הקרנות בבתי ספר תיכוניים בירוחם, ערד ורמת הנגב

פסטיבל דוקאביב נגב וקרן כדר יקיימו השנה סדרה של הקרנות של סרטים עם שליחות חברתית ותרבותית המיועדות לבני נוער בבתי ספר תיכוניים בנגב. לאחר ההקרנות יתנהל שיח מעמיק עם יוצרי הסרטים.

בתי הספר המשתתפים: תיכון רמת הנגב, תיכון אורט ערד, תיכון דרכ"א ירוחם, מדרשיית אמי"ת קמה ירוחם

הסרטים שיוקרנו


קרן כדר - הדברים הקטנים

קשר ייחודי נוצר בין מיכל, קולנוענית תל אביבית חילונית, ויהודל'ה, נער דתי מההתנחלות תקוע, בנו הצעיר של הרב הכריזמטי ופעיל השלום, הרב מנחם פרומן ז"ל. מיכל נשבית בקסמו של יהודל'ה והופכת להיות המורה שלו לצילום. בעזרת המצלמה שהוא מקבל ממנה הוא מתעד את חודשי חייו האחרונים של אביו ואת מסעו על ציר תקוע-תל אביב בחיפוש אחר דרך חדשה.

קרן כדר - החולמים מבבילון

דו"ח אינטימי מהפריפריה הגאוגרפית והתרבותית של ישראל. סיפורה של להקת רקדנים צעירים עולים מאחת השכונות הקשות באשדוד, שעל אף מציאות חייהם הרצופה משברים ומצוקות - לא מרפים מהחלום: לזכות באליפות העולם בברייקדאנס. הקרנה לתלמידים

קרן כדר - טהורה לעד

עונה אחת בחיי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים במהלכה מצטרפים אליה שני שחקנים מוסלמים מצ'צ'ניה. בואם מצית את הקמפיין הגזעני ביותר בתולדות הכדורגל המקומי שריסק את הקבוצה, על המגרש ומחוצה לו.

קרן כדר - ילדי השלום

מסע החזרה של מעיין, במאי הסרט, למקום בו גדל ואותו הוא עזב – נווה שלום, היישוב היחידי בעולם בו חיים מבחירה ישראלים ופלסטינים. בין החלום ושברו, בין תקווה וייאוש, עולה השאלה: האם בכלל יש סיכוי לחיים משותפים?

קרן כדר: חבר שלי יניב

חבר שלי יניב, מנסה בכל יום לטרוף את החיים שמאיימים לטרוף אותו בחזרה. סרט המשקף חיים של מאבק בין הרצוי למצוי, בין הגוף לנפש ובין חוסר אונים לאופטימיות. איזה צד יכריע ?