן כדר - הדברים הקטנים

קשר ייחודי נוצר בין מיכל, קולנוענית תל אביבית חילונית, ויהודל'ה, נער דתי מההתנחלות תקוע, בנו הצעיר של הרב הכריזמטי ופעיל השלום, הרב מנחם פרומן ז"ל. מיכל נשבית בקסמו של יהודל'ה והופכת להיות המורה שלו לצילום. בעזרת המצלמה שהוא מקבל ממנה הוא מתעד את חודשי חייו האחרונים של אביו ואת מסעו על ציר תקוע-תל אביב בחיפוש אחר דרך חדשה.

קרן כדר - החולמים מבבילון

דו"ח אינטימי מהפריפריה הגאוגרפית והתרבותית של ישראל. סיפורה של להקת רקדנים צעירים עולים מאחת השכונות הקשות באשדוד, שעל אף מציאות חייהם הרצופה משברים ומצוקות - לא מרפים מהחלום: לזכות באליפות העולם בברייקדאנס. הקרנה לתלמידים

קרן כדר - טהורה לעד

עונה אחת בחיי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים במהלכה מצטרפים אליה שני שחקנים מוסלמים מצ'צ'ניה. בואם מצית את הקמפיין הגזעני ביותר בתולדות הכדורגל המקומי שריסק את הקבוצה, על המגרש ומחוצה לו.

קרן כדר - ילדי השלום

מסע החזרה של מעיין, במאי הסרט, למקום בו גדל ואותו הוא עזב – נווה שלום, היישוב היחידי בעולם בו חיים מבחירה ישראלים ופלסטינים. בין החלום ושברו, בין תקווה וייאוש, עולה השאלה: האם בכלל יש סיכוי לחיים משותפים?

קרן כדר: חבר שלי יניב

חבר שלי יניב, מנסה בכל יום לטרוף את החיים שמאיימים לטרוף אותו בחזרה. סרט המשקף חיים של מאבק בין הרצוי למצוי, בין הגוף לנפש ובין חוסר אונים לאופטימיות. איזה צד יכריע ?